Jump to content

Asp.net Mi_? Php Mi_?

VECTRACI

Recommended Posts

Arkadaşlar 2 yıllık bilgisayar programcılığı bölümü mezunuyum.Malum okulda konular biraz yüzeysel geçiyor tam detaya inip dört dörtlük öğretilmez hiçbişey onun için bi kursa gitmeyi düşünüyorum wwb tasarım konusunda uzmanlık ve iş amaçlı ama karar veremedim Asp.Net kursumu daha yararlı olur yoksa Php mi.Facebook,google gibi büyük siteler Php üzerine yazılmış fakat internetten araştığırıp gördüğüm kadarıylada Asp.Net bilen elemana ihtiyaç duyuyolar.İşin kısası bide sizlerin görüşünü almak istedim fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim...Şimdiden herkese teşekkürler...

kısa zamanda iş yapmak için asp.net.çünkü birsürü hazır componenti var.en iyi geliştirme ortamı visual studio ya sahip.

bende çukurova bilgisayar programcılığı mezunuyum.

İlk tam zamanlı işimde firma e-ticaret yapıyordu.asp.net,mssql,c# ydi altyapısı.ben ise mysql,php ciydim.özgür yazılım,açık kaynak,kahrolsun bill gates :=) diyenlerdindim.6 ay gibi bir sürede asp.net,c# yi ögrendim.mysql ile mssql sorguları birbirine çok benziyordu zaten.zorluk çekmedim.artık bill gates'e helal olsun diyorum :)

php ile asp karşılaştırılabilir fakat asp.net ikisini de döver.

üretim konusuna gelince asp.net in en basit olarak datapager nesnesini ele alalım.

php ile birsürü döngü ile yapabileceğimiz sayfalamayı asp.net te 1 satır kod yazmadan sürükle bırak ile yapabiliyoruz.hemde ilk-önceki-1-2-3-sonraki-son şeklinde.

işin özü microsoft mühendisleri işe yarar oyuncakları yapıyorlar alın kullanın,kısa zamanda çözüm üretin diyor.

kötü yanı ise hazırcılığa alıştırıyor.sürükle bırak.arkaplanda neler oluyor umrunda değil.visual studio senin için arkaplanda javascriptine kadar yazıyor.

php de ise baştan sonuna kadar herşeyi sen yazıyorsun.

c# çok yetenekli bir dil.c# hem web için hemde masaüstü programlama için kullanabilirsin.

ben kısa zamanda sağlam,güvenlik düzeyi yüksek iş,proje üretip para kazanayım diyorsan asp.net

asp.net i düşünürsen ağaşıdaki siteye mutlaka ziyaret et

http://www.csharpnedir.com/

kısa zamanda iş yapmak için asp.net.çünkü birsürü hazır componenti var.en iyi geliştirme ortamı visual studio ya sahip.

bende çukurova bilgisayar programcılığı mezunuyum.

İlk tam zamanlı işimde firma e-ticaret yapıyordu.asp.net,mssql,c# ydi altyapısı.ben ise mysql,php ciydim.özgür yazılım,açık kaynak,kahrolsun bill gates :=) diyenlerdindim.6 ay gibi bir sürede asp.net,c# yi ögrendim.mysql ile mssql sorguları birbirine çok benziyordu zaten.zorluk çekmedim.artık bill gates'e helal olsun diyorum :)

php ile asp karşılaştırılabilir fakat asp.net ikisini de döver.

üretim konusuna gelince asp.net in en basit olarak datapager nesnesini ele alalım.

php ile birsürü döngü ile yapabileceğimiz sayfalamayı asp.net te 1 satır kod yazmadan sürükle bırak ile yapabiliyoruz.hemde ilk-önceki-1-2-3-sonraki-son şeklinde.

işin özü microsoft mühendisleri işe yarar oyuncakları yapıyorlar alın kullanın,kısa zamanda çözüm üretin diyor.

kötü yanı ise hazırcılığa alıştırıyor.sürükle bırak.arkaplanda neler oluyor umrunda değil.visual studio senin için arkaplanda javascriptine kadar yazıyor.

php de ise baştan sonuna kadar herşeyi sen yazıyorsun.

c# çok yetenekli bir dil.c# hem web için hemde masaüstü programlama için kullanabilirsin.

ben kısa zamanda sağlam,güvenlik düzeyi yüksek iş,proje üretip para kazanayım diyorsan asp.net

asp.net i düşünürsen ağaşıdaki siteye mutlaka ziyaret et

http://www.csharpnedir.com/

önerdiğin siteye zaten üyeliğim var okul projemde c# dilinde bi program hazırlamıştım hocam japonyadaki bi konferansta o program üzerinden anlatım yapacaktı ama lanet olsuni yetişmedi ;( Asp.Net e gelince evet amacım kısa zamanda para kazanmak tabiki :) teşekkürler...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...