Jump to content

Pc Donması

gosth6666

Recommended Posts

ben bu donma olayından artık pc yi değiştirecektim...en son aklıma gelen şeyi denedim...ve şu ana kadar hiç bir donma,ses vb..şeyler olmuyor artık...üst taraftaki fanlardan birisini ramların ve işlemcinin olduğu bölüme ayarladım...ve windows 7 yükledim...sorunu bu şekilde çözdüm...inşallah çözersin..

Sisitemim şöyle : Anakart:

CPU Türü DualCore Intel Core 2 Duo E6750, 2666 MHz (8 x 333)

Anakart Adı Asus P5N-EM HDMI (2 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 3 DDR2 DIMM, Audio, Video, LAN)

Anakart Çipseti nVIDIA nForce 7100-630i

Sistem Belleği [ TRIAL VERSION ]

DIMM1: Kingston 1 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM (6-6-6-18 @ 400 MHz) (5-5-5-15 @ 333 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz)

Görüntü Birimi:

Görüntü Bağdaştırıcısı NVIDIA GeForce 6200 TurboCache (256 MB)

Sisitemim şöyle : Anakart:

CPU Türü DualCore Intel Core 2 Duo E6750, 2666 MHz (8 x 333)

Anakart Adı Asus P5N-EM HDMI (2 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 3 DDR2 DIMM, Audio, Video, LAN)

Anakart Çipseti nVIDIA nForce 7100-630i

Sistem Belleği [ TRIAL VERSION ]

DIMM1: Kingston 1 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM (6-6-6-18 @ 400 MHz) (5-5-5-15 @ 333 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz)

Görüntü Birimi:

Görüntü Bağdaştırıcısı NVIDIA GeForce 6200 TurboCache™ (256 MB)

ekran kartının driver'ını güncellemeni tavsiye edebilirm bunu dene olmassa tekrar dön ve son olrak asus anakartın söylediği sıcaklıklara sakın güvenme bunca zaman o kadar asus anakart gördüm ve test ettim 30-35C olan sıcaklığı 75 C gösterebilen muhteşem bir anakrttır...:):):)

Arkadaşım işlemci sıcaklığı normal görünüyor.Sanırım işlemcide sorun yok ekran kartın ne bilmiyorum ama üzerindeki kondansatörlere bir bak istersen yuvarlak boru gibi olanlara eğer + gibi çizikler vardır üst metal bölümünde bunlar şişmiş açılmış mı bazen patlamış mısır gibi olur içi dışına çıkar öyle olmuş olabilir.Birde ekran kartın harici besleme istiyorsa yeni tip ekran kartlarının bazıları 400-650 watt arası power e ihtiyaç duyuyor zamanla power gücünü kaybederse istenilen gücü veremiyor ekran kartına ve donma olabiliyor

Donma şimdiye kadar niye olmadı bu son 1 aydan beri donmaya başladı bnde ekran kartından düşündüm ve yeni bi ekran kartı siparişi verdim

Palit Nvidia 9800GT sizce iyimi 1GB 256 Bit 1800MHz bellek hızı 550MHz işlemci hızı.

Donma şimdiye kadar niye olmadı bu son 1 aydan beri donmaya başladı

Sapasağlam bir insan bir anda hasta olamzmı:)İşlemci slotu silinmiş yazmışsın bişey anlamadım ben kondansatörlere bak demiştim.Uçları mermi çekirdeği gibi yuvarlak olmuş şimişse donar.Özellikle Nvidialarda oluyor bu sorun.

Mevsimsel değişiklerde elektronik elemanlar çok çabuk bozulur.Çalıştığım fabrikada hergün 1-2 elektronik kart yanmaya başladı yaz sıcaklarında bile bu kadar arıza vermemişti.

İyi bir seçim ama bunu çalıştırmak için minumum 400 wattlık bir psu olması lazım eğer standart 235-280 wattlık bir psu ya sahipsen çok sorun yaşarsın bunu mutlaka dikkate al

parçalara elinle dokunuyorsan bileklik olmadan bozulması normaldir. parçalara dokunmadan önce elini duvara felan sür üstündeki elektiriği boşalt.

ekran kartını sıparıs vermıssın gelsin hâla donma oluyorsa format at demiştim attınmı naptn? birde grafık agırlıklı donmaya baslıyorsa oyun - video gibi ekran kartından şüphe etmelisin. işlemcinde 109 derece termal macun süreblrsn :) yada yeni bi fan felan gibisinden

teşekkür butonu yeterli olacaktır

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...