Jump to content

Ama Neden? [Smileadsl'de Yavaşlama]

kadiraybar

Recommended Posts

1 haftadır internet download hızım yerlerde. 1024'lük bağlı evimde. Smile ADSL abonesiyim. Daha önce bir sorun yoktu. Şu anda online speed test sitelerinde download hızım 90Kb/sn gözüküyor. (TTnet, Smile ve SpeedTest ile ölçtüm). Fakat ben tarayıcı ile indirirkende, download yönetici programlarıyla indirirkende hızım 20Kb/sn 'yi geçmiyor. Sorunun Smile'dan kaynaklandığını düşünürken Smile kullanıcılarının çoğunluğunun şu anda sorunsuz olduğunu öğrendim.

Sizce neden böyle bir problemle karşı karşıyayım ?

Ekleme:

Wireless kullanıyorum. Modeme kimler bağlı görme şansım var mı? Hattıma başkalarının girdiğinden şüphelendimde...

Hattındaki trafiği incelersen eğer büyük bir trafik varsa o zaman birileri hattındadır.Ama önce sen kablo ile tak dene ve wirells kapat

Hmm evet sanırım ağımda birileri var... Kablolu ile 102Kb/sn ile indirme yaptım. Şifre değiştirsem iyi olacak... Keşke kimmiş onu öğrenebilseydim bulduğum konumda ki kişileri hemen hemene tanıyorum merkezi bi yerde değilim neyse sağolun...

modeme kac kısı gordugunu gorebılırsın tabıkı 192.168.2.1 yazım modemım arayuzune gor orda lan yazan yer (yanlısda olabılırım) gir kac kısı modeme baglandıgını gor.

hatta ıp ve pc adı ıle gozukur

modeme kac kısı gordugunu gorebılırsın tabıkı 192.168.2.1 yazım modemım arayuzune gor orda lan yazan yer (yanlısda olabılırım) gir kac kısı modeme baglandıgını gor.

hatta ıp ve pc adı ıle gozukur

Hmm evet bende Airties RT-205 var Yerel Ağ altında Lan işlemcisinde gözüküyormuş. Şimdilik bir tek ben varım... Hızım normal. Birde yavaşlayınca bakayım bir...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...