Jump to content

Virüs Silinmiyor

taytanıx

Recommended Posts

arkadaşlar benim bilgisayarıma bir virüs girdi.15dkda bir reset atıyor bilgisayar kendine.internet explorer düzgün çalışmıyor.resimleri görüntüleyici açmıyor.2gp ram x4 işlemcili amd althon processor II kullanıyorum.windows 7 yüklü.bilgisayarı format atmayı düşünüyorum.kablosuz modemim war.format atınca ayarları gidermi.ayrıca virüs programıyla taratıyorum.virüsü buluyor.siliyorum.düzelmiyor ve yine biluyor.format atmadan bir çaresi varsa yardım edin.

bu benim başıma 2hafta önce geldi.bende 15dk bile dayanmıyordu.5dk kada bir reset.bu virüs gibi bişey.kaspersky ile falan tarattım sil dediğimde reset atıyordu.windows 7 ile format attım düzelmedi.windows7 ile forma atacaksan atma boşuna derim düzelmiyor çünkü.windows 7 ile ben format attım daha beter oldu 5dk bile dayanmadı.kurulumda reset falan attı.xp yükle.illa windows7 yükleyecem diyorsan önce xp sonra windows7 yükle direk yükledinmi windows7yi olmuyor.resimlere gelince windows 7nin böyle bir çok sorunu var gifleri açmıyor.pencereleri büyyüttünmü siyah bir şey falan çıkıyor bazen.ben 6gpram intel i7 sistem war xp yüklüyorum.modeme gelince modemin içinde bu tüm kablosuz modemler için geçerli yaklaşık 64mb bir kart war buda modemin hafızası.yapılan tüm işlemleri kaydediyor.windows7 yüklersen drivere falan gerek yok.direk modemi kullanabilirsin.xp kurarsan ise modemin markasına bağlı bu driveri yüklersen kesin bağlanırsın.önce yüklemeden dene öğlede bağlanabilir.ama tekrar hiç bir ayar yapmana gerek yok.direk internete bağlanırsın.ama şunu söyleyeyim o virüsün formatta başka çaresi yok.ve windows 7 yüklersen virüs gitmiyor.windows7 yükleyeceksen bence önce xpkur sonra windows 7 kur.ben ilk önce windows 7 kurdum.sonra xp kurdum xpde bıraktım.şu an xp kullanıyoru.hiç reset gibi bir durumda yok.internet explorere gelince windows 7de ie8 olduğu için çoğu internet sayfasını açmıyor.onun için mozilla kullanabilirsin.diyeceklerim bu kadar inşallah yapmayı başarırsın.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...