Jump to content

Counter Strike Win7 Sxe Kullanma Sorunu

Sirius

Recommended Posts

win7 32 bit sistemlerde sxe çalışıyor yanlız uac ayarlarını kapatmalısın ayrıca firewall programındanda sxe programına izn vermelisin..

edit.. not:

bunları yapmana ragmen hala oyuna girince sxe yükle mesajı alıp oyundan atılıyorsan sxe programını tamamen kaldırıp yeniden kur..

aynen bende windows 7 32 bit kullanıyordum sorunu çözdüm sxe'yi ilk kurarken sağa tıklayıp yönetici olarak çalıştır diyiceksin sonra başlat menusünden başlangıç'ı aç sxe'nin kısayolunu at eğer klasörün içinde başka programların kısayolları varsa sil sorunun düzelir ve bu dediklerimden harici ek olarak şimdi bilgisayarı yeniden başlat diyorsun hiçbir yere girmeden sadece cs 1.6'ya gir sxe'li herhangi bir servere ekran kararıp atmaması gerekiyor başka hiçbir programın çalışmaması gerekiyor sağ alt köşede

aynen bende windows 7 32 bit kullanıyordum sorunu çözdüm sxe'yi ilk kurarken sağa tıklayıp yönetici olarak çalıştır diyiceksin sonra başlat menusünden başlangıç'ı aç sxe'nin kısayolunu at eğer klasörün içinde başka programların kısayolları varsa sil sorunun düzelir ve bu dediklerimden harici ek olarak şimdi bilgisayarı yeniden başlat diyorsun hiçbir yere girmeden sadece cs 1.6'ya gir sxe'li herhangi bir servere ekran kararıp atmaması gerekiyor başka hiçbir programın çalışmaması gerekiyor sağ alt köşede

dediklerinle bi sorun olacagını sanmıyorum uac ayarlarını kapatıp sxe yi kurun sag alt kösede istediginiz kadar program uygulama v.s açık olsun önemli degil oyunu açın ve oynayın..

ayrıca sorun yaşayan arkadaşlar şuan win7 32 bitte sorunsuz kullandıgım

CS 1.6 v31 indir

).exe

SXE Güncel Versiyon.

Please register to see this content.

oyunu kurduktan sonra ayrıyetten Non-Steam pach kurmanıza gerek yoktur Stabil hatasız kurun oynayın

myGame area sunucularında görüşürüz Nickname ExprES'qLoCK-Sp++ :D

Cs 1.6 dimi ekran kararıp sxe'yi açın diye yeşil uzun bir yazı çıkıyor uac ile alakası yok bende herşey kapalı kaç farklı yöntemi denedim olmadı bunu deneyin ilk sxe'nin kurulumunda sağa tıklayıp yönetici olarak çalıştırmadıktan sonra istediğinizi deneyin olmaz ve başlat'dan başlangıç'a sağ tıklayıp kısayolu atıp ilk bilg açılırken hiçbir program çalışmaması lazım arkadaş bir denesin uac ile alakalı değil bende onların hepsi kapalı services.msc bile kapalı

sxe yi 2.kez açtığnızda çalışmaz(çalışır gibi görünüz ama deaktiftir.).bilgisayarı resetlemeniz gerekir.yani her açılışta 1. kez çalışır...ek güvenlik önlemiymiş.sxe açık ama sunucu algılamazsa reset atın :=)

sxe nin 64 bit desteği yok.benim pc de fizksel olarak 64 bit ama 32 bit win7 yüklü. fayn88 de durum öyle sanırım...

Vista veya Win7 Kullananlar

Windows vista veya windows7 kullananlar , sxe yi administrator olarak çalıştırmalıdırlar,

sxevista_oyunyoneticisi.gif

Bu şekilde hata alıyorsanız, sxe ye sağ tıklayıp , run as administrator u seçin.Türkçe windows da , yönetici olarak çalıştırı seçiyorsunuz.

Hata almasanız bile , win7 ve vista da yönetici ( administrator ) olarak çalıştırmanız gerekmektedir!!!

Win7 veya vista da sxe ile oyuna girince oyun ufak takılmalar yapıyorsa ;

sXe açıp oyuna girdikten sonra,hiçbir servera bağlanmadan, masaüstüne dönüp, ctrl alt ve del tuşuna basıp görev yöneticisini seçin.

Görev yöneticisinden işlemler yerinden , hl.exe yi bulup üzerine sağ tıklayın.Öncelik ata ya tıklayıp, normalin üstündeyi seçin.

Oyuna girebilirsiniz bir daha takılma olmayacaktır.

Eğer win7'de sxe çalışmıyorsa[32bit-64bit],

Tıkladığınızda sxe logosu ekranda takılı kalıyor veya sxe açık olmasına rağmen işlemiyorsa yapmanız gerekenler,

Başlat,Tüm programlar,Başlangıç sağ tıklayıp aç'ı seçiceksiniz.

Bu açılan klasörün içine, masaüstündeki sxe kısayolunu atın.Bilgisayarı kapatıp açın.Düzelecektir.

Kaynak ;

Please register to see this content.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...