Jump to content

Pcdeki Virüsü Silemiyorum

bilalx3

Recommended Posts

sa

Bilgisayarı her başlattığımda 'warlogger editor 1.9 email versiyon' adında bir tane program açılıyor.

msconfig te gözükmüyor görev yüneticisindede sistem32 olarak görünüyor nekadar kaldırsamda pc başlattığımda yeniden geliyor regeditte de tarattım warlogger diye çıkan bütün sekmeleri sildim ama yineçıkıyor yardımcı olursanız sevinirim.

bide sanki bu prodan dolayı bilgisayarım donuyo.

kardeşim bir yerden bulmuş indirmiş yüklemiş pc ye bende silemiyorum

nekadar googlede worlogger editor 1.9 diye tarattıysamda bulamadım.ama yahoda tarattım buldum yahooda taratırsanız bulursunuz proyu

ama virüslüdür.

wardom sitesinin kendine özgü birtane virüsü var onun adıda warlogger 1stclass diye ama bu galiba o virüs degil.

size resmini vereyim

http://yfrog.com/n2adszxqp

yardımcı olursanız çok sevinirim

İsim benzerliği ilginç. Yine onların bir çalışması olabilir :huh: msconfig de görünmüyorsa birde Başlat-Çalıştıra services.msc yazıp servisleri aç. Orada otomatik olarak başlayan servislerede bak derim. Birde Denetim masasındaki Zamanlanmış Görevlerede bak mesela. Düşük ihtimal olsada bunlarda da çıkabilir. Birde C:\Documents and Settings\otorum açma adı\Application Data klasörüne bak. Tabi gizli dosya ve sistem dosyalarını gösterme aktif olsun bu arada. Belki burada programla ilgili birşey bulabilirsin. Regeditte burayı da tekrar bir incele.

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run

@_SELAM

DOSTUM ÖNCELİKLE ÇALIŞN BİR İŞLEMİ SONLANDIRMADAN ONU SİLMEN PEK MÜMKÜN DEĞİLDİR. EGER GÖREV YÖNETİCİSİNDEN İŞLEMİ SONLANDIRAMIYORSAN. FARKLI BİR GÖREV YÖNETİCİ PROGRAMI İNDİRİP KUR. EGER DOSYAYA ERİŞİM ENGELLENMİŞSE WİNDOWSUN KENDİ GÖREV YÖNETİCİSİ İLE BUNU YAPMAN MÜMKÜN OLMAYABİLİR. ÖNCELİKLE SİSTEMİNİ GERİ BİR TARİHE YÜKLEMEYİ DENE BAŞLAT/ÇALIŞTIRA MSCONFİG YAZIP BUNU YAPABİLİRSİN. OLMADIYSA BİLGİSAYARINA AVASTI KUR VE TARAMAYA GELDİĞİNDE GERÇEK ZAMANLI TARAMAYA TIKLA SİSTEMİ AÇILIŞTA TAMAMEN TARATTIR. HEMEN SONRASINDA SEARCH AND DESTROY KUR VA ONUNLADA Bİ TARAMA YAP. DAHADA OLMADI COMBOFİX İ İNDİR VE ÇALIŞTIR. BUNLARA RAGMEN VİRÜSÜ SİLEMEDİYSEN TEK CAREN FORMAT GİBİ GÖRÜNÜYOR.

DİKKAT: İletilerinizi Gönderirken Klavyenizin 3090qz6.jpg Tuşunun Kapalı Olmasına Özen Gösteriniz.

Emsisoft Anti Malware kur aşağıda linkini veriyorum kurduktan sonra hijack programın da beraberinde kuruyor freeware modunda sadece taratma ve temizlik için sınırsız olarak kullanabiliyorsunuz. hijack ile başlangıç dosyalarını çok kolay kontrol edip gerekli uyguylamalar dışında uygulamaların başlamasını sağlayabilirsin.

http://download.cnet.com/Emsisoft-Anti-Malware/3000-2239_4-10292236.html?part=dl-6251182&subj=dl&tag=button

Tavsiyem belki işini halledebilceğini umud ederek internetten girebiliyor ve sayfa acılabiliyorsa bitdefender online scan yapmanı dene,scan optionda deleti seç,genel taramada bulduklarını silebilir ve rahatsız edici bu uygulamadan kurtulabilirsin.@tugrul un dediklerinide yapmayı ihmal etme,özellikle indirmiş olduğunuz koxp lere dikkat edin.

topicte işine yarayacak program ve bilgiler var dene.Selametle kalınız.

Not : Şifre vs gizlilik içerikli bişiler yapma tüm yaptıkların yediğin keyloger tarafından karşı tarafa gidebilir dikkat et.

İsim benzerliği ilginç. Yine onların bir çalışması olabilir :huh: msconfig de görünmüyorsa birde Başlat-Çalıştıra services.msc yazıp servisleri aç. Orada otomatik olarak başlayan servislerede bak derim. Birde Denetim masasındaki Zamanlanmış Görevlerede bak mesela. Düşük ihtimal olsada bunlarda da çıkabilir. Birde C:\Documents and Settings\otorum açma adı\Application Data klasörüne bak. Tabi gizli dosya ve sistem dosyalarını gösterme aktif olsun bu arada. Belki burada programla ilgili birşey bulabilirsin. Regeditte burayı da tekrar bir incele.

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run

İsim benzerliği değil ta kendileri. Halen bir çok antivirüs programına yakalanmıyor nedenide devamlı güncellenmesi

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...