Jump to content

Dosyalar Çok Yavaş

taytanıx

Recommended Posts

arkadaşlar windows xp kullanıyorum bilgisayar gerçekten çok hgızlı ve mükemmel bir hızı var.ama 3 sorunum.birincisi xpde hangi dosya olursa olsun girerken tık diye giriyor dosyaya geri derken geri butonuna bastığımda birkaç saniye beklişyor öyle giri yapıyor.bilgisayarım çok hızlı.ömzellikleri 2gp ram x4 işlemcili amd althon processor 1gp ekran kartı lütfen yardım edin.iklinci sorum ise bilgisayarım usb ve cdleri dvdleri otomatik başlatmıyor.neden olduğunu biliyorum.forumda verilen bir reg ayarını uyguladım ondan oldu sanırım.dvd-cd-usbleri otomatik başlatmıyor.bunun bir çözümü yokmu.lütfen yardım edin.diğer sorum ise bilgisayarım windows 7deki gibi açılmıyor.yani windows 7de hemen hoş geldiniz yazıyodu.xpde ise önce siyah ekran geliyor.mausla beraber daha sonra hoş geldiniz diyor.bunu ayarlamak mümkünmü.hemen hoş geldiniz yazsa yani.ilgilenen arkadaşlara şiimdiden teşekkür ederim

1- Forumda TuneUP Utilities yazılımının son sürümünü bulun. Program ile sisteminize tam teşekküllü bir bakım yapın.   

2- Autorun özelliği kapatılmış. Aşağıdaki adımların tersini yapın. Yani ilgili ayarı aktifleştirmek yerine pasif olarak ayarlayacaksınız.

Usb belleklerden geçen virüsleri genelde autorun.inf dosyasının otomatik olarak çalışmasından bulaşmaktadır. Bu otomatik çalışma iptal edildiğinde autorun dosyası hiç bir işe yaramaz ve virüsler bilgisayarınıza bulaşmaz. Böylece daha rahat bunları silebilirsiniz.

1. Windows Xp Profesional kullanıcıları için;

a. Başlat - Çalıştır - gpedit.msc yazın Entera basın

b. Bilgisayar Yapılandırması sekmesinin altındaki Yönetim Şablonları sekmesini açın Buradan da sistem sekmesine tıklayın Sağ tarafta listelenen seçeneklerden, Otomatik çalıştır özelliğini kapat seçeneğine çift tıklayın Etkin ‘i işaretleyin Uygula - Tamam deyin

c. Bilgisayarı yeniden başlattığınızda usb bellekler ve cdler otomatik olarak çalışmayacak ve varsa virüsler size bulaşmayacaktır

2. Windows Xp Home kullanıcıları için;

a. Başlat - Çalıştır - regedit yazın Entera basın

b. HKEY_CURRENT_USER \ Software \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Policies \ Explorer anahtarına kadar gidin Sağ tarafta listelenen seçeneklerden, NoDriveTypeAutoRun özelliğine çift tıklayın Onaltılık seçili iken; 0xFF yazın Tamama basın ve Regeditten çıkın

c. Bilgisayarı yeniden başlattığınızda usb bellekler ve cdler otomatik olarak çalışmayacak ve varsa virüsler size bulaşmayacaktır.

Alıntıdır.

3- Problemi tam olarak anlayamadım.

problem değil aslında da bunun bir yerde görmüştüm.yani bilgisayar hoş geldiniz çıkmadan önce mausla beraber siyah bir ekranla açılıyor daha sonra hoş geldiniz yazıyor.o siyah ekran çıkmadan direk nasıl hoş geldiniz çıkmasını istiyorum.windows7deki gibi yani.

benim için birinci sorun daha önemli.neden yaptını anlamadım dediğin programı indirdip yaptım olmadı.başka çözümü yokmu

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...