Jump to content

Sayfaları Nete Verince Görünüm Değişiyo.yardım...!

Recommended Posts

arkadaşlar çok değişik bi sorunla karşılaştım bu nasıl bişeydr alama veremedim ya.htm olarak hazırladığım sayfaları nete yükledim ama benim bilgisayarıml birlikte sadece 1 bilgisayarda sayfa düzgün göründü yaklaşık 10 bilgisayarda sayfa ya sağa kaymış bi şekilde yada flash bannerim çok küçük bi şekilde bozuk olarak görüntüleniyo. Flash ta srun olduğunu sanmıyorum aynı yöntemle kullandığım flash menü var sitede ama düzgün ve yerinde çıkıyo. Siteyi yazıyorum isterseniz bide siz bkın aynı sorun çıkabilir sizdede. [url="http://www.nehirtasarim.com"]www.nehirtasarim.com[/url] (site adı yazak reklam olarak yasak ise lütfen bildirin konuyu dzeltiyim) şimdiden okuyan uğraşan herkese saygılar...

[quote name='VECTRACI' date='25 Kasım 2010 - 23:31 ' timestamp='1290728488' post='917146']
arkadaşlar çok değişik bi sorunla karşılaştım bu nasıl bişeydr alama veremedim ya.htm olarak hazırladığım sayfaları nete yükledim ama benim bilgisayarıml birlikte sadece 1 bilgisayarda sayfa düzgün göründü yaklaşık 10 bilgisayarda sayfa ya sağa kaymış bi şekilde yada flash bannerim çok küçük bi şekilde bozuk olarak görüntüleniyo. Flash ta srun olduğunu sanmıyorum aynı yöntemle kullandığım flash menü var sitede ama düzgün ve yerinde çıkıyo. Siteyi yazıyorum isterseniz bide siz bkın aynı sorun çıkabilir sizdede. [url="http://www.nehirtasarim.com"]www.nehirtasarim.com[/url] (site adı yazak reklam olarak yasak ise lütfen bildirin konuyu dzeltiyim) şimdiden okuyan uğraşan herkese saygılar...
[/quote]

yeni bişey çıktı arkadaşlar ben görmemiştim ama sayfada şöyle bi yazı görünüyormuş ;
<%@ Page language="C#" %> <%@ Register assembly="FlashControl" namespace="Bewise.Web.UI.WebControls" tagprefix="Bewise" %>

[quote name='galetis' date='27 Kasım 2010 - 12:29 ' timestamp='1290861598' post='917789']
Sayfayı ortala yada bi kenara yasla. Div taglarını css ile yap. Tablo kullan. Siteye atmadan öncede farklı tarayıcılarla siteni test et.
[/quote]

arkadaşlar sayfamda hiç tablo kullanmadım ki herşey div lerin içinde ve sayfa ortalı. ama sadece 2 pc de yaptığım gibi göründü diğerlerinde sayfa sağa kayıyo benim pc de küçük olarak görünen resimler başka bilgisayarlarda büyük görünüyo.Sanırım çözünürlüklerle alakalı.Flash olayını hallettim şuan tek sorunum yaptığım projelerin benim bilgisayarımda göründüğü gibi diğer bilgisayrlardada görünmesini sağlamak ama nasıl işte???Tüm browserlara uyumlu olması için bi kod mu ne eklemeiz gerekiyomuş ama çözemedim.lYardım edecek varsa çok büyük iylik yapar. :(((

İlginçtir ki site başkalarına web tasarım, web yazılım imkanı sunuyor ama kendi sitesini yapamıyor...
Tüm browser'lar css'yi iyi tanır. Tüm div, a, span ve class'ları css ye göre ayarla. <center> vs tagları yazı dşındaki alanlarda kullanmamaya çalış.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...