Jump to content

İstem Dışı Biçimlendirme Isteyen Hdd Için Çözüm.

siranusta

Recommended Posts

İçerisinde çok önemli bilgilerin bulunduğu, Depo stokları vs.vs. bilgisayar Verdiği Mavi ekran ardından,
İşletim sistemi bir türlü Yüklenemiyordu.

Live CD Windows ile Dosyaları yedeklemek istedim Lakin HDD nin bölümlerinin Dosya Formatı bilinmiyor C: sürücüsüne girmek istediğim de ise Biçimlendirmem gerektiği bilgisini veriyor sürücüye ulaşmamı engelliyordu.

Live Linux sürümlerinden biri ile sorunu çözebileceğimi düşünüp bir de onun ile kontrol edeyim dedim Lakin yine aynı sonuç,
(KintaRo) üstat'ın önerisi )Partition magic ile bakıp Dosya formatını görmek istedim ama ne NTFS5,NTFS,exFAT,FAT32,FAT16,FAT12, nede Linux'un desteklediği Formatlardan her hangi biri değildi.

ne yapayım ne edeyim derken Arslantay'ın önerisi ile Sistem onarımını denemeye karar verdim.

orjinal Windows CD'si takıp Onarım işlemine başladım, Biraz araştırma Sonucun da da CHKDSK c: /R komutunu kullanıp Tarama yaptırdım Tarama bittikten sonra Linux Live CD ile HDD içerisinde ki Tüm dosyalarıma ulaşıp Yedekleme işlemini yapabildim.

Bilgi olarak burada paylaşmak istedim benden sonra bu tür problemlerle Karşılaşan olursa yardımcı olması amacı ile.

@ blue_life

Bende sizin gibi aynı sorunla Bu bayram 9 gün uğraştım Laptobum birden bire kayboldu aksi gibi hata mesajıda vermiyordu sadece siyah ekranda kursör yanıp sönüyordu Hertürlü live cd denememesi başarısız olunca (ayrıca 4 bölüm vardı bölümleride kaybetti)ve nette yeterli kaynağa erişemeyince bende Hdd söküp taşınabilire monte ettim Bir sürü kurtarma yazılımı denedim Hepsi Ya eksik buldu ya exe dosyalarını bulamadı kimi kafasına göre isimlendirdi kimi sadece fotoları buldu .Tam vazgeçtiğim anda TncTr imdadıma yetişti kimden hangi konudan buldum bilmiyorum ama R-Studio Data Recovery diye bir program buldum tüm bölümleri ve dizinleri buldu hemde hiç eksiksiz.

Keşke daha önce paylaşmış olsaydında 9 günüm zehir olmasaydı :)

Teşekkürler Yararlı bi kaynak olmuş......

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...