Jump to content

Seagate Taşınabilir Disk Sorunu

burja

Recommended Posts

Seagate 640 GB taşınabilir diskimi yaklaşık 1 ay önce aldım. Taşınabilir diski bilgisayara taktığımda sağ alt köşede USB ikonu gözüküyor, ama Bilgisayarım penceresinde baktığımda gözükmüyor. Başka bilgisayarda denedim sorun aynı. En son taktığım bilgisayar virüslü olduğu için combofix çektim. ama yine düzelmedi. Adres satırına E:\ ve benzeri harfler yazarak da denedim. Yardımcı programlar denedim yine olmadı ve taktıktan sonra bilgisayar farkedilecek derecede yavaşladı. Sorunu nasıl çözerim, yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler

Seagate 640 GB taşınabilir diskimi yaklaşık 1 ay önce aldım. Taşınabilir diski bilgisayara taktığımda sağ alt köşede USB ikonu gözüküyor, ama Bilgisayarım penceresinde baktığımda gözükmüyor. Başka bilgisayarda denedim sorun aynı. En son taktığım bilgisayar virüslü olduğu için combofix çektim. ama yine düzelmedi. Adres satırına E:\ ve benzeri harfler yazarak da denedim. Yardımcı programlar denedim yine olmadı ve taktıktan sonra bilgisayar farkedilecek derecede yavaşladı. Sorunu nasıl çözerim, yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler

Arkadaşım Yönet' den baktığında harddiski görebiliyormusun ve eğer görünüyorsa sürücü harfi atamışmı onu bir kontrol et atamamışsa sürücü harfi atayarak denemen lazım ..

Disk takılı iken yönet açılmıyor. Diski çıkardığım an geliyor ve doğal olarak da görünmüyor. Yönet açıkken diski taktım yenile dedim . ama saatlerce bekledi daha sonra bilgisayar tepki vermedi. Bilgisayar da sorun yok sadece diski taktığımda bu donma oluyor. Başka bilgisayarda da denedim aynı sonucu aldım

Harddiskinin devre kartında bir sorun olabilir diski external kutudan çıkar direk anakarta bağla eğe pc diski görürse kutunun devre kartında bir sorun vardır, koblunuda kontrol et bu arada

kablo da sorun yok üç kablo birden denedim. diski external kutudan çıkarma şansım yok. 1 ay önce almıştım ürünü dolayısı ile garantiside bitmiş olur.

external kutuların içini açmak için vidaların üzerinde etiket yoksa sorun olacağını zannetmem Başka türlüde sorunun nerde olduğunu anlamanın yolu yok bana göre

maalesef vida etiketin altında.

O zaman o diske garantinin meşakkatli yolları görünüyor :) aldığın yere ******ür diskini tahminimce garantiye giden ürün 2-3 haftada ancak gelir. Vee asıl püf noktası şunu kimse unutmasın ürününüz garantiye gittiğinde orda kaldığı sürede garantiye eklenir. Bunu Garantörler kimseye bildirmez onlar için dezavantaj bir durumdur ama böyle bişey vardır bilginiz olsun

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...