Jump to content

Usb 2.0 Dosya Aktarım Hızı

sametd

Recommended Posts

Arkadaşlar anakart Asus P5PL2-E USB 2.0 desteği mevcut, biostan da 2.0' ı High Speed olarak Enable yaptım. Sorunum 2.0 flash belleği takıp dosya kopyalarken hızın ilk etapta 190 mb sonrasında sırasıyla saniye başına 90 küsür mb - 60 küsür - 50 - 40......- 13 veya 10 mb lara kadar düşmesi. Bu soruna bir çözüm bulamadım. Bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum.

kopyalama sadece boarda işlemciye ram e ağlı değildir ki kullandığın sistemde önemli başka sistem dene bakalım böyle ufak noktaları düşündüğüne göre çok iyi bi kopyala bekliyorsun windows sana bunu sunmaz bence :) yada toplanan sistem zaman aralığında ne zamna nerede işlem yapıyo virus proğramı kurulu vs çok etmen etken bişeler var :)

Teoride Saniyede 480Mbit hıza sahip USB 2.0 ama pratikte hiç görmedim bu hıza ulaşabileni. (60MB/sn) Yüksek kaliteli USB2.0 disklerde bile 40 MB aktarım hızı gayet iyi bir rakamdır. Basit flashdisklerde ise 8 10 MB ı gorurseniz opunde başınızın üstüne koyun. Bunun ötesinde bişeyler gerekliyse size e-SATA veya USB 3.0 kullanabilirsiniz.

[quote name='muratali' date='04 Aralık 2010 - 15:49 ' timestamp='1291478374' post='921304']
Flash belleği bağladığın yerde önemli ön panele takıyorsan hı yavaş olur.
[/quote]

önpanelden giriş yapyorun 30 25 arası ki yerine göre 50yle atıyor kii bultarında dediği gibi flashın kalitesi ile alakalı

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...