Jump to content

Hard Dıskımın Icındekı Dosyayı Acamıyorum

dekolte.20

Recommended Posts

slm arkadaslar lutfen kımse kusura bakmasın konuyu yalnıs yere actıysamda ozur dılerıım .

ufak 1 sorunum war benım extra 500 gb western dıgıtal markalı 1 harddıskım warr hard dıskımın ıcındekı dosyalara olasamıyorumm ne zaman acmaya calıassam

erısım engelendı fln dıyor lutfen yardımlarınızı esırgemeyın

yardım edıcek olan arkadaslara sımdıden tskler cok sagolun war olun tskler tnctr.com

arkadaslar cıkan hatanın resmınıde ekledım lutfen yardım edınız..

http://a.imageshack.us/img690/6858/adszaqw.png

http://yfrog.com/j6adszaqwp

simdiden tsklerr..

Bilgisayarını combofix ile bir kere taramanı tavsiye edecem.Sorunun virüs den kaynaklanıyorsa sorun çözülmüş olur...

oncelıkle yardımından dolayı tskler usta ama combofıxı tnctrden ındırdım calıstırdım.

ama snus hala aynı degısen 1 sey olmadı hala harıcı hard dıskımın ıcıne gıremıyorumm ... :( tekrar cok sagol

O zaman siz hdd nin içine giriyorsunuz sadece klasörünüze ulaşamıyorsunuz..Güvenli modda deneyebilirsiniz.Ms-Dos dan kopyalamayı deneyebilirisniz.Rahat olun Hdd nizi biçimlendirseniz bile veri kurtarma Programları ile kurtarabilirsin.

O zaman siz hdd nin içine giriyorsunuz sadece klasörünüze ulaşamıyorsunuz..Güvenli modda deneyebilirsiniz.Ms-Dos dan kopyalamayı deneyebilirisniz.Rahat olun Hdd nizi biçimlendirseniz bile veri kurtarma Programları ile kurtarabilirsin.

arkadaslar onuda denedım ama kesın 1 sonuc alamadım durum hala aynı degısen bırsey yok

farklı 1 cozum alternatıfınız warsa beri gelsin

Klasöre sağ tıkladığınızda özelliklerde klasörün boyutunu falan görebiliyormusunuz.?

boyutunu gorebılıyorum evet ama 0 olarak ama hard dıskten baktıgım zaman verılerımın toplma boyutunu gorebılıyorum 387 gblık verım war

resımını ekledım bakabılırsen sevınım

Please register to see this content.

resımlerıde war bakarsanız sevınırım..

Klasör seçeneklerinden Gizli dosyaları göster ve aynı yerde alt tarafta Korunan işletim sistemi dosyalarını gizle özelliği var onun başında ki kutucuktaki çeltiği kaldır.Sorunun çözülmasi lazım.Sonra dosyalarını yedek al ve hdd yi biçimlendir...

Selamlar.

Dostum başına gelen bu olayın sebebi Win32.Delf.AAM adlı bir trojen olabilir.

Daha öncede buna benzer bir olay başıma gelmişti.

Tanımı şöyle.

Kendisini C:\Documents and Settings\kullanıcı adı\Local Settings\Temp\ dizinine services.exe

adında kaydeder.

Sistemle beraber başlamak için

HKLM\Software\Microsoft\Windows\NT\CurrentVersion\Winlogon dizininde Shell değerini

explorer.exe "C:\Documents and Settings\kullanıcı adı\Local Settings\Temp\services.exe olarak değiştirir.

Çözümü Böyle :)

Oradaki shell değerini explorer.exe olarak değiştirin.

Kaspersky ile (eğer yoksa 30 günlük deneme sürümünü kurun) tarayın ve temizleyin.

Dizindeki tüm dosyalar gitmiş gibi bomboş görünecekler. Çünkü onlar aslında klasörlerinize işaret eden exe dosyaları.

Son olarak

Başlat > Çalıştır

cmd yazıp ilgili diske gidin

Örnek F sürücüsü için

F:

yapıyoruz ve attrib yapıyoruz alttaki gibi.

attrib -h -r -s /d /s *.*

Bir müddet bekleyin dosyalar geri gelecek

Alıntı değilrir ;)

malesef arkadaslar ama herhangı bır cozume kavusmadı sorun hala aynı bu durum benı bunaltıyor resmen verılerımı kaybetmek ıstemıyorum :( 2 senelık bırıkımım orada kaybetmeyı goze alamam yardımlarınızdan dolayı cok sagolun saygılarr ..

dosya isimlerine oyle garip isimler verirsen sonuçta bunların olması doğaldır. lünux gibi farklı işletim sistemi kullan klasore ulaşabilecegin yazılımlar var bunların altında. dosyalarını cek bir dahada oyle karakterler kullanma. unicode olmayan yazılımlar bile bu hdd yi bu hale getirebilir.

win 7 de bende de disk bölümlerine girmeme izin vermiyodu ....güvenlikten users a tam denetm vererek çözmüştüm

aslından aklıma bişey geldi.....System volume information için kullanılan komut işe yarayabilirmi

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...