Jump to content

Harddiskle İlgili Önemli Bir Soru

virtual_insanity

Recommended Posts

öncelikle eğer başlığı yanlış yere açtıysam kusura bakmayın sitede en mantıklık başlık burası sanırım

bilgisayarıma bu siteden indirdiğim modifiye bir xp indirdim gayet şık hızlı memnunum

yalnız format atarken harddiskte c bölümünü 100 mb gösteriyordu bende belki sistem dosyalarıdır diye ellemedim geri kalan kısmı d ve e olarak bölüp xp'yi d'ye kurdum tüm programlarım da orada normal olarak

sorun şu ki yine bu siteden katılımsız indirdiğim bir office paketi kurmaya çalıştıgımda paketi 100mb'lık c bölümüne kurmaya çalışıyor ve tabi doğal olarak bölümde yeterli yer yok diyerek kurulumu durduruyor.

şimdi sizce bu c bölümünü format atmadan nasıl kaldırabilirim ya da kaldırmalı mıyım?

yahut office'i d bölümüne nasıl kurabilirim? ya da indirdiğim katılımsız programda mı bir sorun vardır?

yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

office kurarken sorar.......

• hızlı yükleme
  • özelleştir

gibi...burda özelleştire tıklayarak c yerine d yazman yetrli olur

100 mb lık alan seni ne kısaltır ne uzartır...dursun öyle bişey olmaz...belki lazım olur..windows 7 den xp ye çevirdiysen 100 mb alan illaki olur

sistemin cde olmasını istiyosan disk yönetimnden c sürücüsünde başka bir sürücü harfi ata sonra sistemin olduğu sürücüye.d harfi yerine c harfi ata böylece sorun yaşamazsın...

indirdiğin programın kurulumu otomatik ise yol için %PROGRAMFİLESDIR% YAZMAK YERİNE C:PROGRAM FİLES YAZDILARSA SORUN YAPABİLİR ...ANCAK KATILIMSIZ OLMAYAN PROGRAM İLE DENE....İLK YAZDIĞIMI YAPABİLİRSİN katılmsız olmayan için

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...