Jump to content

Bios Güncellemesi Kaç Paraya Yaptırılır?

Guest _ULTIMATE_

Recommended Posts

Arkadaşlar ben bilgisayarı alalı 4 seneye yaklaştı benim biosun herhalde yeni sürümü çıkmıştır

Acaba kaç paraya güncellettirebilirim Sonuçta kazık yemeyelimdemi! :rolleyes:

Birde ne gibi riskleri var. Ne gibi riskleri göze almam gerekiyor bunu yaptırırken Ben yapmayacağım bu işin uzmanı olan bir bilgisayarcıya yaptıracağım

Anakartımın modeli:

Biostar945GzMicro775se

Güncelleme yaptırdıktan sonra bilgisayarımda neler değişecek

Hızda bir artış olacakmı?

Mesela ben bir ram almıştım ama pc de takılı olan diğer ramle uyum sağlamadı bu sorun ortadan kalkabilirmi?

Uyum sağlamadığını şuradan anladım aldığım rami taktıktan sonra sürekli mavi ekran hatasıalıyordum Ve pcm yavaşlıyordu

Üstelik aldığım ram bilgisayarımdaki ramla aynı özelliklere sahipti. Ama sadece markaları farklı idi

Bu işe para vermeden üreticinin sitesinden güncel bios flash'ını indirebilirsin. Ama modelini çok iyi kontrol et; geri dönülmeyecek hatalara yol açar yoksa.

İşletim sisteminin performansına fazla bir etkisi olmuyor; açılış ve kapanış biraz hızlanıyor diyebilirim. Ram'lerin birbirini tanıyıp uyumlu çalışmaları ise başlı başına ayrı bir olay diye biliyorum; yanlışım varsa düzeltsin arkadaşlar.

Eğer doğru modelin yazılımıyla flash'larsan ve tam bu anda elektrik kesilmezse herhangi bir riski yok.

eğer pc çalışıyorsa bence çok girme bu işlere bios güncellemeleri genellikle yeni çıkan parçalara uyum içerir hatalı sürüm güncellemeleri de çıkar elbet ama dediğim gibi eğer pc çalışıyorsa bios güncellemene gerek yok. ram sorunun frekans farkından olabilir

Yalnız tanıdğım bir arkadaş bilgisayar kurdu diyebilirim

O bana ram in uyum sağlamaması biostan kaynaklıdır dedi

Çünkü herşeyiyle aynı özelliklere sahip ram almıştım

Ama uyum sağlamadı

Yalnız tanıdğım bir arkadaş bilgisayar kurdu diyebilirim

O bana ram in uyum sağlamaması biostan kaynaklıdır dedi

Çünkü herşeyiyle aynı özelliklere sahip ram almıştım

Ama uyum sağlamadı

tamam işte sen güncellesene utilty si zaten sitesinde yada dvd veya cd de olur (anakartın)

Arkadaşım bir işi yok ya şimdiki çıkan C dizininde tıklayıp kuracaksın Pdf e baktım adamlar resmle anlatım yapmışlar bios update ile ilgili bilgi vermiş sen bios güncellemesini kontrol et yeni onun üzerine güncelleme çıkmış mı bi bakıver.

arkadaşım bilgisayarcı arkadaşın doğru söylemiş biosdan ayarlıyorsun ram hızını mesela kendı ram in ddr2 667 mhz dir aldığın ram de ddr2 8oo mhz bios a girip rami 667 ye çekmen gerekir tabi bunu örnek olarak söylüyorum senin ram in mhz i farklıdır verdiğim örneğe göre ayarlarsın

Bios update etmek hızı arttırmaz ama stabilite ve ek ayarlar kazandırabilir.Donanım desteğini arttırır işlemcive uyumunu arttırarak uprage etme imkanı kazandırabilir.Ama 478 pin anakarta son biosuda yüklesen 775 pin bir işlemci takamazsın:) yani bios update sınır özellik kazandırır ama çok işe yarayabilir.Sana windows altında çalışan senin anakarta ait bios update programını gönderiyorum.Önce backup yap sonra update yap.Kolay gelsin

[size="4"]http://hotfile.com/dl/75046905/b89bc62/BIOSTAR_FLASH.zip.html[/size]

• 2 hafta sonra ...

hp compaq nc 8000 diye bir laptop geldi yurddışından almanca xp yüklüydü kaldırdım sitesindende sürücülerini indirdiğim halde usb yuvaları çalışmıyor ethernet kartı ile temel bilgi sistemleri yok diyordu sonradan o ünlemlerde gitti biosuda güncelledim winflash varmış onuda yükledim lakin usb bellek çalışmıyor bios güncellenmedimi acaba diyesim var bunun biosuda farklı benim evdekinden ne önerirsiniz....

card bus usb varmış adam cihazı verdi 38 tl ya onu aldım usb cakmak daha pahalı dedi biosu güncellesek biz beceremedim disket istiyor falan dedim ben bios yazarım sana 35$ a dedi pc ci arkadaşları aradım bios yazan birisi yok nasıl yazıyormuş dedi sözde formatör öğretmene sordum oda bana ultraviyole ışınları ile flash belleğe yazılır neden yazılmasın gibi sözler söyledi bana o malzemeyi satan bios yazıcam diyen eleman kankası anladıkta kafam karıştı bios yazabiliyormu yada başka bir biosu bana yükleyip sana yazdımmı diyecek biosunda markası var onu nasıl değiştirecek garip ...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...