Jump to content

Netbook Şifre Sıfırlama,bulma.....

BeNefSE

Recommended Posts

Arkadaşlar benim arkadaş netbook kullanıyor ve şifre koymuştu şifreyi unutmuş çoktandır kullanmadığı için.Şimdi bu şifreyi nasıl bulabiliriz ya da nasıl sıfırlarız...Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler......cd rom u olmadığından öyle öneriler sunmayın..Güvenli mod da açtığımda yine şifre soruyor...Markası hp hstnn 157c

Arkadaşlar benim arkadaş netbook kullanıyor ve şifre koymuştu şifreyi unutmuş çoktandır kullanmadığı için.Şimdi bu şifreyi nasıl bulabiliriz ya da nasıl sıfırlarız...Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler......cd rom u olmadığından öyle öneriler sunmayın..Güvenli mod da açtığımda yine şifre soruyor...Markası hp hstnn 157c

[/qu

hatırladıgım...oprhrack ve pc login now 2.0....iki program var...bunlarla şifrelerini görüp değiştirip sıfırlayabilirsin....googledan bak biraz...

[/qu

hatırladıgım...oprhrack ve pc login now 2.0....iki program var...bunlarla şifrelerini görüp değiştirip sıfırlayabilirsin....googledan bak biraz...

Evet bu verdiğin programlar sıfırlayabilir şifreyi ama cd sürücüsü lazım bunlar için harici cd sürücüm de yok.netbook ta da zaten cd sürücüsü yok malesef...

güvenli kipten ( F10) pc aç denetim masasına gel kullanıcı hesaplarından parolayı sıfırla reset at şifre kalktığını göreceksin kolay gelsin arkadaşım

Arkadaşım sağol ama güvenli mod da açınca yine şifre soruyor.....

Arkadaşlar Aşağıda Olan Linki İndirip Direk CD'ye .iso Olarak Yazdırın, Bilgisayarı Yeniden Başlatıp BİOS'dan BOOT Ayarını Yapıp CD'den Başlatın. Windows Xp-Vista-7 İşletim Sistemlerinde Kullanıcı Şifrelerini Sıfırlamaktadır. Güle Güle Kullanın.

Please register to see this content.

Evet bu verdiğin programlar sıfırlayabilir şifreyi ama cd sürücüsü lazım bunlar için harici cd sürücüm de yok.netbook ta da zaten cd sürücüsü yok malesef...

Sayın arkadaşım Usb den çalışan multi boot programları var. Örneğin BlueLife adlı bir kullanıcının bunlara yönelik çok güzel çalışmaları var ve içlerinde pasword ressetterlerin olduğunuda görmüştüm eğer yanlış görmemişsem. olmassa eklersin.

BlueLife MultiBoot USB v1.2

Arkadaşlar Aşağıda Olan Linki İndirip Direk CD'ye .iso Olarak Yazdırın, Bilgisayarı Yeniden Başlatıp BİOS'dan BOOT Ayarını Yapıp CD'den Başlatın. Windows Xp-Vista-7 İşletim Sistemlerinde Kullanıcı Şifrelerini Sıfırlamaktadır. Güle Güle Kullanın.

Arkadaşım iyi niyetle söyledin biliyorum sağol ama cd sürücüsü yok belitmiştim sonuçta netbook bu....

daemon tools gibi programlarla sanal disk oluşturup yapabilirsin arkadaşım

Evet aklıma gelmedi denemekte fayda var diyecem amma lakin pc açılmıyor nasıl sanal disk oluşturacam bu da ayrı bir soru......

Arkadaşım iyi niyetle söyledin biliyorum sağol ama cd sürücüsü yok belitmiştim sonuçta netbook bu....

cd sürücüsü olmayan yada isterse olsun

bu gibi bir ihtiyaç karşısında flas diskinizi kullanabilirsiniz

yani flash diskinizi boot ederek

aşağıdaki linkten nasıl boot edilir buyrun öğrenin

Please register to see this content.

http://www.tnctr.com/topic/97916-win7yi-usb-bellekten-kurun/

Arkadaşlar format atmaya kaldıktan sonra kolay gerisi ancak benim şifreyi bir türlü kırıp içine girmem lazım.C deki verileri kurtarablmem için.Cd den açılan xp yi usb bellek e monte edebilirsem olabilir bir deneyecem......

[quote name='tmc200505' date='07 Kasım 2010 - 10:12 ' timestamp='1289124765' post='911533']
Arkadaşlar format atmaya kaldıktan sonra kolay gerisi ancak benim şifreyi bir türlü kırıp içine girmem lazım.C deki verileri kurtarablmem için.Cd den açılan xp yi usb bellek e monte edebilirsem olabilir bir deneyecem......
[/quote]
Site de arat çıkar flash belleğe boot etmek... yada sata - usb dönüştürücü ile dvd rom takarakta halledebilirsin işini.

yaw adam cd-rom yok demiş
bu durumda ya harici cd-rom bulucaksın yada netbook un diskini söküp sağlam bi pc ye bağlayıp parola sıfırlayan bi cd ile boot edeceksin
olmadı bi flash disk bulup usb boot ile durumu çözeceksin
elindeki tek bilgisayar netbook ise bi bilgisayarcıya gideceksin başka da çare yok
hadi kolay gelsin

• 2 hafta sonra ...

linux tabanlı slax işletim sistemini kurarsan işine yarayabilir. slax windowsun ntfs dosya formatını destekliyor sonuç olarak C:/ deki veya bilgisayarındaki istediğin verileri alabilirsin.
kullanımı çok kolay usb belleğe boot yapıyorsun. sonra usb başlatınca sistem kendini otamatik olarak yüklüyo ve ram üzerinden çalışıyor.
yapmanız gereken ilk şey [code]http://unetbootin.sourceforge.net/unetbootin-windows-latest.exe [/code] yazılımı indiriyoruz Bu yazılımın özelliği birçok Linux sürümünü usb belleğe göre hazır etmesi. sonra slax işletim sistemini indiriyoruz [code]http://www.slax.org/get_slax.php[/code] usb belleğe boot ettikten sonra usb bellekle başlatınca bütün sorunların biter :D

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...