Jump to content

Sonunda Wndows7 Yi Çökerttim.hemde Çok Basit Yolla

YAGMURADAM

Recommended Posts

Değerli arkdaşlarım.Hepinize iyi geceler.Bu gün üzerinde epey çalıştığım YAGMUR isimli yazıtipimi fonlab studio programı ile biraz daha geliştirdim.Her geliştirmede yazı tipini deneyerek durumu test ettim.YAGMUR16 sürüme kadar geldim.Sonra dedim ki bunun ismin YAGMUR olarak yeniden değiştirip yükleyeyim.Netekim değiştirdim ismini.Ve Fonts klasöründdeki YAGMUR isimli eski yazıtipini silip sistemi yeniden başlattım.Tabii önce temayı ero yaparak...

Yeniden başlayınca kendime ait YAGMUR2 temasını aktif edeyim dedim.Onda YAGMUR yazıtipi standart yazıtipi.Temaya basar basmaz.Direk mavi ekran hatası verdi.Sistem yeniden başladı.Yeniden başlayınca bari yazı tipini sileyim dedim.Delete tuşu ile ve sağ tıklayıp Sil demeye fırsat kalmadan gene mavi ekran hatası verdi.Genelde donanım hatası olunca mavi ekran gelirdi.Bir yazıtipiyle -sanırım bozuktu- sistemi çökerttim.Bu 15 aydır ilk çökertişim.Başıma gelen bu ilginç olayı anlatayım dedim.Saygılarımla

bende söyle çöketrmiştim....

sanalda 20 gb hdd de fazla yer kaplamasın diye sürücüyü sıkıştırdım...kapatıp açınca sync error....press ctrl+alt+del yazıyordu sistem açılmıyordu....ve bu kurduğum gnün ertesinde oldu.....şaşaırdım kaldım....

yanlız olay harika ya

Bu çökme yazı tipiyle alakalı değil. windows7'nin bütün Açığı Aeroda bir değil 5 açığı var bu olay ilginç değilki yada farklı bir olay değil Abi yazı fontuyla değil çökmesi temayla alakalı

sadece 300 kb'lik bir temayla windows7 çökeltilir dediğim gibi açık arıyosanız aero da arayın başka hiç bir yerde zaman harcamayın kolay gelsin

Saygılarımla

Bu çökme yazı tipiyle alakalı değil. windows7'nin bütün Açığı Aeroda bir değil 5 açığı var bu olay ilginç değilki yada farklı bir olay değil Abi yazı fontuyla değil çökmesi temayla alakalı

sadece 300 kb'lik bir temayla windows7 çökeltilir dediğim gibi açık arıyosanız aero da arayın başka hiç bir yerde zaman harcamayın kolay gelsin

Saygılarımla

gecebilgisayar,çökme nedeni yazı tipiyle alakalıdır.Temadan değil.Temada kayıtlı yazı tipi YAGMUR.Ben bu yazı tipi içinde değişiklik yaptım.Ama bir yerde hata yaptım.syntax error ap2043 gibi bir hata verdi fontlab studio.Ben umursamadım bile.Yazı tipini YAGMUR1...2,3 şeklinde her değişiklikten sonra kaydedip wordu açarım ve o yazı tipini kontrol ederim.Kontrolden sonra orjinal aero temasını yükler,exploreri yeniden başlatır sonra da GDIPFONTCACHEV1.DAT ve fonts klasöründeki YAGMUR yazı tipini silerim.Ardından sistemi yeniden başlatıp değiştirilmiş YAGMUR yazı tipini yeniden yükledim.Ön izleme yapayım dedim.Önizleme arkaplanı şeffaflaşıp direk mavi ekrana geçti.Sistem aero temasıyla açıldı.Ardından yazı tipini silmek için seçince veya sağ tıklayınca aynı hatayı verdi.Ve kendi temamı yüklemek istediğimde de verdi.Acronis yedeğime dönüp tekrar denedim aynı hatayı verdi.Kısaca yazı tipni uygulayamayınca direk mavi ekran hatası verdi.Saygılarımla

Saygılarımla

Aynen başımdan geçenleri arkadaşlar anlatmış. Şimdiye kadar XP de bile mavi ekran hatası almamıştım (donanım hataları hariç) ama windows 7 de aero yüzünden attığım formatın haddi hasabı yok. .msstyles dosyasını editlerken yaptığım en küçük hata bu soruna yol açıyor

Burdakiler o konuda baya başarılı :p Seninkide başarımı :)

Benimki bile 3 ay dayandı. Ki bunu duyan tedaş uzaktan müdahale ile benimkinide çökertti. Sende kurcalarsan windowsun abc sini oda sana mavi tahta da Ders Anlatmaya çalışır.

Not: Sonuçta dolaylı olarak donanım hatası bence. Neden mi?

Font -->> Aeroyu ; Aero -->> Directx'i ; Directx -->> Ekran Kartını etkilediği için sonuçta donanım hatası olmaz mı? Nerden bilsin ekran kartın senin hatalı fontunu işlemeyi :p

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...