Jump to content

Sizce Bu Proje Çalışır Mı / Mazotsuz Kamyon

0sk1

Recommended Posts

kusura bakma ama çalışmaz çünkü kendini kendine tutturmuşsun. google yaz perendev bak orada birsürü mınatıs ile çalıştırılmaya çalışan örneklerle karşılaşacaksın ama yinede çok güzel bir örnek insanları düşünmeye zorluyor bu da birşeydir. kolay gelsin...

Süper bir fikir. Bence çalışmaması için hiç bir neden yok sadece ek bir kuvvet gerekli. Onuda ben geliştirdim. Hemde süper hızlı olacak. İçindekiler fren diye bağıracak :D

2uglxzp.jpg

hocam süper olur neden olmasın :rofl:

Mıknatısı elektrikli yap yeri olarak demir ifade ettin yere tak,mıknatıs yönü tam karşı tarafa yönlendir ve önde giden araça odaklandır,öndeki araç senin aracını cekebilme ivmesi varsa ve senin araç hareket ederse yolun açık olsun,yanlız mıknatısı elektrikli birşey olarak yap içerden açılır kapanır olsun ki istediğin zaman durasın.Benim görüşüm bu istikamette birde projeni bu şekilde düşün.

MntpX.jpg

Kamyon kolu kendine doğru çeker, kol kamyonu çekmez :)

Manyetik kuvvet tek tarafa yönlendirilemediği için işe yaramaz. Bir ara legoyla denemiştik bunu yaklaşık 9 yaşındayken falan :H:

Yeni bir fikir değil yani 19 yıl kadar geç kaldınız :D

Bunun yerine tek tekere dinamo bağlayıp motorla itme kuvveti deneyin. Daha mantıklı olur ;)

pek sanmıyorum.

mıknatıs çok kuvettli olmalı ki anca aracı çekebilsin.çekdi diyelim.

zaten 5 tonluk araç gelinceye kadar üstünde ne kadar parça varsa söker gelir :D

ha onuda geçtim.çekmeye başlayınca yüktek mıknatısı tutan kol kırılır.

Ha onuda geçtim araç çekilirken etrafdan motor falan geçtimi nolcak onuda çeker :D

ha onuda geçtim nasıl yön verilcek.bizim ülkemizin yolları virajlıdır hacım.Aman dikkat :D

Süper bir fikir. Bence çalışmaması için hiç bir neden yok sadece ek bir kuvvet gerekli. Onuda ben geliştirdim. Hemde süper hızlı olacak. İçindekiler fren diye bağıracak :D

2uglxzp.jpg

Üstadım bu gerçekden işe yarayabilir :rofl::rofl:

Bir Motorun calısma prensıbı mıknatıs ve ıcınde sarılı olan bobındır elektırık geldıgınde bakır dan gecen akım mıknatısla etkılesım gecırerek doner eger bir ader şarj dınamosu ve şarj dınamosunun urettıgı akuyu karsılıcak motor bulabılırsen bu kadar buyuk mıknatısa ıhtıyacında olmaz ayrıca gunes enerjısı kullanarakta gayet hızlı araclar yapılabılmekte gunumuzde

Düşüncen güzel ancak bu düzenek fizik kurallarına göre teoride ve pratikte ters düşüyor. Ancak mıknatısları daha ufak şeylerde daha çok kullanılır hale getirebilirsin. Örneğin, bu benim yıllar önce katıldığım ve ödül aldığım bir fizik projesi. Bununla enerji harcamadan düzenek aşağı yukarı hareket eder ve bu hareket de kinetiğe bir cisim ile döndürülür. Böylece hiç bir enerji harcamaksızın cisim ileri geri hareket eder ve Örneğin; elektrik üretimi, motor hareketi vs. sağlanmış olur. ;)

nezcafepro.jpg

NOT: Her hakkı saklıdır. ;)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...