Jump to content

Bilgisayarımın Ekran Renklerinde Sorun Var

siflali

Recommended Posts

Merhaba, bilgisayarımı uzun süredir kullanmıyordum. Kullanmak için kurduğumda hiçbir sorun

yoktu. Bir gün sonra ekranın rengi bozuldu arkası pembeleşti. Daha sonra renkler iyice

bozuldu bilgisayar açılırken de mavi oldu. Başka bilgisayardan uzak masaüstü bağlantısıyla

bağlandığımda ekranın rengi yine pembeydi. Ekranın resmini "Print Screen" tuşuyla çekip

kaydedip başka bilgisayarda açtığımda ise yine ekranın pembeliklerini çekti. Bu benim video

izlememe, bazı uygulamaları çalıştırmama ve oyun çalıştırmama engel oluyor.

Ekran görüntümden bir örnek;

1968272010102721292.jpg

Lütfen yardımcı olur musunuz.

DÜZENLEME:

Yardımlarınız için teşekkürler. Bir arkadaşın ekran kartını taktım denedim düzeldi. Sorun ekran kartındaymış.

lcd monitor kullanıyosan renkl ayarlarını default yap

otomotık tusu var yada ayarları kurcalarsın

buarada resımde sadece mozilla gorunuyor ve herhangı bı renk olayı yok

bıde baska monıtorle pcnı açmayı dene

edit: ekran kartı driveri yüklümü

lcd monitor kullanıyosan renkl ayarlarını default yap

otomotık tusu var yada ayarları kurcalarsın

buarada resımde sadece mozilla gorunuyor ve herhangı bı renk olayı yok

bıde baska monıtorle pcnı açmayı dene

edit: ekran kartı driveri yüklümü

Monitör ayarlarını sıfırladım fakat sorunum devam ediyor

Resimde mozilla görünüyor ama arkadaki pembelik belli oluyor. Resmi upload ettim başka pcden kontrol ettim öyle anladım.

Bir de driverla alakası yok formattan sonra da böyle.

Monitör ayarlarını sıfırladım fakat sorunum devam ediyor

Resimde mozilla görünüyor ama arkadaki pembelik belli oluyor. Resmi upload ettim başka pcden kontrol ettim öyle anladım.

Bir de driverla alakası yok formattan sonra da böyle.

Koyduğun resimde pembelik yok. rgb kablolarından birinde sorun vardır. eğer monitöre kadar giden kablolarda sorun yoksa lvds kablosundaki rgb kablolarında kopukluk yada temassızlık vardır. motitörü teknik servise ******ürmen gerekebilir ama her ihtimale karşın kasayı başka sağlam bir monitöre takıp dene kolay gelsin.

Koyduğun resimde pembelik yok. rgb kablolarından birinde sorun vardır. eğer monitöre kadar giden kablolarda sorun yoksa lvds kablosundaki rgb kablolarında kopukluk yada temassızlık vardır. motitörü teknik servise ******ürmen gerekebilir ama her ihtimale karşın kasayı başka sağlam bir monitöre takıp dene kolay gelsin.

Resimde pembelik var sadece belirgin değil. Monitöre giden kablolarda sorun olduğunu düşünmüyorum. Çünkü başka bilgisayardan uzak masaütü ile bağlandığımda da aynı sorunla karşılaştım. Ekran kartında sorun olabileceğini düşünüyorum.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...