Jump to content

Ağ Adresi Alınıyor Sorunu(Sınırlı Bağlantı)

exitly1

Recommended Posts

Arkadaşlar Yıllardır kullandığım bilgisayar birden bire İnternet bağlantısını kesti bilgisayarda Airties rt103 modem var switch ile iki bilgisayar arasında dağıtılıyor soruna gelince bu gün net koptu baktım switch ışıklarından benim pcnin ışığı yanıp sönüyor diğer bilgisayarda net varken bende yoktu bir kaç saat uğraşmama rağmen çözemedim resetleme eternetin yerini değiştirme bağlantıları kabloları yenileme vs bir çok denememe rağmen sonuç alamadım sonra ikinci pcnin kablosunu çektim benim netin ışığı yanmaya başladı ve nete girdi tekrar taktığımda yine eski haline yanıp sönmeye başladı ve internet kesildi...Şimdi eternet modem ve switch kesin çalışıyor bu sorun muhtemel ip çakışması gibi geldi ama sabahtan beri bir çok şey denememe rağmen çözemedim..şimdi aynı modemden usb ile yazıyorum switchde bilgisayarlar bağlı fakat diğer bilgisayarda net olmasına rağmen bende net yok eternetin ışığı sabah yanıp sönüyordu şimdi bağlantı var gibi direk yanıyor ama ağ adresi alınıyor diyor ve bir süre sonra sınırlı bağlantı diyor nasıl çözebilirim şimdiden teşekkürler....

Bu tür sorunlar genelde modemden kaynaklıdır modem ip pool yani ip havuzundan makinaya ip atayamadığından kaynaklanabilir.Elle ip vermeyi deneyebilirsin eğer elle ip vermek istemiyorsan cmd komutuyla girip ipconfig/renew yazarak aldığı ip adresini yenileyebilirsin.

bu denilenlerin hepsini denedim 4-5 ayrı kablo ile deneme fırsatım vardı denedim...Switch ve modemin çalıştığına eminim..Netsh ve ipconfig komutlarını statik ip vermeyi denedim ama sonuç yok statik ipde bağlandı diyor fakat nete girmiyor eternet kartının gelişmiş ayarlarıylada oynadım sonuç yok sonra usb ile basğlanmıştım ki konuyuda usbden açmıştım sonra birden bir baktım sınırlı işareti gitti ve sorun kendiliğinden gece 3-4 gibi çözüldü...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...