Jump to content

Xp Intel Core Duo 2 Quad Işlemci Desteklermi?

deadblow

Recommended Posts

Benim bilgisayarım intel core duo 2 quad işlemci var 4 çekirdekli oluyor . benim pc de xp sp3 var arkadaşım xp sp3 4 çekirdek destelmedigin ve pc nin cift cekirdek özelliginde calıstıgını belirtti acıklama yaparsanız severim. ve intel core duo 2 quad destekleyen xp varmı yada vistanın en iyi sürümü hanqisiyse yardım ederseniz severim. iyi forumlar

Öncelikle konu yanlış yere açılmış bunu belirtmek isterim.

Eğer XP nin sizin işlemcinizi tam gücüyle kullamayacağınızı düşünüyorsunuz (tam olarak bende bilmiyorum 4 çekirdekli işlemcide neler yapacağını) ama bildiğim tek birşey var;

Windows 7 kullanın.Eminim xp den daha çok performans verecektir yüksek işlem gücü olan işlemcilerde.

Benim bildiğim kadarıyla şu ana kadar Microsof henüz Core 2 Quad'ı tam anlamıyla destekleyen bir işletim sistemi çıkarmadı

Windows 8 mi 9 mu Xp olarak çıkarılacak ve ancak o destekler

O Yüzdendir ki şu ana piyasa i serili işlemcileri çıkardı ya

Sistem desteklemiyor :)

Tabi yanlış biliyor da olabilirim

Tam anlamıyla araştırmak lazım .

benim önceki islemcim core 2 quad 9600 serisi idi sadece çift çekirdek kullanıyordu...benzeşmeyi ayarladan yapıyordum ama Mavi ekran hatası alıyordum sonra gittim.....core i 7 aldım.....gerçekten daha iyi performansı var....win 7 64 bit i öneririm

Arkadaşlar xp nin çıkarıldığı dönemde çift çekirdekli değil ama çok işlemcili anakartlar vardı. O yüzden destekleme olayı yok diyemezsiniz.

*microsoft bazı sorunları düzelmek için xp sp3 ün içinde çoklu çekirdek ler için bir düzeltmede yaptı.

*Bu nedenle xp her çekirdekli sistemle kullanılabilir.

*Bu ispatlamak için görev yöneticisini aç benzeşmeyi ayarla de cpu 31'e kadar bir desteğin söz konusu olduğunu görebilirsiniz.

*core i7 ile bile önemli olan xp ye virüs kaptırmamak

*xp ye kasperskyden daha iyi koruyabilen bir antivirüs yok

xp nin 64 bit versiyonu vardır ama ingilizcedir.

sonuçta core i7 ile kaspersky m caffe gibi bir antivirüsle xp rahatlıkla kullanılabilir.

biz core i5 denedik müthiş sonuçlar aldık sizde deneyin buraya yazın.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...