Jump to content

Uydunet Router Ile Nasıl Paylaştırılır?

mzrbkcsi

Recommended Posts

Arkadaşlar evimde masaüstü bilgisayarıma pozitek marka modemimle ethernet vasıtasıyla internete bağlanıyorum. Şimdi kendime birde Netbook aldım ve diğer odalarda da internete bağlanmak istiyorum. Bnun için zannedersem bi tane Routera ihtiyacım var.Router seçimi ve bağlantı işlemi hakkında bilgisi olan arkadaşlarım yardımcı olabilirlerse çok sevinirim.Ayrıca (araştırdım ama bulamadım) daha önce böyle bi konu açıldıysa özür dilerim.Şimdiden Teşekkürler

access point almanız gerekmektedir kablolu uydunet interneti kablosuz dağıtmaya yarar bu cihaz size önereceğim 2 model ise tp-link wa501g yada airties ap302 dir.

Editörüm ürün önerin için çok teşekkür ederim. Sanırım önerdiğin tp-link wa501g modelini alıcam.Bağlantıyı nasıl yapacağım konusunda bi bilgin varmı?

access point almanız gerekmektedir kablolu uydunet interneti kablosuz dağıtmaya yarar bu cihaz size önereceğim 2 model ise tp-link wa501g yada airties ap302 dir.

Access pointler Router gibi ip dagıtamazlar.NAT özelligi yoktur.

Arkadaşın alması gereken cihaz wireless routerdır.

Model olarak linksys veya USrobotics önerebilirim.

Bana sorarsanız adama boş yere AP aldıracaksınız :)

Usb kablosuz modem ( 30 TL civarı ) alıp ethernetle usb modemi köprüleyip evin içine ağ kurabilirsiniz. Veyahutta ICS ile aynı şekilde interneti paylaştırabilirsiniz. Tabi burda her iki durum içinde modeminizin bağlı olduğu bilgiyaranızın sürekli açık olması gerektiğini unutmayın. Eğer ayrıca modemde Router özelliği varsa AP de iş görür.

Usb kablosuz modem ( 30 TL civarı ) alıp ethernetle usb modemi köprüleyip evin içine ağ kurabilirsiniz. Veyahutta ICS ile aynı şekilde interneti paylaştırabilirsiniz. Tabi burda her iki durum içinde modeminizin bağlı olduğu bilgiyaranızın sürekli açık olması gerektiğini unutmayın. Eğer ayrıca modemde Router özelliği varsa AP de iş görür.

Evet bir çözüm yoluda bu Masa üstü pc ye ap özelligi olan bir wireless kart takılabilir

Ama 'Bultarın' dedigi gibi masa üstünün açık kalması gerekmekte.Modemde router özelliği varsa

evet ap de iş görür.

Bunlara hiç gerek soruyu soran arkadaşım zaten yanıtı vermiş router demiş.

4 port bir router alacaksın hocam.Modemin lan kablosunu routera gireceksin.

routerdan bir kablo ile masa üstü pc ne interneti verebilirsin.

Router da zaten wireless özelliği oldugu için laptop un da nete girecektir.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...