Jump to content

Windows7 İçin Katılımsız Kurulum Destek Çağrısı

YAGMURADAM

Recommended Posts

Değerli arkadaşlarım Legion ile ben bir haftadır uğraşmmaıza rağmen windows7 ye bazı programları windows7 kurulumu esnasında bir türlü kurduramadık.Herşey iyi giderken kurulumun sonunda hata verip bizi yarı yolda bıraktı.Sizlerden isteğim gelin güçlerimizi birleştirelim.

Ve windows7 kurulumu sırasında  en azından temel programlaı yükleyebilecek şekilde bir çalışma hazırlayalım.Böylece hem bilgisayarcıların ve hem debizlerin işleri kolaylaşmış olur.Zaman içinde güncelleyerek her zaman güncel bir w7 işletim sistemimiz olur.Ne dersiniz.

Saygılarımla

süper olur. ben varım.

Sonradan gördüm :D

eğer yanıt dosyasını(unattended.xml) her sistem için uygulayabilirsem şuan çıkartıcam ama olmuyor. lanet olası dosya tüm sistemlerde işlemiyor. eğer birlik olursak sorunu çözeriz....

Windows 7'yi katılımsız yapanlar ellerindeki yanıt dosyalarını paylaşırlarsa hepsini ben tek tek karşılaştıracağım. BAkalım farklılıkalar nelermiş. Umuyorum bu farklılıkları ilginç dism komutları :D ile çözebilirim.

modum zaten yapıldı ya bu işlemler.

xclusive 7 çalışmasında var ya, güçleri birleştirmeye gerek yok ortada bir güç yok :D

basit oem klasörüne atacağınız setupcomplate.cmd dosyasıyla bütün katılımsızlar kuruluyor.

benim kurduklarım; ofis 2003 katılımsız, ccleaner, flash paketi, smart defrag, mephistooo2'nin crackı

zor bir şey değil, şuan elinizde olan oem aktivasyon için gereken cmd komutuna kurduracağınız programları yazacaksınız ve programı cmd dosyasının içinde bulunduğu klasöre koyacaksınız, en sona da bilgisayarı yeniden başlatan crackı yerleştireceksiniz. budur.

lite çalışmalar için hele ki vlite ile yapıldıysa .net 2.0 ı bazı programların görmemesinden dolayı yüklenmiyo olabilirler normaldir.

lite çalışmaları önce rt7lite sonra da komut dosyasıyla sildirmeden yanayım.

ayrıca rt7lite da böyle bir seçenek vardı galiba, katılımsızı seçiyorsun o kurduruyor.

Ben sizden destek istiyorum arkdaşlar.Mesela net framework4 paketini nasıl kurdururz.Elinizde w7 kurulurken kurulacak şekilde ayarlanmış bir paket var mı?Varsa paylaşırsanız seviniriz.İşi sağlama alıp her daim güncel ve devamlılığı olan bir çalışma yapmak istiyoruz.Bilginiz ve tecrubelerinizden yaralanarak bir windows7 boot dvd si hazırlamak istiyoruz.Yradımlarınızı buradan yapabilirsiniz.Saygılarımla

süper olur. ben varım.

Sonradan gördüm :D

eğer yanıt dosyasını(unattended.xml) her sistem için uygulayabilirsem şuan çıkartıcam ama olmuyor. lanet olası dosya tüm sistemlerde işlemiyor. eğer birlik olursak sorunu çözeriz....

Windows 7'yi katılımsız yapanlar ellerindeki yanıt dosyalarını paylaşırlarsa hepsini ben tek tek karşılaştıracağım. BAkalım farklılıkalar nelermiş. Umuyorum bu farklılıkları ilginç dism komutları :D ile çözebilirim.

Benim katılımsız Windows 7 Ultimate autoattended dosyası dostum.Umarım topluiğne başı kadar bile olsa faydası olur.

Not:RT7 LITE ile hazırladığım Windows 7 den çıkarttığım dosyadır.

Please register to see this content.

Teravih'e gitmiştim cevap veremedim...

Legion aradığım kıstas yok. Amacım bir değerin farklı sistemler üzerinde değişip değişmedini öğrenmek. Eğer değişiyorsa benim o değeri sistemden komutlar ile öğrenmem gerek.

@RATTLER eyv'Allah...

Olayı tamamen çözdüm arkadaşlar. Yani hem kendi sorunumu çözdüm hemde @YAGMURADAM'ın sorununu çözdüm. Açıkçası nasıl yapıldığını buradan paylaşmayacağım zaten projemde bunu direk uğraşmadan yapacaksınız. Projemden sonra nasıl yapıldığını paylaşırım....

Olayı tamamen çözdüm arkadaşlar. Yani hem kendi sorunumu çözdüm hemde @YAGMURADAM'ın sorununu çözdüm. Açıkçası nasıl yapıldığını buradan paylaşmayacağım zaten projemde bunu direk uğraşmadan yapacaksınız. Projemden sonra nasıl yapıldığını paylaşırım....

Hadi hayırlısı kardeşim,umarım bizleri mahrum bırakmazsın projenin neticesinden.

Saygılar.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...