Jump to content

Gerçek Toplama Bilgisayarın Hikayesi

prof33

Recommended Posts

Çevremde elektroniğe meraklı olduğumu bilmeyen yoktur ...Birgün iş yerindeyim komşumuz olan bir abi beni çağırdı bak bunları çöpe atacağım işine yarayan parçalar varsa al dedi baktım bir tane pentium 3 kasa ekran kartı disket sürücüsü işlemcisi ana kartı olan bir kasa.. dedim ben bunları alayım tamam dedi bende ona 1 paket sigara aldım neyse aldım kasayı bir ram buldum düğmesine bastım tık yok ana kartı inceledim bir kaçtane kondansötürün bozuk olduğunu gördüm bilgisayarcı arkadaştan eski bir ana kart aldım (beleş)ondan gerekli parçaları sökerek anakartı yaptım bastım tuşuna bilgisayar açıldı ama hdd yok o sıralar komşumun çocuğu birkaçtane hdd getirmişti abi bunlar sorunlu yapabilirmisin diye onlardan bir kaç tanesini adam etmiştim ve birini bana verdi (beleş) onuda kasaya taktım kurulumu yaptım baktım çalışıyor süper ...ama hala eksiklerim vardı monitörüm yoktu ..oda işyerimin karşısında bulunan motorcu arkadaşın elinde monitörün elektronik parçalarını bana getirmesiyle hallol du nasıl derseniz şöyle:

arkadaşın arkadaşı vestel marka monitör almış 17 inç flat(crc)servise kurdurtmamış faturasınıda kestirtmemiş ..sonra bir şimşekle monitör mefta olmuş arkadaşın arkadaşı almış monitörü servise ******ürmüş serviste demiş sen kafana göre kurmuşsun garantiye girmez para ile yaparız deyince arkadaşın arkadaşı bağırıp çagırmış kağıtları fırlatıp atmış üstlerine o öfkeylede gitmiş monitör almış bunuda bizim arkadaşa anlatınca oda gitmiş monitörü servisten almış işyerine getirmiş başlamış parçalamaya kendi kafasından monitörün ekranını kendi monütörüne takacak kendi monitörü hundai söktüğü vestel sanki olacak, monitörün elektronik kartınıda almış bana getirmiş al abi işine yarar demişti bende şaseye baktım daha kız gibi ellenmemiş ama arkadaş iyi ellemiş kaploları filan kesmişti ..dedim sen bunları bana ver tamam abi al dedi bende aldım 2 saatte topladım sonra arıza tesbitini yaptım köprü diyotu yanmıştı 5 lira masrafla monitörü yaptım canavar gibi çalışıyor ....hanımın akrabasından çöpe atacağı bir hoporlör vardı onu aldım baktım trafosu yanık bende elimde bulunan eski bir adaptörü taktım oda çalışıyor ...ve sonra gittim klavye ve maus u a4teck takım 15 tl verip aldım bunuda bulsaydım birilerinden süper olacaktı 15 tl hala içime batıyor şu an bu toplama bilgisayarımla bu mesajı yazıyorum işte arkadaşlar ::

Gerçek toplama bilgisayar böyle olur

1000313e.jpg

bilgij.jpg

Gerçekten helal olsun kardeş yazdıklarının hepsini okudum ve gerçekten O kadar yüksek özellikdeki bilgisayara her insanın gücü yetmeyebilir benimde ama benim bilgisayarım benim gözümde en yüksek bilgisayardır kardeş senin içinde öyledir diye düşünüyorum

Keşke önceden konu açsaymışım klavye & maus bedavaya gelirmiş..... :dribble:

arkadaşlar bu bilgisayarı evde kullanıyorum internette bedava sayılır ...vodofone aylık 8tl 3g sınırsız paketi sayesinde samsung u700 üde modem olarak bilgisayara bağladım ...biraz ağırda olsa nette 8 tlye sörf yapmak müthiş :rolleyes:

Azimle Çalışan Dağı devirirmiş ... Orijinalinin böyle olmadığını sizler de çok iyi biliyorsunuz ya neyse :)

Hayırlı uğurlu olsun bilgisayarın Güle Güle kullan.

Teşekkür ederim orjinali derken o kısmı anlamadım :huh:

abi varya yemin ederim yaptın becerdin ya sonunda harbiden ben yapmışım gibi sevindim hep böyle birşey yapmak istemişimdir tebrik ediyorum helal olsun valla :D ortalama 20 tlye bir pc sahibi olmuşşun.bir de atılacak olan parçalar çift çekirdek falan olsaydı nolurdu tahmin bile edemiyorum :D :D sana tavsiyem hemen sat olurdu..

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...