Jump to content

Msn 80072F7D Hatasından Bıktım Artık.

guven_memo

Recommended Posts

[color="#8B0000"][b]Arkadaşlar uzun süredir bu hata var.msn açılmıyor.googleden alt üst ettim yok yok yok.bulamıyorum bu hatanın çözümünü.hiç biri işe yaramıyor.internet cafedeki tüm bilgisayar girmiyor.lütfen arkadaşlar el ele olalımde şu 80072f7d hatasının çözümünü bulalım lütfenn :([/b][/color]

bu garip bi durum...bendede beştane vardı üçünü açıyordu ikisini açmıyordu bişiler yaptım sonra acıldı...bende cok aramıstım....bikere actıgımda kamera çalışmıyordu sonra onuda çözdük....şöleki acıklamaya çalışayım inşallah işe yarar...
....program files taki windovs live dosyası içindeki contax dosyasında bulunanlardan wldogdll ve abssmdll leri sil....hatta şöle yapaılabileceği varsayılıyor...tek tek silerek dene biri açılmama hatasını geçiriyo....
....olmazsa...C de documant and settinde bulunan bilgisayarın adı olan klasördeki documant and setting deki cottanx dosyasını sil...
....olmazsa.....güvenlik duvarına gir sağ tıkla...orda bulunan windovs ile ilgili kareleri tıkla boşalsın....boş kutucuklar haline gelisin...yani güvenlik duvarı kaynaklı olabiliyomuş...explorerda araclar...internet seceneklerini tıkla...ordan gelişmiş de...ordan sunucu sertifikasını geçerliliğini denetle işaretni kaldıbikaç tane daha var ama...sen bunları bi uygula bakalım...belki çözülür....eğer kamera acılmazsa yaz....onunda çaresi var....umarım sölediklerim işine yarar...bunların hepsi nette olan çözümler....tek tek dene...işine yarar umarım

[color="#008000"][b]Ortağam olmadı yaaa.hepsini denedim aynı hata.ya bide şunu demek istiyorum.eğer pc'deki ayarlardan kaynaklansa bana saçma geliyo.çünkü hepsinde deep freeze var ve hepside aktif durumda.deep freeze varken öyle ayarları değişmezki.bizde değiştirmedik.eee nasıl iş anlamadım.modemle alakalı olabilir mi.yarısı açıyo msn'i yarısı açmıyo bilgisayarların.
[/b][/color]

uısta deep frezeenin ayarlarından msn ye izin verdinmi...yani açılmama nedenlerinden biri güvenlik programlarının engel olmasından da kaynaklanıyo....yani güvenlik duvarı için slediğimi deep frezeede uygulamasında da dene...vala artık bilemiyorum..ben dediklerimi aşağı yukarı uygulayarak çözmüştüm..bende deep freze yok...bide onu kaldırdıktan sonra bi dene bakalım....nolacak...us,ta..

http://www.msxlabs.org/

Bu site Messenger üzerinde çalışıyor.Arama butonuna hata kodunu yaz,kimler ne yapmış,çözümü nedir bulabilirsin.Başarılar.

http://www.msxlabs.org/forum/soru-cevap/208482-msn-neden-acilmiyor.html

Bu adrese gir,senin hata kodu ile ilgili bilgi var,24-25 ci sayfalara bak.Anlıyamazsan en alttan hızlı cevap kısmından hata kodunu yaz yardım iste.

[color="#800080"][b]Savran senin verdiğin linki zaten çoktan araştırmıştım.sağol yinede dostum.

Çözümünü buldum.yabancı bi forumdan buldum.hizmetlerden dns istemcisini durdurup çalışınca düzeliyo demişler.öyle yaptım evet.düzeldi.yinede sağolun arkadaşlar.özelliklede samokantur kardeşime ayrıca teşekkürlerimi sunuyorum...[/b][/color]

[quote name='aaRDaa' date='04 Aralık 2010 - 21:58 ' timestamp='1291500498' post='921552']
üstat makinalar microsoft update sitesine girebiliyormu ?

mesela msn indirmeyi dene tr.msn.comdan olacakmı ?
[/quote]
[color="#800080"][b]SORUNU ÇÖZDÜM...[/b][/color]

[b]Msn Messenger 80072EFD Hata Kodu ve Çözümü[/b]

MSN Messenger’da oturum açamazsanız,
MSN Messenger’daki bağlantı ayarları Microsoft® Passport veya Microsoft® Messenger Hizmeti’ne bağlanmanızı önlüyor olabilir.
MSN Messenger Bağlantısı Sorun Gidericisi çoğu kez sorunları bulabilir ve düzeltebilir.
MSN Messenger bir bağlantı sorunuyla karşılaşırsa, Bağlantı Sorun Gidericisi otomatik olarak başlatılır.
Bağlantı Sorun Gidericisi’ni kullanmamayı seçerseniz veya Sorun Giderici bağlantı sorununuzu çözmezse, aşağıdakileri deneyin:
Araçlar menüsünü tıklatın ve sonra Seçenekler’i tıklatın.
Soldaki bölmede, Bağlantı’yı tıklatın.
Bağlantı Ayarları altında, Bağlantıyı Sına’yı tıklatın.
Bağlantı Sorun Gidericisi’nin sisteminizi incelemesine izin verirseniz,
Sorun Giderici bağlantı sorunlarını sınar ve sorunları düzeltmek için uygulayabileceğiniz adımları raporlar.
İsteğe Bağlı: Gelişmiş sorun giderme gerçekleştir Özel bağlantı türünüze ilişkin sorunları gidermek için, Gelişmiş Ayarlar’ı tıklatın. Gelişmiş Bağlantı Seçenekleri iletişim kutusunda, belirli bağlantı türünüze ilişkin ayarların doğru olduğunu denetleyin. Bağlantınızı sınamak için, Sına düğmesini tıklatın. Tamam’ı tıklatın ve sonra Tamam’ı tıklatın.
Tamam’ı tıklatın. Bu ayarları seçtiğinizde, mümkünse MSN Messenger Microsoft® Internet Explorer bağlantı ayarlarını kullanır.
Yeniden MSN Messenger’da oturum açmayı deneyin.

anladım kardeş geçmiş olsun ozaman.

aynı sorunu "kişi listesi kullanılabilir değil" hatasını bizde alıyoduk kafede [u]dns durdur başlat[/u] yöntemiyle evet sorunu çözdük ancak df oldugu için her defasında bu işlemi yapmak bizim için sıkıntı oldu birazdaha araştırınca "microsoft windows kötü amaçlı yazılımlardan" felan filan yazılımını indirdik pc taratınca bi virus bulup temizledi şu an hiç bi işlem yapmadan msn sorununu aştık

belki yardımım dokunur die yazdım tabi sen çözüdysen sorun yok kusura bakma

[quote name='aaRDaa' date='04 Aralık 2010 - 22:07 ' timestamp='1291501068' post='921560']
anladım kardeş geçmiş olsun ozaman.

aynı sorunu "kişi listesi kullanılabilir değil" hatasını bizde alıyoduk kafede [u]dns durdur başlat[/u] yöntemiyle evet sorunu çözdük ancak df oldugu için her defasında bu işlemi yapmak bizim için sıkıntı oldu birazdaha araştırınca "microsoft windows kötü amaçlı yazılımlardan" felan filan yazılımını indirdik pc taratınca bi virus bulup temizledi şu an hiç bi işlem yapmadan msn sorununu aştık

belki yardımım dokunur die yazdım tabi sen çözüdysen sorun yok kusura bakma
[/quote]

[color="#800080"][b]evet böyle daha detaylı yazarsan konuya ilgili olduğunu görebilirim.sorunu çözdüğüm halde fikir verince postları okumadığın ortaya çıkıyor.bir dahakine başlıklara bakarak değil içindeki postlara bakarak cevap yazarsan kimse sana ben gibi büyük harflerle imalı imalı konuşmaz.sende alınmazsın.hadi ii geceler kardeşim.[/b][/color]

kardeşim yanlış anlama ama sen kendi imana takıldından benim cevabımı tam okumamışsın.
dns durdurup başlatmak asıl soruna tam anlamıyla çözüm olmadıgını yaşadıgımızı belirterek sana kendimin tecrübe ettigi bir çözümü söylemek istedim bukadar.
neyse esenkal

arkadaşlar hiç boşuna uğraşmayın. bu sorunla 4 gün uğraştım hata internette bakmadığım hata kodları deemediyim msn sürümü denmediğim şey kalmadı. ben kendim şahsen 3 yıllık teknik servis tecrübem var ama çözemedim bu sorunnu. msn bi adresi açıyor başka adresi açmıyor bu hatayı veriyor. bu arada internet cafeden bahsediyorum 12 bilgisayar vardı kalktım bi bilgisayara format attım yine düzelmedi. en son bütün ağ kablolarını çekip bütün pc lere format atıp kurduktan sonra ancak o şekilde düzeldi... yani benim önerim yeterli bilgin varsa temiz bir format kesin çözüm olr....

[quote name='guven_memo' date='04 Aralık 2010 - 21:28 ' timestamp='1291498718' post='921546']
[color="#800080"][b]Savran senin verdiğin linki zaten çoktan araştırmıştım.sağol yinede dostum.

Çözümünü buldum.yabancı bi forumdan buldum.hizmetlerden dns istemcisini durdurup çalışınca düzeliyo demişler.öyle yaptım evet.düzeldi.yinede sağolun arkadaşlar.özelliklede samokantur kardeşime ayrıca teşekkürlerimi sunuyorum...[/b][/color]
[/quote]

ya aslında onuda bulmustum ben....oda çözümün bi parcasıydı..yazmayı unutmusuz...)))

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...