Jump to content

460W Bu Pc Için Yeterli Olur Mu?

armiiiii

Recommended Posts

[b]Arkadaşlar yeni bir sistem topladım parçaları netten sipariş verdiğim için daha yeni yeni geliyor. Benim merak ettiğim aldığım kasanın gücünün yeterli olup olmayacağı. Şimdiden teşekkürler..[/b]

Sistem Özellikleri;

[b]Kasa:COOLER MASTER ELITE RC-333 460W MidT ATX SİYAH KASA
Anakart:GIGABYTE GA-H55M-D2H Intel H55 Soket 1156 DDR3 2200MHz (O.C.) VGA&HDMI Anakart
İşlemci:INTEL Intel Core i5 760 Soket 1156 2.8GHz 8MB Cache 45nm İşlemci
HDD:WD 3.5" 500GB Caviar Green Intellipower Sata 2.0 32MB Cache Harddisk
Ekran Kartı:Palit Nvidia GTS450 Sonic 1GB 128Bit GDDR5 (DirectX 11) CRT 2DVI HDMI PCI-E 2.0
Optik Sürücü:Samsung SH-S223C 22X SATA DVD Yazıcı Siyah Kutusuz
Kart Okuyucu:Rexpo RCR-185 Dahili Kart Okuyucu
Ram:Kingston 4GB (2X2GB) 1333MHz DDR3 Hyperx Ram KVR1333D3N9K2/4G[/b]

Windows 7 mi kurulacak acaba bu sisteme?

ben en aşağı 500 olmalı çünkü sen bu sistemi ilerde geliştirirsin cimrilik yapma ilerde pahalıya patlar thermaltake 6 fanlı 600 wattlık bir kasası var 200 tl onu almanı öneririm cooler master saplantısından kurtul;)

benim sisteme aşağı yukarı çok yakın ben 600w power supply kullanıyorum... güç kaynağını kaliyteli seçmelisin bilgisayar sitemleinde aksi halde sistemde ileriki günlerde sıkıntı yaşaman pek şaşılacak bi durum olmaz. sistem kasıldığında çektiği enerji bazen çoık fazla boyutlara ulaşmakta. yanlış hatırlamıyorsam i5 işlemci sadece tek başına yaklaşık olarak 90 waat enerji çekmekte ona göre hesabını yap bence en az 500waat al... eğer gücün yetiyorsa 50-600 bile al.. arkadaşın dediğine de ayrıca kaytılıyorum ilerinde sistemini geliştimek istersen sana faidası dokunur...

arkadaşlar öncelikle teşekkürler tavsiyelerinize göz önünde bulundurdum.

Şipariş vermiş olduğum için vatan bilgisayar sağ olsun epey başımı ağrıttı daha da uğraştırcak anlaşılan ama önemli değil sonradan uğraşmaktansa baştan sorunu çözmekte fayda var, neyse sonuçta bu kasayı düşündüm;

Akasa Zen 600W Çift Fanlı Full Siyah Mid-Tower Kasa 50AP AK-ZEN600N-BK http://www.hepsiburada.com/Liste/akasa-zen-600w-cift-fanli-full-siyah-mid-tower-kasa-50ap-ak-zen600n-bk/ProductDetails.aspx?productId=bd100331&categoryId=1013

bu kasa da karar kılmış gibiyim, RYAN7R thermaltake iyi güzel hoş tamam ama hepsiburada da isteğiğim model yok, vatanda var ancak vatandan tekrar hayatta bişey almam o yüzden yukarıda düşündüğüm kasa hakkındaki fikirlerinizi sormak istedim. Akasa yı hiç duymamıştım fakat netten yorumları okuyunca aklıma yattı açıkçası. Yorumlarınızı bekliyorum ona göre şipariş vercem;)

kardeş sisteminin ihtiyaç duydugu güç bunlar bu degerlerin biraz üzerinde güç kaynagı alırsan 500-600 watt gibi sorun yaşamazsın.
termaltake güç kaynagı hesaplası %90 yükte 444 watt
eXtreme güç kaynagı hesaplası %90 yükte 441 watt

gerçek deger 460 ise yeterli olacaktır ama sen bazı durumlarda fazla yük durumuna göre 550w kullansan daha iyi olur özellikle yazın sıcaklarda fazla ısınan devre elemanları yeteri stabilitede çalışmayınca tam degerleri vermesi zorlaşabiliyor bunu göz önüne alarak yük durumunda bile %100 durumda degilde %70-75 max deger olacak şekilde bir seçim olmalı alacagın power ;)

Kasayı değiştirdim arkdaşlar sistemin son halini yazıyorum olmayan bir yer varsa(şu parça şu chipsetle tam randımanlı çalışmaz gibi vs.) önerilere açığım;

[b]Kasa: Akasa Zen 600W Çift Fanlı Full Siyah Mid-Tower Kasa
Ana Kart: GIGABYTE GA-H55M-D2H Intel H55 Soket 1156 DDR3 2200MHz (O.C.) VGA&HDMI
İşlemci: INTEL Intel Core i5 760 Soket 1156 2.8GHz 8MB Cache 45nm
Ekran Kartı: Palit Nvidia GTS450 Sonic 1GB 128Bit GDDR5 (DirectX 11) CRT 2DVI HDMI PCI-E 2.0
Ram: Kingston 4GB (2X2GB) 1333MHz DDR3 Hyperx Ram KVR1333D3N9K2/4G CL9
HDD: WD 3.5" 500GB Caviar Green Intellipower Sata 2.0 32MB Cache
Monitör: Samsung B2230H 21.5" 5ms (Analog+DVI+HDMI) Full HD Wide Screen LCD
Optik Sürücü: Samsung SH-S223C 22X SATA DVD Yazıcı
Rexpo RCR-185 Dahili Kart Okuyucu[/b]

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...