Jump to content

İngilizce Ödev(Açacak Yer Bulamadım Özür)

StoneKing

Recommended Posts

Merhabalar TNCTR aile üyeleri.Sizlere ingilizce ödevimi sunacagım.Kelimeleri bulmak kolay işti fakat anlamlı bir konu cıkarmak zordu.İnşallah yardımcı olacak abilerim olur.

Airplane cleaners get the shock of their lives.(baslık)

Airplane cleaners get the shock of their lives on September 12th.They were cleaning a plane on the runway in Marilla when they found a newbors baby inside a toilet trash can.The baby still had its umbilical cord attached.His mother gave birth to him in the toilet of the Gulf Air plane and then abandoned him.Cleaner Jemon Deita esplained how he found the infant,saying:"I was amazed why all of a sudden my black plastic bag became heavy to carry,because I thought I only took used tissue paper from the toilet."

Doctors at the airport examined the baby and said he was in good condition.Gulf Air is now checking the passenger list to try and find the mother.They think she could be a woman who worked overseas and returned to the Philippines without wanting her family to know she had a baby.The doctors named the child George Francis,after the initials of Gulf Air flights,GF.He weighed just over 3 kilos.George Francis is now in a special centre for children,while social workers make decision about his future.

Sayın yöneticiler konu yanlıs yere acıldıysa cok özür dilerim.Yardımlara açığım :)

Saygılar ::> StoneKing <::

Uçak temizlikçileri havaalanındaki bir tuvaletteki çöp kutusunda buldukları yeni doğmuş bir bebekten dolayışok yaşamışlar.poşetin ağır olduğunu farkedince bulan kişi önce şaşırmış,çünkü içinde sadece tuvalet kağıdı olan bir poşet bu kadar ağır olamazmış. hava alanındaki doktor bebeği muayene etmiş ve sağlık durumunun iyi olduğunu belirtmiş.bebek 3 kilo ağırlığındaymış,yetkililer yolcu listesini inceleyerek bebeğin kime ait olduğunu tespit etmeye çalışıyorlar. muhtemelen Filipinlere ailesinin yanına dönecek olan ve ailesinin bebeği kabul etmeyeceğini düşündüğü denizaşırı bir ülkede çalışan bir kadına ait olduğunu düşünüyorlar

NOT:Tam çeviri değildir,fazla vaktim olmadığı için geniş bir özet geçtim,umarım işine yarar

Uçak Temizlikçilerinin Hayatlarındaki Şok (sanırım başlık :) )

Uçak Temizlikçileri Eylül'ün 12'sinde büyük bir şok yaşadılar .

Uçak temizlikçileri , pistteki uçağı temizlerken , (Marilla ne bilmiyorum :D )

Tuvalette , çöp poşetinin içinde yeni doğan bir bebek buldular .

Üstelik bebeğin halen göbek bağı bile koparılmamıştı .

Annesi Körfez Hava Yoluna ait uçağın tuvaletinde bebeği doğurmuş ve onu terk etmişti .

Temizlikçilerden Jemon Deita bebeği nasıl bulduğunu açıkladı , dedi ki :

"Birdenbire taşıdığım siyah plastik torba ağır gelmeye başladı ve ben şaşırdım , çünkü içinde sadece kullanılmış tuvalet kağıdı bulunan bir poşet bu kadar ağır olamaz diye düşündüm"

Doktorlar Hava alanında bebeği muayene edip durumunun iyi olduğunu söylediler.

Körfez Hava Yolları şimdi yolcu listesini kontol edip bebeğin annesini bulmaya çalışıyorlar .

Bebeğin annesinin yurtdışında çalıştığını , ailesiyle Filipinlerden döndüğünü ve bebeğinden kimsenin haberdar olmasını istemediğini düşünüyorlar .

Bebeğin doktoru olan George Francis , Körfez Hava Yollarının baş harfleri olan , GF .(Burayı tam anlamadım bakarız bi ara .)

Bebek 3 kilo ağırlığında .

George Francis çocuklar için özel bir merkez artık ,

Bu zaman zarfında bebeğin geleceği ile ilgili kararı ise Sosyal Hizmet uzmanları verecek .

Ve bitti . The End :))

Acaba hoca ne dedi bu çeviri için :)

Çok merak ettim bi haber etsene bize :p

Eline sağlık dedi.Yani daha doğrusu senin eline sağlık.O marilla ise o cümlede "Marilladaki uçak pisti" yani orası bir şehir :)

Sıra geldi 2.ödevime :) Dj demir kardeşim sen ve diğer tüm TNCTR ailesi üyelerine sesleniyorum "yardıma açığım"

China Worries About Damaged Culture (4th August, 2010)

China's Culture Minister Cai Wu has attacked his country’s modern-day culture. He feels Chinese people are forgetting their heritage and becoming greedy. He said they are more interested in money and fashion. He targeted the Internet and television for focusing on gossip and trashy books and TV shows instead of Chinese arts. He said: "We publish more than 300,000 books every year, but how many of them could be compared with those…from our ancestors?" He said China “must pay more attention to culture and originality”.

What is happening in China is happening in many countries. It seems as though we are moving towards a single world culture. Everywhere we travel, we find McDonalds, Disney, baseball caps and Michael Jackson. Young people love all things American or Western. It is sad to see shopping malls replace historic markets and neighborhoods all across the world. One day, it will be impossible to stand in a city and tell which country it belongs to. Everything and everyone will look the same.

2.paragraf yapamazsanızda 1.paragraftanda da yana yardım edebilirsiniz :)

Eline sağlık dedi.Yani daha doğrusu senin eline sağlık.O marilla ise o cümlede "Marilladaki uçak pisti" yani orası bir şehir :)

Sıra geldi 2.ödevime :) Dj demir kardeşim sen ve diğer tüm TNCTR ailesi üyelerine sesleniyorum "yardıma açığım"

China Worries About Damaged Culture (4th August, 2010)

China's Culture Minister Cai Wu has attacked his country’s modern-day culture. He feels Chinese people are forgetting their heritage and becoming greedy. He said they are more interested in money and fashion. He targeted the Internet and television for focusing on gossip and trashy books and TV shows instead of Chinese arts. He said: "We publish more than 300,000 books every year, but how many of them could be compared with those…from our ancestors?" He said China “must pay more attention to culture and originality”.

What is happening in China is happening in many countries. It seems as though we are moving towards a single world culture. Everywhere we travel, we find McDonalds, Disney, baseball caps and Michael Jackson. Young people love all things American or Western. It is sad to see shopping malls replace historic markets and neighborhoods all across the world. One day, it will be impossible to stand in a city and tell which country it belongs to. Everything and everyone will look the same.

2.paragraf yapamazsanızda 1.paragraftanda da yana yardım edebilirsiniz :)

translate.google.com gibi siteleri denemene rağmen çeviremezsen burada sorar mısın daha iyi olur dimi

Kemal kardesim ne dediğini tam olarak anlamadım ("translate.google.com gibi siteleri denemene rağmen çeviremezsen burada sorar mısın daha iyi olur dimi").Translateden çeviri yaptıgımda inanılmaz anlam karmasıklıgı ortaya cıkıyor.Siz yardım etmek istemişsiniz fakat bir yandanda sanki sitem ediyorsunuz bana neden burda paylaşıyorsun gibisinden :) Neyse yanıtlarınızı beklıyor olacagım...

Kemal kardesim ne dediğini tam olarak anlamadım ("translate.google.com gibi siteleri denemene rağmen çeviremezsen burada sorar mısın daha iyi olur dimi").Translateden çeviri yaptıgımda inanılmaz anlam karmasıklıgı ortaya cıkıyor.Siz yardım etmek istemişsiniz fakat bir yandanda sanki sitem ediyorsunuz bana neden burda paylaşıyorsun gibisinden :) Neyse yanıtlarınızı beklıyor olacagım...

cümle cümle çevirmeyi dene

Çin kültür bakanı Cai wu Ülkesindeki günümüz kültürüne sert çıktı..Çinli insanların kültürel miraslarını unutma ve yoketme içinde oldukları hissindeyim.İnsanlar daha çok para ve moda meraklısı olduğunu söyledi..İnsanların Çin sanatları yerine dedikodu,değersiz kitap,televizyon ve internete odaklandılar. .Her yıl 300.000 den fazla kitap yayınlıyoruz ama kaçında ataları ile karşılaşırlar?Çin Kültür ve Özgünlüğüne daha fazla dikkat etmeliyiz dedi.

Ne sadece çinde oluyor diğer ülkelerde de oluyor.......tek dünya kültürüne doğru gidiyor gibi görünüyoruz.Seyahat ettiğimiz heryerde McDonalds, Disney, beyzbol şapkaları ve Michael Jackson buluyoruz....Gençler herşeyi Amerikan ve Batılı seviyor..Dünya çapında Ünlü tarihi pazar ve mahalleler yerine alışveriş merkezleri görmek çok üzücü...Birgün bir şehirde durmak ve ona ait olduğunu söylemek mümkün olmayacak...Herşeyi ve herkesi aynı göreceğiz.

Kendim çevirmeye çalıştım ....İnşallaah işine yarar ....bi sorum var hangi tür bir okuldasın....bunlar genelde anadolu lisesi öğrencilerine verilir..

Anadolu Lisesi öğrencisiyim.Sayısal seçtim ve bu tür yan dersleri pek aldırış etmiyorum.Yinede yapmaya çalışıyorum işte olmuyor.Kafa basmıyor.Okul tam gün bas agrısı her gün var.Her zaman sayısal ders.Soru çözme vaktimiz var ama işte insan o kadar saat (etütlerle birlikte 10 saat) okulda bulundugu için çalışma hırsı kayboluyor benimkide aynen o mesele :) .Yardımlarınız için teşekkürler

Saygılar ::> Stoneking <::

Mycrosoft ona dayanıyor isek bizdede müfredattaki çoğu ders yok!Müfettiş gelince o dersler işleniyor fakat , normalde ise sayısal dersler eklenmiş o derslere :) Mycrosoft kardesim birde senden yardım felan alabilirim nasıl olsa fencisin :) Biraz tüyo felan alırım...

Saygılar ::> Stoneking <::

Anadolu lisesinde

9.sınıfta 10 saat ingilizce gördüm

10.sınıfta dil bölümünde 14 saat ingilizce gördüm

11.sınıfta bölüm değiştim Eşit ağırlık oldum..

12.sınıfım Aynen devam ediyorum

Bence hiçbir dersi önemsiz sanma....çünkü 1 kredi alıp sınıfı geçmek için bütün yaz ders çalışanları biliyorum..

kendi alanına çalış ama mesela sayısalım diye edebiyatı boş bırakma....biz mesela şimdi ...10 sınıfta fizik kimya biyoloji görmedik..ama 10sınıf sayısaldan sorumluyuz...ben 10.sınıfta diğer alanlarada çalıştığım için sadece konunun sorularını çözüyorum.... ve benim sınıfımdakier 10.sınıf fiziği çalışırken ben diğer dersleri bitiriyorum

yani daha son sınıfa kadar önüne çook şey çıkar..sistem yine değişir görmediğin derslerden öss de sorumlu tutarlar....yani ne kadar sayısal olsanda bir taraftan da diğer dersleri ihmal etme.....

Bu arada ödevlerini gönderebilirsin hangi ders olursa olsun....yardımcı olurum..hem banada pratik olur...SAYGILARIMLA

Yine sizlerleyim ve yine ingilizce ödevimi paylaşacağım. :)

Driver Gets Million-Dollar Speeding Fine

-A Swedish driver has received a world record million-dollar speeding fine for driving at nearly 300 kph. The 37-year-old Swede was in his Mercedes super car when police in Switzerland stopped him. A traffic policeman said he was going so fast he needed 500 metres to stop. Courts fined him 1,080,000 Swiss francs, which is just over one million dollars. His car is worth almost a quarter of the fine, at $234,000. The driver joked about his speed when the police stopped him. He said: “I think the speedo on the car is faulty.”

-Driving at high speeds on roads is crazy. People don’t understand that the car becomes a deadly weapon. People will die if there is an accident. Many drivers think they won’t crash. They think they are good drivers and nothing will happen to them. However, the best drivers in the world cannot stop quickly when they are driving too fast. Most governments don’t do enough about speeding. People who speed are criminals. They break the law every time they go over the speed limit, and sometimes they kill others.

sürücüye milyondolarlık hız cezası

bir isveçli sürücü yaklaşık 300km/saat hızla araç kullanırken dünya rekoru sayılabilecek milyondolarlık bir trafik cezası aldı..37 yaşındaki isveçliyi mercedes süper car ile giderken İsviçre polis durdurdu..trafik polisi 'o kadar hızlıydı ki 500 metre sonra durabildi'dedi.Mahkemeler 1,080,000 isveç frankı şu an 1 milyon doların üzerinde cezaya çarptırdı...bu ceza neredeyse arabasının değerinin dört katı değerinde..Polis onu durdurduğunda sürücü aracın hızı hakkında şaka yaptı ve şöyle dedi:'"Ben bu hızda arabanın hatalı olduğunu düşünüyorum."dedi...

Yollarda yüksek hızlarda sürüş bir çılgınlık.İnsanlar arabanın ölümcül bir silah olduğunu anlamıyor...kazalarda insanlar ölebiliyor.Birçok sürücü kaza olmayacağını düşünüyor.böyle düşünenler kendlerini iyi şöför olduğunu ve onları başına hiçbir şey gelmeyeceğini düşünüyor.....Ancak dünyanın en iyi söförleri bile çok hızlı giderken çabuk bir şekilde duramaz..Hükümetlein çoğu hız hakkında yeterince birşey yapmıyor.( People who speed are criminals(buna uygun bir çeviri bulamadım.))...onlara göre hız sınırının üzerinde gitmek ve başkalarını öldürmek şuçtur..

birkaç eksik ile tamamdır ama benimde hata payım var...nede olsa 2 senedir insan oğlu gibi ingilizce görmedim

Merhabalar yine sizle bir İngilizce parçayı Türkçe'ye çevirmeye çalısacagız... :)

Germans Want Revenge on World Cup Octopus

-One of the biggest stars of the World Cup is Paul the octopus. He has become an international superstar for correctly guessing the winners of six World Cup matches. People say he’s psychic – he can predict the future. His predictions on German TV have been 100 per cent correct. He predicted Germany’s losses to Serbia and Spain. German soccer fans now want revenge. There are comments on Facebook suggesting Paul should be fried, barbequed or turned into a seafood salad. One angry fan said he should “be thrown into the shark tank”.

-Can an octopus really predict the winners of football games? Paul’s six-out-of-six record suggests there is something special about him. German fans’ hearts sank when he went into a box with the Spanish flag before the Spain-Germany game. They knew this was a bad sign for their team. It’s not really fair though for German fans to want to eat him. It’s not really Paul’s fault their team lost against Spain. Or is it? Perhaps Paul the octopus doesn’t only predict winners, but puts a spell on the match to make a team win. Stranger things have happened.

İngilizcesi iyi olan arkadaslar yardımlarını esirgemezlerse çok sevinirim.

kardeşim sen bunları çevirmeyi hiç denedinmi..denesen kolaylığını göreceksin.....birde Anadolu lisesinde hangi kitabı kullanyorsunuz

Oxford Reach yada Longman UpBeat yada Success .......yada başka ...varsa yaz bende onların türkçeye çevrilmiş parçaları var sana vereyim uğraşma böyle....ÖM yada imzadaki adresi ekle yardımcı olayım

Almanlar dünya kupası ahtapotundan intikam istiyor...

Dünya kupasının en büyük yıldızlarından biri olan ahtapot-paul....dünya kupası maçlarının altısını kimin kazanacağını tahmin ederek sürepstar haline gelmişti..insanlar onun kahin olduğunu ve geleceği ve geleceği tahmin edebildiğini söylüyor...Alman TV üzerinden yaptığı tahminlerde yüzde yüz doğru tahmin etmişti..Almanların Sırbistan ve İspanya maçlarındaki yenilgilerini önplana süren alman taraftarlar şimdi intikam istiyor... Paul, kızarmış barbekü ya da deniz ürünleri salatası haline getirilmesi yönünde Facebook'ta yorum bulunmamakta..Bir kızgın taraftarda Onu köpek balığı tankına atılması gerektiğini söyledi...

Almanlar dünya kupası ahtapotundan intikam istiyor...

Dünya kupasının en büyük yıldızlarından biri olan ahtapot-paul....dünya kupası maçlarının altısını kimin kazanacağını tahmin ederek sürepstar haline gelmişti..insanlar onun kahin olduğunu ve geleceği ve geleceği tahmin edebildiğini söylüyor...Alman TV üzerinden yaptığı tahminlerde yüzde yüz doğru tahmin etmişti..Almanların Sırbistan ve İspanya maçlarındaki yenilgilerini önplana süren alman taraftarlar şimdi intikam istiyor... Paul, kızarmış barbekü ya da deniz ürünleri salatası haline getirilmesi yönünde Facebook'ta yorum bulunmamakta..Bir kızgın taraftarda Onu köpek balığı tankına atılması gerektiğini söyledi...

Gerçekten bir ahtopot futbol oyunlarının kazananlarını tahmin edebilirmi?paul rekor bir şekilde 6da 6 doğru tahmin yaparak onunla ilgili özel bişeylerolduğunu düşündürtüyor.Alman taraftarların kalbi İspanya-Almanya maçı öncesi ispanyol bayraklı kutuya gitmesi ile kırıldı...Bunun takımları için kötü bir işaret olduğunu biliyorlardı...alman taraftarların Onu yemek istemesi hiç adil değil.çünkü almanyanın ispanyaya kaybetmesi paul'un suçu değil.Belkide paul sadece kazananları tahmn etmiyor, o takımın kazanması için o takımı büyülüyordu. Stranger things have happened.(bu cümleye bi anlam yükleyemedim)

hatalar olabilir..nede olsa bende bir insanım hata yapabilirim...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...