Jump to content

Taşınabilir Hard Disk Biçimlendirme Sorunu

1131972

Recommended Posts

llf at hiren's ile tüm markaları içeriyor cd hatta ben bu siteden buldum türkçe versiyonunu Hiren's boot cd 9.6 olması lazım arat aga

evet işte bu konu burdan indirebilirsin kardeş çok zor birşey değil sadece 2 3 entere basmak olay bu biliyorsan söylememe gerek yok sanırım

llf at hiren's ile tüm markaları içeriyor cd hatta ben bu siteden buldum türkçe versiyonunu Hiren's boot cd 9.6 olması lazım arat aga

evet işte bu konu burdan indirebilirsin kardeş çok zor birşey değil sadece 2 3 entere basmak olay bu biliyorsan söylememe gerek yok sanırım

Hiren's boot cd bende var. Hangi menüden nasıl yapacağımız hakkında bilgi verirsen çok iyi olur.

raw formatı demek hiç formatlanmamış demek yani sıfır disk.

yapacakların: disk yönetimine gelip önce diski sileceksin sonra parçalara bölüp formatlayacaksın.

Bu hard diski kulanıyordum.Dediğiniz işlemi bilgisayarım-yönet-disk yönetmiminden girerek bölümü silemiyor ve biçimlendiremiyorum.

kardeş bak yukarıdaki verdiğim linkden 9.6 indir ben o sürümü kullanıyorum son sürümler çok değişik ilk önce cd'ye çek .iso olarak ultraiso programı ile .iso olarak yazdır sonra cd'yi tak pc'yi başlat hard disk araçları yazan yeri bul 8. ileri yazar ok tuşlarıyla onun üzerine gelip enter'a bas sonra orda hard disk markaları çıkar karşına MaxBlate WesternDigital Samsung Toshiba tools felan yazar hard diskin markası neyse ordan seç gelen kısımdan AUTO de hiç bir yeri elleme SCSI Driver gelene kadar o geldiğinde zaten otomatik durucaktır scsı gelince yes de ardından benim hard diskin markası western digital seninkisi ney bilmiyorum ama ben 2'ye basıyorum orda tool bar var full erase ile biçimlendiriyorum senin hard diskinin markası ney

Paragon partition manager bul. ordan diski bulu formatlamayı dene. Cryptical ın dediği hard format sanırım diskin büyükse saatler alacaktır. Öncelikle benim dediğim programı bi dene sonuç alamassan hardformat çekersin

link buldum senin için 57 mb

Please register to see this content.

With Paragon Partition Manager 1911 you can:

? carry out any operations with partitions;

? Change partition properties: hide / unhide, make active / inactive, assign / remove drive letter, change volume label, convert file system, etc.;

? reallocate disk space between the volumes;

? copy disks or partitions;

? Back up system and data on local or network disk before applying any critical operations;

? boot a computer with Recovery CD, restore disks or partitions, as well as cancel any operation with sections in the case of user error;

? Quickly see sections FAT, FAT32, NTFS, Ext2 or Ext3 FS, edit or copy files and directories using the File Manager (completely built-in application);

? Defragment partitions and optimize their cluster size;

? configure and manage multiple operating systems on one PC;

? easy to create a bootable CD based on WinPE / Linux / DOS on a USB flash media for quick and reliable service and restoration

? Work with Windows 7, a 64-bit versions of Windows XP, Vista and 7, the new drives GPT (used in Windows 7, Vista, Mac ? OS X and Linux), as well as with the last kernel of Linux.

? Install Windows 7 or Vista on your Mac ? on Intel

? to test the surface, view and edit the sector, compress MFT (master file table) on all types of dynamic volumes.

Features of Paragon Partition Manager 1911 Professional when working with virtual machines:

? Support for all major virtual machine (MS Virtual PC, VMware Workstation, VMware Fusion and Sun VirtualBox);

? All types of migration (P2V, P2V Recovery, V2P, V2V, P2P, migration of Windows 7, is installed on. Vhd);

? Work in the annex to the virtual disks as if the physical (connect a virtual drive);

? Guaranteed support for the latest equipment;

? rapid exchange of data between physical and virtual disks, virtual disks between different manufacturers, as well as between the virtual drive and its "snapshot".

Cryptical ın dediği hard format sanırım diskin büyükse saatler alacaktır.

yok kardeş walla hiç saatlerce tutmadı bende öyle zannetmiştim ilk attığımda 1 saatte tamamlandı bilemiyorum ama hard diskden hard diske değişir benimkisi 3.5" western digital 320 gb kimisi 2 günde llf attıgını söyledi bende hep 1 saat hiç değişmiyor windows 7 kullanıyorum maalesef format atarken hızlı biçimlendirme olduğu için xp'deki gibi uzun formatlama seçeneği yok o yüzden formata başlamadan önce hiren's ile atarım hep ama kesin birşey söylemiyim çünkü hard diskden hard diske değişiyor

geçenlerde başıma gelmişti müşterinin hdd de çok önemli bilgileri vardı ve raw olmuştu formatlayıp recovery programı ile dosyaları kurtarırım diye düşündüm ama o zaman %100 başarı sağlamadığı için gözüm kesmesi hirens boot içerisindeki hard disk tools bölümündeki HDAT2 4.53 isimli program ile bad sector taratmaya başladım 10-12 saat arası sürdü ama sonunda disk eski haline döndü denemekte fayda var.

Benim sana tavsiyem şöyledir kardeşim

1-Windows chkdsk yap diske dosya sistemi düzelirse verileri kolayca kurtarırsın bu olmadıysa

2-Formattan önce illa verileri kurtarıtyım dersen mesela active kill disk veya ontrack easy recovery ile bi tarat bu işlem uzun sürer ama veri kurtarma şansın var tabi ki bunuda yaptın diyelim

3-GParted Linux var google da bak indir cd ye yaz pc yi kapat sistemi cd den başlat sırf disklere format için özel yapılmış bi sistemdir babasını bile tanımaz formatlar o derece zalımdır kendisi :D

İşin püf noktasına gelince eğer diskin eski ve bad sektör oluşmuş ise zaten hiç uğraşma onarım programları var ama hiçbiri aynı şeyin tekrar başına gelmiycek bir şekilde çözüm garantisi vermez miyadı dolan donanımı abi yapma etme desede basacan çöpe işte her daim sağlam sistemin sırrıda bu :D

Saygılar kolaygelsin

Veri kurtarmak için r-studio, hard format için hiren's boot disk, bad sektör yoksa hard format gerekmez ve format kısa sürer. Ama hard format, nam-ı diger low level format uzun sürer. Low level format atınca hiçbir veri geri döndürülemez. Onun için veri varsa önce r-studio ile diski seçip open drive files/recover marked yolunu kullanırız.

Hiren's içinde de seagate aracı en iyi çalışanıdır.

kardeş bak yukarıdaki verdiğim linkden 9.6 indir ben o sürümü kullanıyorum son sürümler çok değişik ilk önce cd'ye çek .iso olarak ultraiso programı ile .iso olarak yazdır sonra cd'yi tak pc'yi başlat hard disk araçları yazan yeri bul 8. ileri yazar ok tuşlarıyla onun üzerine gelip enter'a bas sonra orda hard disk markaları çıkar karşına MaxBlate WesternDigital Samsung Toshiba tools felan yazar hard diskin markası neyse ordan seç gelen kısımdan AUTO de hiç bir yeri elleme SCSI Driver gelene kadar o geldiğinde zaten otomatik durucaktır scsı gelince yes de ardından benim hard diskin markası western digital seninkisi ney bilmiyorum ama ben 2'ye basıyorum orda tool bar var full erase ile biçimlendiriyorum senin hard diskinin markası ney

MikroBox

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...