Jump to content

Ertelenen Kpss'nin Yeni Tarihi Belli Oldu

Sirius

Recommended Posts

Kopya skandalı sonrası iptal edilen Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) Eğitim Bilimleri sınavı 31 Ekim’de yapılacak. Sınava girecek adaylardan başvuru ücreti alınmayacak.

17:01 | 24 Eylül 2010

ertelenen-kpss-nin-yeni-tarihi-belli-oldu-836779.Jpeg

İstifa eden Ünal Yarımağan’ın istifasıyla boşalan Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığına Ali Demir’in vekaleten atanmasının ardından iptal edilen KPSS Eğitim Bilimleri Sınavıyla birlikte ÖSYM’nin ertelediği diğer sınavların tarihleri de belli oldu. Buna göre Kamu Personeli Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı(KPDS) Sonbahar Dönemi başvuruları 4-13 Ekim tarihleri arasında yapılacak Sınav ise 5 Aralık 2010 tarihinde yapılacak.

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı(ALES) Sonbahar Dönemi’ne başvurular 18-28 Ekim tarihlerinde yapılacak, sınav tarihi ise 19 Aralık olarak belirlendi. Daha önce başvuruları alınan Üniversitelerarası Kurul Yabancı Dil Sınavı(ÜDS) Sonbahar Dönemi de 26 Aralık’ta yapılacak

kaynak
http://www.milliyet.com.tr/ertelenen-kpss-nin-yeni-tarihi-belli-oldu/turkiye/sondakika/24.09.2010/1293266/default.htm

26 eylulde yapılcak olan sınav hangı tarıhe ertelendı ve yenı gırıs belgelerı gonderılcekmı acaba bıze

Buna göre, KPSS Eğitim Bilimleri sınavı 31 Ekim 2010 Pazar, KPSS Ortaöğretim-Önlisans sınavı 28 Kasım 2010 Pazar, Kamu personeli Yabancı Dil Bilgisi Sınavı (KPDS) ile Tıpta Yeterlilik Sınavı 5 Aralık 2010 Pazar günü yapılacak.

Buna göre, KPSS Eğitim Bilimleri sınavı 31 Ekim 2010 Pazar, KPSS Ortaöğretim-Önlisans sınavı 28 Kasım 2010 Pazar, Kamu personeli Yabancı Dil Bilgisi Sınavı (KPDS) ile Tıpta Yeterlilik Sınavı 5 Aralık 2010 Pazar günü yapılacak.

28 kasıma mı ertelendik tüüh :(

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...