Jump to content

Bu Sisteme Win7 Mi Xp Mi 32&64 Performans Farkları

ocean_soul

Recommended Posts

sistemim

anakart: asus m3a ddr2

işlemci: amd athlon 64 x2 6400+ black sürüm

ram : 2gb 667 mhz kingston

ekran : asus eah2600pro(ati radeon chipset) (512mb paylaşımlımı bilmiyorum tam olarak)

bu sistem için en ideal işletim sistemi nedir 64 veya 32

şu an perfect xp 32 kullanıyorum...genel anlamda güzel ama oyunlarda zaman zaman sıkıntı yaşıyorum...

herşeyim en güncel yüklü örneğin split oyununda tam grafikde oynayamıyorum...ve araştırmalarım sonucunda bu özelliklerde daha iyi performans alanlar var...yorumlarınızı esirgemezsiniz çok sevinirim...saygılarımla...

hmm kardeşim bence senin oyunlardan ..tam performans alabilmen için..perfect xp değil..görsel paketi oynanmamış bir sistem bulup kurman lazım yani..görsellik xp görselliği olcak ama bütün hızlandırma ayarları yapılmış tam güncel bir sistem olacak o şekilde..oyunlarda sorun çıkmaz ama görsel paketi olduğundan oyunlarda performans düşüşü olcaktır ..bide işlemcidende olabilir..

hmm kardeşim bence senin oyunlardan ..tam performans alabilmen için..perfect xp değil..görsel paketi oynanmamış bir sistem bulup kurman lazım yani..görsellik xp görselliği olcak ama bütün hızlandırma ayarları yapılmış tam güncel bir sistem olacak o şekilde..oyunlarda sorun çıkmaz ama görsel paketi olduğundan oyunlarda performans düşüşü olcaktır ..bide işlemcidende olabilir..

yok ya benimki zaten görsel sürüm değil klasik sürüm rami çok az kullanıyor yni 130 mb mi ne öyle bişeydi... ben sadece 64bit win7 veya xp 64bit kursam aradaki fark ne olur onu merak ediyorum...yni bu sisteme hangisi kursam sonuç ne olur onu merak ediyorum performans olarak...bu doğrultuda yorum yaparsanız sevinirm...ilginize teşkkrler... ;)

modifiyeli xp kurma bence ,tam oyunluk istiyorsan sistemini,Benden sana tavsiyem winmdows xp sp3 kur, el degmemiş olsun...:)

Eyer arayıpda bulamıyorsan bulupda linkleri kırıksa bu konuya bak saglam bi konu[w.xp sp3 el degmemiş]

http://www.tnctr.com/topic/137713-wyndows-xp-pro-sp3-tr-full-orjynal-cd/

Windows7 64Bit kursana be kardeşim :)

İşlemcin 64bit destekliyor buda donanımının 32bite göre fazla olmasada daha performanslı çalışacağı anlamına geliyor raminde yeterli.

Ekleme:Ayrıca yeterli bilgin varsa macosx işletim sistemide kurulur ona amd hiç bilmiyorum deneyenler var ama denemek lazım.Ekran kartı direk tanır macosxde.

İşlemcin 64bit destekliyor buda donanımının 32bite göre fazla olmasada daha performanslı çalışacağı anlamına geliyor raminde yeterli.

Ne w7 si adam oyun oynicam diyor..??

Dikkatt ed biraz...

bu sistem için en ideal işletim sistemi nedir 64 veya 32

şu an perfect xp 32 kullanıyorum...genel anlamda güzel ama oyunlarda zaman zaman sıkıntı yaşıyorum...

herşeyim en güncel yüklü örneğin split oyununda tam grafikde oynayamıyorum...ve araştırmalarım sonucunda bu özelliklerde daha iyi performans alanlar var...yorumlarınızı esirgemezsiniz çok sevinirim...saygılarımla...

2 farklı yorum geldi ben şimdi ne yapayım...bu sisteme oyunlar açısından en iyi performansı hangisinden alırım ramim çok iyi değil ondan tedirginim... ?

2 farklı yorum geldi ben şimdi ne yapayım...bu sisteme oyunlar açısından en iyi performansı hangisinden alırım ramim çok iyi değil ondan tedirginim... ?

Kardeş ben seni anluyorum sen w7nin görsellignden dolayı kararsızssın ve xp nin hızından..? Düşün hızmı önemli yoksa görsel olsunda donsun işlemlerimi biraz zor yapayım diyosundur,ben diyorumki xp sp3 kur [hiç el degmemiş tabi];)

@ gozyası

Bildiğim kadarıyla test etmedim ama arkadaşım win7de fps artışı olduğu söyleniyor buda demek oluyorki oynanabilirlik daha iyi....

Ayrıca sistemin win7 64bitte daha performanslı çalışır.Ayrıca ne donması donmasını nerden çıkardın "gozyası"

@ gozyası

Bildiğim kadarıyla test etmedim ama arkadaşım win7de fps artışı olduğu söyleniyor buda demek oluyorki oynanabilirlik daha iyi....

heh işte şimdi konu kıvama geldi..ben işte onu merak ediyorum...bu sistemde en iyi performansı hangisi verir görsellik önemli değil...bana hız lazım ve sadece oyunda bilgisayar zorlansın diğer durumlarda boşta kalsın istiyorum...çünkü ben bu pcde aynı anda bir ton işlemi yapıyorum gık demiyor...örn assassins creed de grafik daha kapsamlı ama gayet akıcı ama split veya blur gibi oyunlarda tam performans kullanamıyorum....benim merak ettiğim sonuçta 64 bit bantı genişletiyor acaba çift çekirdeği daha performanslı kullanırmıyım...çünkü ekran kartım da dx10 64 bit destekliyor..onu merak ediyorummm...teşekkürler... ?

baba3232-

kardeş nediyosun anlamadım sanırım oyun için xp deil w7 tercih ediyosun ,iyi ozaman w7 kursun arkadaş oyun yuklesin oynasın, karışmak gibi algılama sadece öneri kendimden biliyorum çünkü :)

Bak benim sistem böle ama nerdeyse seninki gibi ben w7 de nfs carbon kurdum oyuna girerken deil oynar ken donduruyo biraz ama windows xpde sanki hiç oyun yuklenmemiş ''hafif'' etkisi bile olmuyo...

Ve xpdede kaspersky 2011 kur w7 dede yedigi ram miktarının yarısını yer..

mantıken söylüyorum bilgi seviyem düzeyinde anlatabileceğim kadarıyla...

bana win 98 kadar rami az kullanan..xp kadar kararlı çalışan...ve de duyduğum kadarıyla win7 gibi donanımı en performanslı kullanması lazım...

ama soru da burda yatıyor...bu şartlara göre benim sistem win7 64te donanımı daha verimli kullanır...yoksa xp 64te mi...yoksa xp32 orji mi teşekkürler ?

hurmetli arkadasım benim sistemde seninkinin tek yumurta ikizi işlemcisi falan fistan bak bende sana farklı bişe solicem bende senin gibi problemler yasadım cozum su

win7 32 bit + kasa icinde ekran kartının geldigi yere artı bir fan tak nie dieceksin aldigin kart atının herzaman oldugu gibi isi problemli kartlarında nerden biliyosun dieceksin ben kare bilgisayarda teknikerim pcleri toplar kurarım kardes dediklerimi yap memnun kalacaksın...

hurmetli arkadasım benim sistemde seninkinin tek yumurta ikizi işlemcisi falan fistan bak bende sana farklı bişe solicem bende senin gibi problemler yasadım cozum su

win7 32 bit + kasa icinde ekran kartının geldigi yere artı bir fan tak nie dieceksin aldigin kart atının herzaman oldugu gibi isi problemli kartlarında nerden biliyosun dieceksin ben kare bilgisayarda teknikerim pcleri toplar kurarım kardes dediklerimi yap memnun kalacaksın...

ya bu önerileri biri açıklayamaz mı neden olduğunu senin söylediğini fanı denedim ben ama o kadar da fark etmedi...napcam bilmiyom yaa overclock falan yapsam win7 64 çaksam olmaz mı :D:D

hala algıyamadım tam olarak 32 mi 64 mü bu sistemde bana çözüm olur...biri açıklarsa ben de belki ona göre şekilleneceğim...

• 2 hafta sonra ...

Kardesim Benim Sana tavsiyem GörseL XP'de kursan Klasik XP'de Kursan Oyunlarda alabilecegin performansı alırsın fakat Özellikle " Ekran Kartı Driver " 'in Güncel Olmasi Gerekiyor.. ve Bunu driverara.com inndir.com vs vs bu tarz paylasim sitelerinden indirme . Sistem'inin özelliklerine göre ve oynadigin oyun'un sistem gereksinimlerin karsiliyorsa oyunu sorunsuz oynarsin ama söyledigim gibi özellikle " Graphic Bord'unun Driverinin güncel olmasi gerekiyor.. sistem özelliklerini ve oynamak istedigin oyunu cevap olarak yazarsan daha ayrintili bir sekilde yardimci olabilirim.

bu sisteme 32 bit win7 gider kim ne derse desin. 2gb'lık RAM var 64 bit kursa ne yazar kullanılan RAM miktarı tavan yapar oyun bile oynayamaz.
yeni çıkan oyunlar direct10 düzenlemesiyle geliyor hatta bazı oyunlar nvidia'nın ekran kartlarına özel olarak bazı desteklerle geliyor mesela physX sürücüleri
yapman gereken tek şey bu sisteme win7x86 yükleyip arkaplanda çalışan bazı gereksiz programları kapatmak RAM kullanımı 500-570-lere kadar düşer oyunlarda performans alırsın ve bir daha bırakmak istemezsin. sadece 1 hafta dene.

[quote name='coolvars' date='09 Kasım 2010 - 11:42 ' timestamp='1289299948' post='912581']
xp nin zamanı gecti..bu kadar kafa patlatmaya ne gerek var hepsini dene gec..
[/quote]

XP den vazgeçmek olurmu ya?Win 7 yokken ne kullanıyordu insanlar.

Konuyu açan arkadaşıma diyeceğim şunlardır.

Win 7 kur bak iyi çalışıyorsa kal win 7 de;eğer baktın hoşuna gitmedi hiç düşünme xpye dön.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...