Jump to content

Sivilce Problemi

nezcafe

Recommended Posts

Yaş kaçtı hocam?
14 15 veya üzeriysen hemen bir cildiye doktoruna.
Adam tıkır tıkır yazıyor ilacı, 6 ay boyu kullanıyorsun sonuç tertemiz.
Ben iki aydır kullanıyorum %40 oranında düzelme var gerisini sen düşün.

Dermatoloji uzmanına görün hemen geçer. Sadece görün.

[quote name='nezcafe' date='27 Kasım 2010 - 18:29 ' timestamp='1290879549' post='917894']
yaşım 16 ancak doktora gitmeye korkuyorum. Çünkü ilaçlar çok ciddi, biraz internette araştırma yaptım, ilaç kullananların yüzü kupkuru olmuş, karaciğere ciddi hasarlar veriyomuş.
[/quote]
aşırı yoksa gitme
artmaması için;
bide şeye dikkat et anladın onu :D

3 :D anladın artık canım

İlaçlar konusunda şüphe etmeyin, o internette yazanlar kadar doktorlar da biliyor değil mi?
Düşü doz veriyor, dudak çatlaması oluyor maksimum ki onun için de Bepanten kullanıyorsun.
Bir de spor yapmaman lazım.
Gerisi fasa fiso...

O bahsettiğiniz şey de sadece söylenti, kanıtlı bir şey değil diye biliyorum.

[quote name='KemalALKIN' date='27 Kasım 2010 - 18:37 ' timestamp='1290880076' post='917903']
aşırı yoksa gitme
artmaması için;
bide şeye dikkat et anladın onu :D

3 :D anladın artık canım
[/quote]

:D Ulen ne adamsın  :dribble: 

Benim surat ta aynı durumda ama benim sivilceler durmadan sıkmamdan kaynaklanıyor suratı bir görseniz :D Ne zaman suratıma dokunsam sivilceler 3'e katlanıyor, hemde iltihap kapıyor canımı yakıyor sonra ben yine yoluyorum yine katlanıyor diye kısır döngüye giriyor kendime engel olamıyorum  :rant:

[quote name='MyCroSofT' date='27 Kasım 2010 - 18:45 ' timestamp='1290880516' post='917911']
hangi cevap kime gitti anlayamadım :D ama saolun bilgileriniz için.
[/quote]

Bende anlayamadım tam olarak da neyse :D

[quote name='nezcafe' date='27 Kasım 2010 - 18:57 ' timestamp='1290877661' post='917868']
Yüzümde çok sivilce var ne yapmalıyım ? :)
[/quote]
yediklerine dikkat et cikolata ve yaglı besinlerden uzak dur yuzunu temizliyeci krem sabun vs al sakın sivilcelerini sıkıp patlatma yoksa gozeneklerin acılır cildin delik delik olur  bende senin yasında bu dertden yanıyordum 21 22 yasında gececektir o yaşlardamı ne bi alınganlık oluyor şimdi yaş 27 sivilce yok ama sivilcelere dikkat etmiyorum yani sorun etme bide 3! ile bir alakası yok o sadece yorgun dusurur tabi herseyin fazlası zarar vucudunu yag su dengesine dikkat et

sivlice deyince benim kulağımda çok sivilce çıkardı :D genciliğimde ne çektim ondan yav abovvvv bi sefer kuaför sıkmıştı temizlemişti nası acı çekmiştim obavvv o günleri hatırlamak istemiyorum şimdi neyse :D bu arada arkadaşım büyük geçmiş olsun inş. sorunun en kısa sürede düzelir :)

Ergenlik Sivilcesi - Akne Maskesi

1 tatlı kaşığı kuru maya
1 aspirin (öğütülmüş)
1 çay kaşığı oksijenli su
Tüm malzemeleri karıştırın. 1 hafta her gün sivilceli bölgenizi bu karışımla yıkayın. 30 dakika bekletin. Yıkayın.

ROACCUTANE

[img]http://www.karpuzsuyu.com/wp-content/uploads/2009/04/roaccutane.jpg[/img]

işte en dehşet ilaç ROACCUTANE !!! sivilceleri çok etkili bir biçimde geçirdiği doğru ancak bu ilaç vücudu kurutarak sivilcelerin dökülmesini sağlıyor bu da cilde anormal şekilde zarar veriyo... Zaten bu ilaç için yüz tane tahlil yapıyolar sonra da senden imza alıyolar ki mesuliyet kabul etmemek için. Google'dan bi aratın ilacı da gerisini siz kendiniz görün ;)

[quote name='mucit41' date='27 Kasım 2010 - 19:14 ' timestamp='1290885846' post='917965']

1 tatlı kaşığı kuru maya
1 aspirin (öğütülmüş)
Tüm malzemeleri karıştırın. 1 hafta her gün sivilceli bölgenizi bu karışımla yıkayın. 30 dakika bekletin. Yıkayın.
[/quote]

Bunda ciddisin dmi ? sonra yüzüm gözüm kaymasın ;)

[quote name='mucit41' date='27 Kasım 2010 - 20:14 ' timestamp='1290885846' post='917965']

1 tatlı kaşığı kuru maya
1 aspirin (öğütülmüş)
[/quote]
yav mucit arkadaşım bir haftada sivilce zaten kendiliginden geçer
bu karışımın ne faydası olacak bir hafta sürdükten sonra?

[quote name='nezcafe' date='27 Kasım 2010 - 21:18 ' timestamp='1290886121' post='917968']

Bunda ciddisin dmi ? sonra yüzüm gözüm kaymasın ;)
[/quote]

Zaten senin kaportan kaymış ne diyelim :dribble: yukardaki tertipleri de yap bir dene bakalım düzelme olacakmı,ayrıca eczanelerde satılan doktor tavsiyesi ile verilen tonikler var 55 milyona onlarda bir işe yaramaz,uğraşma sivilcelerle başına iş alırsın kanser falan.Büyüyünce gecer merak etme sen. :yahoo:

Gooogle amcana başvur ve sivilce bitkisel çözüm aramaya yaz gelen paylaşımaları oku.

Sn.Dokumacı kardeşim sivilceler var 1 hafta değil 1 senede gecmeyen,çildin durumuna göre kendileri çıkıp zaman aşımı ile yok oluyor.İlaçlar tedavi yaparken karaciğere vs organlara tahribat yapıyor bu da sağlık için zararlı bir uygulama.

[quote name='dokumaci' date='27 Kasım 2010 - 19:23 ' timestamp='1290886408' post='917972']
yav mucit arkadaşım bir haftada sivilce zaten kendiliginden geçer
bu karışımın ne faydası olacak bir hafta sürdükten sonra?
[/quote]

:D ahh be kardeşim keşke o kadar rahat olsa, 1yılda geçsin ben yine razıyım, biz kalıcı sivilcelerden bahsediyoruz. ;)
bende 4 yıldır saolsunlar hiç eksik olmadılar :)

[quote name='KemalALKIN' date='27 Kasım 2010 - 20:13 ' timestamp='1290885780' post='917964']
yahu eğer sağlık sorunun yoksa çok yaparsan o olayı zaten her seferinde bi yerinde çıkar :D
bazılarında sorunlardan oluyor ama asıl nedenleri bu :D

sor soruştur gör :D

hatta uygula :p günahı sana
[/quote]

Denemişliğin var mı  :rofl: Bana pek inandırıcı gelmiyor ondan kaynaklandığı. 

Mesela benim sivilcelerin çıkmasının genel sorunu durmadan yolmam, koparmam. Çünkü ne zaman yolarsam delik deşik edersem o zaman çıkıyor. Dokunmayınca problem yok.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...