Jump to content

Dumping Physical Memory To Disk

sinful

Recommended Posts

Merhabalar,

Bilgisayarımda 3x 2gb Kingston ddr3 1600mhz Hyperx ram vardı.Bende bunu 8 e tamamlamak için aynısından bir tane daha aldım.
4 tane 2 gb yani 8gb ddr3 1600mhz ramim oldu.Bios ayarlarından kontrolünü yaptım ve doğruladım.
İşletim sistemine geçtim, bildiğiniz gibi facebook , forumlar , videolar takılmaya başladım, sonra
işim bitince bilgisayarı kapatmak için kapata bastım ve aradan 3 sn geçtikten sonra aniden mavi ekran..

"Dumping physical memory to disk" hatası ve haliyle sonra sistem yeniden başladı.
Başımdan aşağı kaynar sular dökülmekle beraber "şimdi bir daha git rami değiştir , değiştirirken bir sürü uğraş,
sonra eve gel" durumunu düşündüm.Üşendim..Bir az daha sistemi denemeye karar verdim 3-4 saat sonra gene aynı hatayı aldım.

Çözüm Denemeleri

1)Windows yeniden kuruldu ve tüm updateler yapıldı.
2)Bios güncellemeleri yapıldı.
3)Donanım ürünlerinin en son driverları yüklendi.
4)Reg defrag clean işlemleri yapıldı.
5)5 ayrı test programıyla ikisi Microsoftun olmak üzere ramler üzerinde test yapıldı hata bulunamadı.
--bu denemeler sonundada hata aldım ve daha sonra;

*Ramlerin yerlerini değiştirdim, 4 saat bilgisayarı denedim hata almadım.
*Bugün bilgisayarı açtım video izlerken bilgisayar hata vermedi fakat yeniden başlatıldı.

/// Sorunumun devam edeceğini düşünüyorum ve aslına bakarsanız ramle ilgili bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum.

Donanım :

Phenom II x4 965 BE
8 gb ddr3 1600 Hyperx
5770 vapor-x
1 TB sata3 hdd

İşletim sistemi: W7 Enterprise 64 bit
----------

Hatayı almak için sistemi zorlamaya çalıştım resimde görebilirsiniz.

[media]http://img294.imageshack.us/img294/7569/ekranzz.jpg[/media]

[quote name='Sansolye' date='09 Kasım 2010 - 22:04 ' timestamp='1289340872' post='912989']
HDD kontrolü yaptınız mı?
ilk sorunda aslında videolardan sonra olmuş sanki... belki de windows 7 ile uyuşmayan bir codec sorunu olabilir
[/quote]

Ben son 2 gb rami takmadan önce hiç bir sorun yaşamıyordum taktıktan sonra sorun çıkmaya başladı.

Benim sinirimi bozan şey aldığım ramde mi arıza var yoksa 4. slotu doldurdurğumdamı sıkıntı çıkıyor onu bilememek.

hata sürücü sorununa benziyor, ekran kartından kaynaklanıyor gibi, yüksek çözünürlükte flash playerın sorun çıkardığı bilinen bir durum zaten, tam ekranda izlerken oluyorsa sorun kesin flash/vga sorunu

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...