Jump to content

Gemoetri! (Torrent Hediyeli)

Sirius

Recommended Posts

• Replies 67
  • Created
  • Last Reply

Geometrim pek iyi değildir ama cevap 20 mi ?

80+40-x=140 burdan x=20 olmamı :D bende çözmeye çalıştım yalnız geometride eksiğim çok bu sene toparlamaya çalışıyorum.

70,160 diyenler fazla değer vermeyin çünki x e verilecek değer 40 dan küçük olması gerek :D

245.jpg

buda benim karmaşık çözümüm ama resimi küçültemedimama gene hesaplama hatası uykulu uykulu olmamış yoksa geometriyi çok severim hele açılar tam bana göre aceleden yanlış olmuş :) cevabı doğru bulduğum halde ?

Ben daha bulamadım ama sanki senin ABD üçgeninde bir yanlışlık var.Tekrar bak istersen...

x=50 buldum..ama soruda şöyle bir hata olabilir..çünkü bu soru katı cisimler konusundaki prizmalar sorusuna benziyor..veya içinden çember çözülerek yapılır..yada soru eksik..dikkat ettiyseniz 3 boyutlu baktığınızda piramite benzer..neyse verdiğim linkte yaptığım işlemler var..

Please register to see this content.

x=50 buldum..ama soruda şöyle bir hata olabilir..çünkü bu soru katı cisimler konusundaki prizmalar sorusuna benziyor..veya içinden çember çözülerek yapılır..yada soru eksik..dikkat ettiyseniz 3 boyutlu baktığınızda piramite benzer..neyse verdiğim linkte yaptığım işlemler var..

Please register to see this content.

çektiğn çizginin oraya dik oldugu ne malum.50 olamaz bir kere. 40 dan küçk olması lazım. dikaktli bakarsan dış tarafta bir ikizenar var ve bir tarafı 40 derece diğer tarafı yani x ve geri kalan kısmın toplamıda 40 eder

çektiğn çizginin oraya dik oldugu ne malum.50 olamaz bir kere. 40 dan küçk olması lazım. dikaktli bakarsan dış tarafta bir ikizenar var ve bir tarafı 40 derece diğer tarafı yani x ve geri kalan kısmın toplamıda 40 eder

çünkü sağlamasını yaptığın zaman orası mecburen 90 çıkıyor..çizgiyi çektiğin zaman dörtgen şekli çıkıyor..açıların toplamı 360 olması gerekiyor..

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...