Jump to content

Vcd-Dvd Filmler Tv'de Süper Pc'de Kötü Görünüyor ?

BuRak2677

Recommended Posts

Arkadaşlar mesela bende Kurtlar Vadisi 1.Bölümü var vcd olarak cd nın boyutu 439 Mb. TV de Dvd-vcd playerdan ızleyınce goruntuler super sankı normal tv ızlıyo gibi hangı cd fılmı taksam oyle ama pc de neden kotu gorunuyor anlamadım vıdeoyu buyutunce kotu gorunuyor ama tv de guzel ne alakası war tv dede kotu olması gerekmezmı herkeste boyle ama bu durumu anlamadım ben ?

kardeş anlatımıyorum ya bu bir sorun değil !!! Atıyorum gidin bi orjinal film yada korsan cd ci den film alın tv de izleyin

sonra cd yi takın pc de izleyin ekranı tam ekran yapın bakalım ne gorceksınız ! bılıp bılmeden yorum atıp tsk ıstıosunuz :(

Hala boş cewap atıyorsun farkındamısın ?

Diyorumki arkadaşım indirmedim elimdeki CD-DVD ler Korsan+Orjinal farketmez TV de izlerken görüntü neden güzel oluyorda PC de ekranı büyütürken TV deki gibi kaliteli değil ????

Arkadaşım anlamadıysan yazma lütfen anlayan birileri elbet yazar ..

• 3 hafta sonra ...

VCD formatı olarak kaydedilen Cd ler (Videolar) bilgisayarda izlendiği zaman daha düşük bi çözünürlükte çıkar...

Yeni VCD & DVD lerde böyle bi sorun yok pc den cd ye direk yazdır mp4,mpg,avi,divx , tv ve pc de normal izle...

TV videoyu oldugu gibi büyütüyor ve sen uzaktan izliyorsun ve kalite artıyor mönitörde tam pikselini verdiği va yakından baktıgımız için çözülürlük nisbet ölçüde düşüyor bu bendede ve bütün mönitörlerdede aynıdır. Mönitörlerde en iyi full hd 1920x1080 de iyi kalitede film izlenir

Hıııhh benim başıma daha öncede gelmişti bu problem şimdi böyle biproblemi görünce kendime güldüm arkadaşım ben sorunu şu sıralamada çözdüm xp kullanıyordum windows u yükleyip ses kartını tanıtıp direk kullanıma giriyordum ama öyle değil PC nin board driverini kurman lazım .inf dosyaları falan windows un tanıması lazım kuzey ve güney kutupların ekran kartlarını yönettiği bazı yollar var windows un bunu tanıması lazım birde ekran kartının üretici firması neyse eğer orjinal kendi sitesinden güncelini indir o zaman da kaliteli bi film izlersin he gene olmazsa monitörünün cözünürlüğünü 1024 x 768 yap olay cözülmüş olması lazım ;)

çözümü yok bu işin, sorun VCD standardındadır. VCD standardı 352*288 çözünürlükte 80 dakikalık bir videoyu 700mb olarak yapar. sen ise bilgisayarda ekran çözünürlüğün oranında izlersin videoyu eğer büyütürsen. DVD standardı ise çözünürlük biraz daha fazladır ve 120 dakikalık video 4.7 gb eder. televizyonlarda çözünürlük daha düşüktür ki bu sayede çözünürlüğü düşük boyutlarda olan videolar rahatlıkla seyredilebilir. deney yapmak için LCD ya da LED televizyonla normal karasal yayını izleyin bir de HD yayını izleyin ikisi arasındaki farkı görün. karasal yayında görüntü kare kare gelirken DVD ya da HD standardında görüntüyü net bir şekilde seyredebilirsiniz. işte bu yüzdendir ki yayınlar yakın zamanda HD yani yüksek çözünürlük ile verilmeye başlanacak. bunun içinde yeni bi standart olan blueray ya da 25gb'lık DVD'ler piyasaya çıktı. buradaki çözünürlük ve sıkıştırma oranı ile 120 dakikalık bir video 25gb ediyor.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...