Jump to content

Harddisklerimde Bir Sorun Var

MasterTR

Recommended Posts

[b]İyi günler kolay gelsin bugün anlamayamadığım bir sorun ile karşı karşıya kaldım, 2 tane HDD var 250,500 GB bunlardan birinden diğerine kopyalama yaparken [color="#FF0000"]1.20 Mb 780 Kb[/color] saniyeyle attığını görünce şaşırdım,1 GB 1,5 saate sürdü,bekledim çünkü beklemem gerekti önemli bir veriydi,İki HDD yavaş format atarak NTFS yaptım şuan HDD sıfır Windows dışında bir eklenti nede kurulması gereken bir program var.Programı kopyalarken hala yavaş hala yavaş,Çift çekirdekli sistemden beklenmeyen bir yavaşlık söz konusu yardımlarınız için teşekkürler.[/b]

hdd lerin mekanik hatası belli olur.ses varsa veya aşırı ısınıyorsa mekaniksel hatadır.eğer yoksa bağlantılarında problem vardır.anakarta bağlı hdd hariç tüm kabloları sök.fan kablosunun dvd yi çalıştırmadığına şahit olduğum için kabloları kontrol etmeni tavsiye ediyorum.

[left][font="Tahoma"]Bios ayarlarını gözden geçirdinizmi bazı anakartların veri transfer hızları ayarlanabiliyor.Umarım sorununuz hallolur Saygılarımla. [img]http://www.tnctr.com/public/style_emoticons/default/smile.gif[/img][/font][/left][font="Tahoma"][left]
[/left][left]--------------------------------------------[/left][/font]

[quote name='HaYTo' date='25 Kasım 2010 - 23:48 ' timestamp='1290729529' post='917147']
sıkıştırma mevcutmu hdd de
[/quote]
Hayır herzamanki dosyalarım ör/48 Partlık her part 100 Mb 1 saat 47 Dk çıkardı Harddiskte bir işlem yapacağım zaman Kasanın üstündeki kırmızı Led ışığı sönüyor.

[quote name='byramm' date='26 Kasım 2010 - 00:32 ' timestamp='1290732175' post='917162']
hdd lerin mekanik hatası belli olur.ses varsa veya aşırı ısınıyorsa mekaniksel hatadır.eğer yoksa bağlantılarında problem vardır.anakarta bağlı hdd hariç tüm kabloları sök.fan kablosunun dvd yi çalıştırmadığına şahit olduğum için kabloları kontrol etmeni tavsiye ediyorum.
[/quote]
Blu-Ray sürücümğ bile söktüm sonuç aynı. Çözemedim.

[quote name='MasterTR' date='27 Kasım 2010 - 10:18 ' timestamp='1290846481' post='917686']
bu sorundan anlayan varmı ?
[/quote]

Hard disk üreticilerinin sitelerinden test ve düzeltme proğramları mevcut en azından hiren boot cd indirip hard disklerin okuna yazma hızlarını kontrol edebilirsin. böylelikle sorunun kaynağını bulman daha kolay olur.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...