Jump to content

Sistemim Windows 7'ye Uygun mu?

GkcGry

Recommended Posts

Ben celeron 512 mb bilgisayara vista ultimate kurmuştum hiç söylenilen gibi yavaşlamadı windows 7 ninde hızlı olduğu söyleniyor problem yaşamazsın.Bit konusuna pentium 4 olduğu için sadece 32 bit program kullanablirsin.

Ben tavsiye etmem.(Win 7 Kötü Olduğu Anlamında Değildir Yanlış Algılanmasın.)

Win 7 Kurdum Laptop'uma ve bir programla aktive ettim ismini şu an hatırlamıyorum.Performanslı da çalışıyordu.

Fakat Sistemde Ram kullanımı ne zaman baksam 550-600 ün altında değildi.Bundan pek hoşnut kalmadım.

Tekrar Xp ye dödüm fakat artık ne olduysa Win 7 kurmadan önce pc nin bios introsu (laptop açılışında yazar marka ve altta mavi bir şerit geçiyor)

mavi şerit win 7 kurmadan önce hızlı bir şekilde yüklenirdi xp ye döndüğümde bu şeritin yüklenmesi biraz daha yavaşladı.

Tahminimce o kurduğum aktive programı bios u kandırdığı için bios da bir yavaşlama meydana getirdi.Bunun çözümünü de daha bulabilmiş değilim.Bios update yapmak istiyorum ama anakartında bios u nette yok :S

Yani sende aktive etmeden kullanamayacağın için bilmiyorum keyin var mı ama tekrar başka br sisteme geçmek istersen bios da bi yavaşlama söz konusu var.

Modlu Bios Yöntemini Yapabilirseniz Sorunsuz Kullanabilirsiniz.

Aynı İşlemci Var Bende Ve de 6 ay kullandım ram 1 gb iken 7 yi

çok zora düşmedikçe hiç bir sistemin lite sini önermem ilerde çok sorun yaşarsın

sistemin kaldırır KA Ram-Cache Ayarla İle En Düşük Değerleri Girdir Reset At Ve de bir ram sıkıştırma programı kullan kullanım arttıkça deep clean yap

Aynı İşlemci Var Bende Ve de 6 ay kullandım ram 1 gb iken 7 yi

çok zora düşmedikçe hiç bir sistemin lite sini önermem ilerde çok sorun yaşarsın

sistemin kaldırır KA Ram-Cache Ayarla İle En Düşük Değerleri Girdir Reset At Ve de bir ram sıkıştırma programı kullan kullanım arttıkça deep clean yap

o Ka Ram-Cacheyi indirdim ama kullanmayı bilmiyorum :(

Bence yükle tavsiye ederim ben laptobum 768mb. ramı var yükledim gayet hızlıydı by.emre sana gelince benim bilgisayar 800-900 yiyo boştayken ama xp ye dönünce acayip kasıo bilgisayar 3Gb. ram var bilgisayarda win7 de kasmıyo xp ye geçince direkt olarak win7den döndüğüme pişman oluyorum

Olabilir ben de merak ettim ve kurdum ama dediğim gibi aktive ettiğim program bios da bi yavaşlama meydana getirdi.

Sistem gerçekten performanslıydı ama ramlari boşuna tüketmesi ne biliyim gereksiz...

Neyse sonuçta herkesin kişisel tercihi , modlu bios yöntemiyle kullanmak isterdim ama o yöntemi de yapmak için ne biliyim bios modlama falan pek çok işlemi ve var riskli işlemler zararlı çıkablirim diye hiç denemedim bile aktifleştirdiğim program ise böyle bir sorun çıkardı.

Saygılarımla...

bende dede aynı sistem var işlemci falan aynı windows7 yüklemiştim birkaç takılma hariç rahat ama oyun yüzünden xp ye geridöndüm çünkü xp için 1gb ram istiyorken 7 için 2 gb istiyor yoksa hep winodows 7 deydim!

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...