Jump to content

Galatasaray:nerde Hata Yapıldı?......

BeNefSE

Recommended Posts

Arkadaşlar onca transfer onca emek var ancak başarı yok sizce sorun nerde?Teknik direktör ve ekibi dünyada bence sayılı hocalardandır ancak ne Avrupa da ne ligde başarı yok bizleri kahretmeye dvm ediyorlar.Sorun nerde arkadaşlar yorumlarınızı bekliyorum..... Üst üste alınan başarısız sonuçların ardından işlerin bir hayli karıştığı Galatasaray'da, Teknik Direktör Frank Rijkaard'la yolları ayıran ve ardından kapısını çaldığı Fatih Terim'den olumsuz yanıt alan yönetimin bundan sonra ne yapacağı merakla bekleniyor. Bugüne kadar teknik direktörlük için birçok yerli hoca isminin ortaya atıldığı bu süreçte Galatasaray yönetimi sizce nasıl bir yol izlemeli? Yerli hoca alternatiflerini mi değerlendirmeli, yabancı isimlere mi yönelmeli? Neleri yapmalı, neleri yapmamalı?

1-Teknik direktör

2-Teknik direktörün oyuncu tercihleri (ayhan,mustafa ve servet)

3-Yönetimin çok ama çok hatalı transfer politikası

4-Gecikmiş transferler

Ayhan,mustafa ve servet diyorsunuzda.

Allahını serverseniz kimi koyacaksınız onun yerine ?

Teknik direktor serveti bi kere ilk 18 almadıda medya adamın ağzına sıçtı.

Takımda oynucak adam yok.

Ayhan gibi yaşı geçmiş biri takımın şuan en iyi oynayanlarından biriyse ne hocanın suçu ne ?

Öncelikle oyuncular bi elden geçicek.Bizim takım tutturmuş bi arda gidiyor.ADamlar hergün magazin haberlerinden yok ağlıyor falan filan.Ne bu ya tiyatromu spor mu ?

Baroş u kaç kere gördük böyle.

Yönetimin trasferdeki tutumu.Ardayı bu hale getirenleri, suçlamak lazım.Kusura bakmayın ama bu takım teknik direktör ilk geldiğinde 8 hafta boyunca 5 4 atıyordu her takıma.Sakatlıklar bi başladı.oyuncu kalmadı elde.

Napsın adam ?

Ayhan gibi yaşı geçmiş biri takımın şuan en iyi oynayanlarından biriyse ne hocanın suçu ne ?

Öncelikle oyuncular bi elden geçicek.Bizim takım tutturmuş bi arda gidiyor.ADamlar hergün magazin haberlerinden yok ağlıyor falan filan.Ne bu ya tiyatromu spor mu ?

Yönetimin trasferdeki tutumu.Ardayı bu hale getirenleri, suçlamak lazım.Kusura bakmayın ama bu takım teknik direktör ilk geldiğinde 8 hafta boyunca 5 4 atıyordu her takıma.Sakatlıklar bi başladı.oyuncu kalmadı elde.

Napsın adam ?

-Şimdi ayhan iyi oynuyor siyorsan orada durup konuşucaz.Bana kimse ama kimse normal süratte gelen bir topu boyunca sektirerek ve attığı pasta ayakları sabit durmayıp sağa sola sallanan bir oyuncuya iyi dedirtmem ki iyi değil.Yerine kim mi oynayacak? Bu taktikte oynaması gereken orta saha ;

1-yıtrıcı (misal : cana barış )

2-rakibi kendini geçince arkasından bakmayacak ve koşacak (misal : barış)

3-fiziği kuvvetli (misal : cana)

4-pas yüzdesi (yana pas pas değil ölü toptur ve hiçtir) yüksek olan (misal : cana,musa,elano)

5-çıt kırıldım olmayıp her türlü topa tekmeye kafa uzatıcak (misal : basış,musa,cana )

-Bu türde oyuncular oynayacak ve şekil a da göründüğü üzre bu oyuncular klubede çürütülmektedir..

-He şimdi bana gelip elano liberomu diyeceksiniz.Evet elano brezilya milli takımında , bizim takımımızda oynatılmaya çalışılan yerde değil orta sahanın ortasında oynatılmaktadır ki bu taktikte libero yoktur orta saha oyuncusu vardır.Yani oyunun iki yönünüde oynayabilen,oası ve fizik gücü kuvvetli bilinçli aynı zamandada tam konsantre ile takımda var olan oyunculardır.(misal : gerard,xavi alonso,xavi,iniesta,lampard,mascerano,emre belözoğlu,marco aurellio,hüseyin çimşir,mehmet topal,scholes,Michael Carrick,anderson,fabregas,senna , vs....)

-Ayrıca hiçbir ama hiçbir teknik direktör kendi kişisel kavgalarını yönettiği takıma yansıtamaz.yansıtırsa bkz. Galatasaray - Ankaragücü maçı...

Napsın adam ?

Bilemiyorum ya var bir yerde terslik ama çözemiyorum bir türlü..Oyuncular oynamıyor da rijkaard ı göndertmek mi istiyor sizce?Daha önce bir çok örneği var bunun ama gs li oyunculara yakıştıramam asla.Sakatlanan da bir daha iyileşmiyor nedense....

Allahıın seversen cana dediğin adam geçen sene kaç maç oynamış ?

Elano diyorsun yönetimle zaten sorunlu adam.gönderildi gönderilecek.Basında hergün adam için haber çıkıyor neredeyse.

Kazığın ucunda olan bi oyuncu olsan hergün gönderilecek gibi haberlerin çıksa oynarmısın o takım için.

Elanoyu soksan ne olacak ?Hiç bişi aynı tas aynı hamam.Bu kadar kötü bir sezon görmedim ben.Bi oyuncular bu kadar isteksiz mi olur allahını severseniz.

2 3 haftadır dk 10 demeden gol yiyoruz.Ha gözünü sevdiğim bunuda mı hoca kurguluyor.Maç başlıyor bizim oyuncular hala antremandayız sanıyorlar.Bi uyku sorunumu var adamlarda anlamış değilim.

Ayhanı bu zamana kadar hiç sevmedim sevmemde.Lakin işin gerçeğini konuşmak lazım ki adam elinden geldiğince bişeyler yapıyor.Diğerleri yüürüyor resmen.

Böyle saçmalık olmaz yani.Yönetim keita yı bile sattı kar yapıcaz diye yerine adam almadı.kewell son anda gelmese zaten kökten bittik.takımı bu sıraya getirenlerde 1 kaç oyuncu zaten.Diğerleri öyle ilk 11 i dolduralım diye oynuyor.

sevgi yok takımda sevgi tek sevdikleri para hepsinin, oterite desen hiç gelmediki olsun, bütün takımmı berbat olur abi ya bu bir değil iki değil nedir artık yaen dandik takımlara kaybettik hep, Adnan polat çıkıp tek rakibimiz fener demeyi biliyor, bizim rakibimiz falan yok arkadaş.

Ben çözemedim ayrıca bize gelene kadar iyiler geldikten sonra mı berbatlar ne bu ya misimovic bile etkisi, elano yedekte sol acıkta pino oynuyo ayhan sarp ön libero, defans hakan balta işte sorun sanırım burda hakan balta, mustafa sap, ayhan bu adamları aynı anda oynatırsan sonuç bu olur. Misimovic etkisiz kalıyor neden arkasını detekleyici yok çünkü. Bir de her hafta ayrı bir skandal oluyor bu takımda 2 senedir top oynamayan g.zan geçen hafta oynuyor yanında neil var servet yok. Bu hafta o defansın ikiside yok h.balta servet var. İstikrar yok 2 senedir her hafta farklı kadro ile sahadayız. 8 hafta 4 Galibiyet 4 Mağlübiyet 12 puan vallahi pes yani. 11 tane odun koysan yine bu takım böyle oynar. Rijkaard'a artık yol göründü. Bu hafta olmadı haftaya ya yol alır, ya da bu yönetim ile beraber giderler.

Bir Fenerli olarak belirteyim ki G.Saray'ın sistemini her zaman beğenmişimdir yalnız sisteme uygun oyuncular transfer edilmiyor. Ayrıca sürekli sakatlıklarla boğuşan ve sakatlıkları iki hafta da bir nükseden futbolcuları ısrarla kadroda tutmasına da anlam veremiyorum. Bakın Avrupa takımlarına bu kadar sakatlık geçiren kaç oyuncuyu bünyesinde barındırıyor.

Umarım düzelir de ligimize tekrar renk kadar. Çünkü Fenersiz G.Saray'sız BJK'siz ve Trabzonsuz bir ligin tadı olmaz.

Bir Fenerli olarak belirteyim ki G.Saray'ın sistemini her zaman beğenmişimdir yalnız sisteme uygun oyuncular transfer edilmiyor. Ayrıca sürekli sakatlıklarla boğuşan ve sakatlıkları iki hafta da bir nükseden futbolcuları ısrarla kadroda tutmasına da anlam veremiyorum. Bakın Avrupa takımlarına bu kadar sakatlık geçiren kaç oyuncuyu bünyesinde barındırıyor.

Umarım düzelir de ligimize tekrar renk kadar. Çünkü Fenersiz G.Saray'sız BJK'siz ve Trabzonsuz bir ligin tadı olmaz.

Haklısın kardeş.Bu lig çekilmez fb gs rekabeti olmadan.İnşallah iki takım da düzelir ve Avrupada da başarılı olurlar artık sadece ligdeki rekabette sarmıyor yetmiyor....

ruhsuzluktan başka birşey değil bunun sebebi. ne hoca ne yonetim. sen daha cocuk yaşta ardayı göğe cıkar ona bel bagla takımı ona gore kur. ondan sonra ne oldu de. adam ünlü oldu olalı futbol hariç heryerde ismi gecer oldu. gs de gruplaşma her zaman var. taaa hakan şükür zamanından beri. şimdi de ayhan sabri arda mafyacılık oynuyor takım içinde. elanoyu bunlar yedi başkası değil. profesyonellik yok. duygusallıkla anca bu kadar top oynanır.

çözüm arda ayhan mustafa sarp sabri lorik cana(futbolcu mu bilmiyorum) pino iki kaleciler,servet acil satılmalı. gelecek paradan cok takım düşünülmeli. yeniden kadro yapılanması lazım. ne kadar iyi oyuncu olursan ol sivrildin mi şımardın mı paşa paşa basar gidersin imajı beyinlere yerleştirilmeli.tüm mevkilerin göbeğine iyi isimler alınmalı. kale, defansın ortası, orta sahanın ortası ve forvete.

gerekiyorsa terimin zamanında yaptıgı gibi kümeler 2.lig vs taranmalı yetenekli gözü pek adamlarla Türk futbolculara dayalı temiz bir kadro kurulmalı. basarısız olunsa da farkedilmez.zaten bu tabloda yeterince başarısız bir takımız. 4 sene üst süte şampiyonluk bu şekilde kazanılmıştı. gs nin takım için yapacağı en buyuk ilerleme futbolculara profesyonelliği öğretmek olmalıdır. sadece gs nin degil tum takımların hedefi bu olmalı. futbolcu oynamadıktan sonra antrenor hiçbir şey yapamaz. antrenor annelik yapmak zorunda degil futbolcuya. mesleğinin gereği 90 dk en iyi şekilde oynamak zorundadır topcu dediğin. bizim oyuncuların hepsi artist olmuş. Türk futbolcusu bu yuzden dışarıda top oynayamıyor. profesyonel değil.

son ikisi senedir gs li futbolculardan utanır oldum. Trabzon kadar olamadık. adamlar kemik gibi takım yaptı. İBB bile bizden iyi takım. fiaytlarını yazmıyorum zaten tahmin ediyorsunuzdur.

Üst üste alınan başarısız sonuçların ardından işlerin bir hayli karıştığı Galatasaray'da, Teknik Direktör Frank Rijkaard'la yolları ayıran ve ardından kapısını çaldığı Fatih Terim'den olumsuz yanıt alan yönetimin bundan sonra ne yapacağı merakla bekleniyor. Bugüne kadar teknik direktörlük için birçok yerli hoca isminin ortaya atıldığı bu süreçte Galatasaray yönetimi sizce nasıl bir yol izlemeli? Yerli hoca alternatiflerini mi değerlendirmeli, yabancı isimlere mi yönelmeli? Neleri yapmalı, neleri yapmamalı?

Galatasaraylı taraftarlar, Fenerbahçe derbisi öncesi takımlarının içine düştüğü kaosu şakaya vurdu

İnternetteki geyiklerde taraftarların bir kısmı Paf takım çıkarsa daha az yer' derken bir kısım da Cim Bom'un bir Johnson mucizesi yaşayabileceği umudunu koruyor.

İşte çarpıcı takılmalar:

- 3-0'a fitim, açık söylüyorum:)

- PAF takımla çıkarsak 3-0'a bağlarız ama AS takımla çıkarsak 5-0'a fit olurum ben.

- Takımda Rijkaard'ı sabote etme durumu var, takımın başında Rijkaard mı yoksa bir başkası mı sahaya çıkacak belli değil. Kim gelirse gelsin benim zerre umudum yok, muhtemelen genelde olduğu gibi ilk yarım saat içinde gelecek en az 1 golle yenik duruma düşeriz, sonra da çorap söküğü gibi gelir. Umarım tarihi fark olmaz, bu kaos ortamında ufak çaplı yenilgilere razıyım.

- Bir kez olsun şaşırt bizi be.

- 15 yaş altı takımımızın ve A2 takımımızın mücadele hırsını, futbol isteklerini, güzelim oyunlarını seyrettikçe/hatırladıkça..... Keşke bu çocukları çıkartsak bu maça diyorum. En azından Galatasaray formasını hak eden bedenler terletir.

- Şu şartlarda elbette favori Fenerbahçe. Yalnız basket maçına döner, gol rekoru kırarız vs. gibi şeyler futbolculara da yansırsa eğer, tek bir puan kaybına dahi lüksü kalmayan ve kendini Süper Lig'e ortak edebilmek için çok önemli olan bir derbi maçta Galatasaray, Samuel Johnson'lu Fenerbahçe'nin yaptığını yapabilir.

İşte düştüğümüz durum bu malesef.......

arkadaşlar ben fenerbahçeliyim konuşmaya hakkım varmı bilmiyorum ama nacizane fikrimi söylemek isterim bence t.d'nin bir suçu yok gönderilerek yönetimin kurbanı olmuştur.adamın istediği transferler gerçekleştirilmediki.cana pino alındı bir arkadaş cananın ıstatıstıklerını vermış mesele istatistik değilki zaten istatistikse ne takımlarda kimler var.bence sorun yönetimde ve futbolculardadır..

arkadaşlar ben fenerbahçeliyim konuşmaya hakkım varmı bilmiyorum ama nacizane fikrimi söylemek isterim bence t.d'nin bir suçu yok gönderilerek yönetimin kurbanı olmuştur.adamın istediği transferler gerçekleştirilmediki.cana pino alındı bir arkadaş cananın ıstatıstıklerını vermış mesele istatistik değilki zaten istatistikse ne takımlarda kimler var.bence sorun yönetimde ve futbolculardadır..

Teşşkürler yorumun için tabiki herkese açık bu yazı yasaklama olmaz...Gitmesine üzüldüm gerçekten çok değerli biri bence ama başarısız olduğu da aşikar.O giderken Adnan Sezgin ve yönetimin ve futbolcuların tamamının aynen devam etmesi tartışılır.Sadece teknik direktör mü suçluydu ki sadece o gönderildi fatura ona kesildi yazıkkkkk.....

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...