Jump to content

Virüs Bütün Exe Lere Bulastı

XpYusuF

Recommended Posts

ARKADAŞIM KISACA SENİN BİLGİSAYARINA JEFOO VİRÜSÜ BULAŞMIŞ ÇOK KOLAY ŞEKİLDE SİLEN PROGRAM VAR HİÇ Bİ DOSYAYA ZARAR VERMEDEN GOOGLEDE JEFOO VİRÜS PRGRAMINI İNDİR KUR 5 DK TAMAM DIR

DİKKAT: İletilerinizi Gönderirken Klavyenizin 3090qz6.jpg Tuşunun Kapalı Olmasına Özen Gösteriniz.

Bendede ve diğer pc dede bu virüs bulaştı,sebepi ise torent linklerlerden indirme işlemi ile usb belleklerden gelmesi.Yapılması gereken tek şey bulaşan pc de önce bidefender online scan taraması yaptırman ve bu tarama ile silme işlemini başarılı yapıyor önce bunu yap ve temizle sonra yapacağın tek şey pc ye bir format atman olacaktır.Formattan sonrada tekrar yukardaki işlemle taratman olacak temizlendiğinden tamamen emin olman için.Bulursa silsin bir daha bu derdin kalmaz bence.Bir böyle dene sorunun hal edilmiş olur bende sorun bu şekilde hallettim.Selametle kalınız.

Kurtuldum virüsden ama nasıl.. :S nod32 sagolsuN. sistemde exe bırakmadı. paint'den , mediaplayer'a kadar bütün exeleri silmis. Yeni .txt dosyası acıyorum ama tıkladıgımda birlikte aç sayfası geliyor. Yani formattan baska secenek kalmadı. Nod32 yi sevenler var sevmeyenler var. bende sevmeyenlerdenim. Bütün günüm key aramakla gecse bile kasperskydan sasmıcam artık. Kalın saglıcakla...

arkadaslar 15dk dır nod32 uyarı verip duruyor. c: d: e: hdd nin bütün bölümlerine girmiş "win32/sality.NAR virüs" dior adına

bunu nasıl silebilirim. İnternetten baktım biraz format diyorlar ama cvplarda formatlada gitmiyormus bende atsam sadece c: ye atabilirim digerlerinde arsivlerim var. acil bi çözüm lazım..

Denediklerim:

Nod32 güvenli modda tarama

combofix

vcleaner(ne oldugunu bilmiyorum)

virüs remover for win32/sality

arkadaslar 15dk dır nod32 uyarı verip duruyor. c: d: e: hdd nin bütün bölümlerine girmiş "win32/sality.NAR virüs" dior adına

bunu nasıl silebilirim. İnternetten baktım biraz format diyorlar ama cvplarda formatlada gitmiyormus bende atsam sadece c: ye atabilirim digerlerinde arsivlerim var. acil bi çözüm lazım..

Denediklerim:

Nod32 güvenli modda tarama

combofix

vcleaner(ne oldugunu bilmiyorum)

virüs remover for win32/sality

uzun bi zaman gerikicek sana bunu halletmen için butun exe dosyalarını veya klasörleri hepsını yenı bi klasor aç. yeni açtıgın klasör un içine girmeden o klasöre kopyala format atmadan tabı butun yedeklerı yenı klasörlere kopyaladıktan sonra format ı bas gitsin ama butun dosyaları bu şekılde yenilediğinden emin ol yoksa sıfırdan başlarsın. eyer arşivlerin gitmesini isemiyorsan kolay gelsin:)

Kurtuldum virüsden ama nasıl.. :S nod32 sagolsuN. sistemde exe bırakmadı. paint'den , mediaplayer'a kadar bütün exeleri silmis. Yeni .txt dosyası acıyorum ama tıkladıgımda birlikte aç sayfası geliyor. Yani formattan baska secenek kalmadı. Nod32 yi sevenler var sevmeyenler var. bende sevmeyenlerdenim. Bütün günüm key aramakla gecse bile kasperskydan sasmıcam artık. Kalın saglıcakla...

kaspersky ve norton siliyor bu mereti bulaşmadan kaspersky 2020 ye kadar key aramadan kullanabilirsin forumda konusu var

vah kardeşim yeminle içim parçalandı. epey oldu bana da bi musallat olduydu, bütün exelere bulaşmış.

anca tüm pcye formatla halledebilmiştim. inşallah sen formatsız yapabilirsin.

kolay gele.

Öncelikle formatla gitmeyecek virüs yoktur.Kim demişse sallamış dostum.

Ama bütün sisteme bulaşmışsa en iyisi sistemi formatlamak.Sadece c: yi tabi.Kurulumdan sonra kesinlikle diğer bölümlere(D:,E:) tıklama bile.Antivirüsünü kurup güncelle ve diğer bölümleri taratıp temizle..

edit:düzeltme

bende katılıyorum bu arkadaşa format atılınca virüs mutlaka gider ama c yi önce silip yeniden oluştur,sonrada formatla ozaman garantidir,virüsün yok olması,sonrada sistemi kurdukdan sonra sağlam bir antivirüsle d: ve diğer sürücülerini taratabilirsin

Sana başka bir yöntem daha önereceğim,bu yöntem formatsız kurtarma ama kullandığın antivirüsün cok sağlam olmalı,öncelikle elinde cd den çalışan bir xp veya başka bir işletim sistemi olmalı,cd den calışan işletim sistemiyle bilgisayarını başlat ve bilgisayarını antivirüsle tarat hepsi bu kadar.

Arkadaşlar tüm mesajları okusanızda cevap yazsanız olmazmı?

Olan olmuş artık..

geçmiş olsun kardeş

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...