Jump to content

Nasıl Notebook Almalıyım?

essek

Recommended Posts

arkadaşlar ben makina mühendisliğini kazandım.Ve notebook almak istiyorum.Ancak aklımda bir kaç soru var.Yardımcı olursanız sevinirim.

1-Mühendislerin kullandığı C++,Autocad,Solidworks,Catia,3D Modelleme gibi programlar için gereken pc konfigürasyonu nedir bir notebook için?hangi özellikleri olan notebooklar işimi görür.Ekran kartı 1Gb ya da 4 Gb ram olması gibi vs..

2-Bana nasıl bir notebook önerirsiniz?alacağım notebook sadece bu programları kasmadan çalıştırsın yeter.

Şimdiden teşekkürler...

fiyat kalite diye gidip casper falan alma hocam bende aynı hatayı yaptım özellik + markaya bak 1gb ekran kartı casper ve toshiba da aynı kalitede çalışmıyor ama otocad tarzı aşırı ram + ekran kartı yiyen bi notebook istiyorsan kafadan en az 2.000 tl yi çıkarman gerek casper fln da hiç düşünme bence

2000 tl ye nası bi laptop alıyosun sen öyle yavv :) hocam bak biçok insan yeni işlemcilere yükleniyolar i3-5-7 bu bence hata deli gibi işlemci pırtık bi ekran kartı almanı tavsiye etmiyorum, ekran kartına göre bak alırken zaten ekran kartı iyi olan makinelerin işlemcileride normal+ oluyolar. kampanyaları takip et online alışveriş sitelerinden,2000 lik laptop 1300e satılabiliyo,acele etmemeye bbak. toshiba asus hp dell alınabilinir bence garanti servslerini düzeltti hepside. hp ler biraz sıcak kanlıdır ama asuslarda tipsiz :) fazla abartma sonuçta laptop alacaksın kurduğun hayallerin çeyreği kadar iş yapmayacaksın laptopla yüksek muhtemel.

2000 tl ye nası bi laptop alıyosun sen öyle yavv :) hocam bak biçok insan yeni işlemcilere yükleniyolar i3-5-7 bu bence hata deli gibi işlemci pırtık bi ekran kartı almanı tavsiye etmiyorum, ekran kartına göre bak alırken zaten ekran kartı iyi olan makinelerin işlemcileride normal+ oluyolar. kampanyaları takip et online alışveriş sitelerinden,2000 lik laptop 1300e satılabiliyo,acele etmemeye bbak. toshiba asus hp dell alınabilinir bence garanti servslerini düzeltti hepside. hp ler biraz sıcak kanlıdır ama asuslarda tipsiz :) fazla abartma sonuçta laptop alacaksın kurduğun hayallerin çeyreği kadar iş yapmayacaksın laptopla yüksek muhtemel.

hiç öyle demezdim ben senin yerinde olsaydım :D sony 15.000$a laptop satıyor :D

benim pc

Please register to see this content.
bu pc yi ben geçen ay aldığımda 2.200 küsürdü mediamarcedda ve ekran kartı hiç bir işe yaramaz gta4 de deniz fln hiç gözükmüyor otocad 2009da ve proteus 7.6da(elektronik prog.)aşırı ısınma yapıyor ısı 80-90 fln oluyor kendilinden kapanıyor yaptığın bütün çalışma çöpe gidiyor.servise 4 kere gönderdim 1 ay içinde ve çarşamba günü yeni pc göndermişler.bu yeni pcdede aynı problem var anlatabildimmi acaba sorunları :S

dostum sen iyi düşün tonla para veripte sonra çok pişman olma.Bi ayağı teknik servisten çıkmayan çok tanıdığım var.Tanıdık bir teknik servis elemanı varsa almaya onunla gitmeni tavsiye ederim.

arkadaşlar benim için sadece Autocad Solidwork Catia C++ gibi programları çalıştırsın yeter.Oyun amaçlı almayı düşünmüyorum.Marka olarak aklımda Asus - HP - Dell var.Sizler hangi markayı önerirsiniz..Sizce programlar için i3 işlemci 4gb ram 1gb ekran kartı yeter mi?yoksa işlemci i5 mi olmalı minimum.???

kardeş sen hazırlık mazırlık en az 5 sene okuycan...

okul bitince de zaten mecbur kullanıcan...

İ7 li bi laptop alırsan uzn süre ******ürür seni...

4 sene sonra ram i 8 e çıkarırsın kullanmaya devam edersin sıkılırsan yeğenlere verirsin...

ben İ7 işlemci 512 ekran kartlı DELL i 1900 (10 taksit) aldım...

6 aydır kullanıyorum şimdiye kadar niye almamışım diye kızdım:)

çok keyifli zorlanma yok bekleme yok...

ısınıyodu servisi aradım 3 gün içinde eve gelip parça değiştirdiler sorun kalmadı...yani servis de önemli...

hp nin İ7 li 1GB ekran kartlı modelini 1961 e gördüm...ama ona da ısınıyo diyorlar dell tavsiye ederim kesinlikle...

ha araştırırsan t9600 işlemcili pc ler ucuzladı onlardan da ayarlayabilirsin ama onların da ya ram i eski ya ekran kartı...

karar senin sormak istediğin varsa sorabilirsin...

kardeş sen hazırlık mazırlık en az 5 sene okuycan...

okul bitince de zaten mecbur kullanıcan...

İ7 li bi laptop alırsan uzn süre ******ürür seni...

4 sene sonra ram i 8 e çıkarırsın kullanmaya devam edersin sıkılırsan yeğenlere verirsin...

ben İ7 işlemci 512 ekran kartlı DELL i 1900 (10 taksit) aldım...

6 aydır kullanıyorum şimdiye kadar niye almamışım diye kızdım:)

çok keyifli zorlanma yok bekleme yok...

ısınıyodu servisi aradım 3 gün içinde eve gelip parça değiştirdiler sorun kalmadı...yani servis de önemli...

hp nin İ7 li 1GB ekran kartlı modelini 1961 e gördüm...ama ona da ısınıyo diyorlar dell tavsiye ederim kesinlikle...

ha araştırırsan t9600 işlemcili pc ler ucuzladı onlardan da ayarlayabilirsin ama onların da ya ram i eski ya ekran kartı...

karar senin sormak istediğin varsa sorabilirsin...

Şimdi hazırlık okuyacağım bu sene. i7 li notebookların fiyatları 1800 ün üstünde bu da benim bütçemi biraz aşar yani.Aklımda dell in studio modelleri var ama onlarda o kadar ucuz değil.ısınma sorununu nasıl hallederiz ki aldığımızda hepsi mi ısınıyor?teşekkür ederim.

bu tıp programlar kullanacaksan masaustu kur derım ve ayrıca ıcıne klasık grafık kartı deıl

ATI FireGL Pro v8700-v7700-v5700-v3750-v3700

NVIDIA Quadro FX 5800-4800-3800-1800-580-380

gıbı kartların olması gerekır

bende masaüstü kurup kurmamak arasında gelgit yaşıyorum.İyi bir notebook için 1500 ve daha fazla harcamam gerekiyor.Ama bir masaüstüyü bu fiyata süper toplayabilirim.Kararsızım ama notebook ağır basıyor biraz.Zaten masaüstü olursa kafamdaki konfigürasyon 6Gb Ram Amd X4 3.0 işlemci 1Gb Zotac DDR3 256 Bit Ekran Kartı var.Bu konfigürasyon için ne derseniz??

Senin önerdiğin bu ekran kartlarının fiyatı nedir?

Notebook her şeyden evvel keyifli kullanım ve mobilite(taşınabilirlik) sağlar.

Öğrenci olarak proğramlarınıza uygun olarak işlemcisi ve ram'i yüksek olması gerekeceği için size i7 işlemcili ve 4 GB ram dizüstü kullanmanızı tavsiye diyorum.

Çizim - tasarım işlerinde daha fazla alana ihtiyacınız olabiliceği için çözünürlüğü yüksek dizüstü tercih edip 1920*1080 mutlaka desteklemeliki  daha fazla alan görebilesiniz.

Çözünürlük tabiki ekran ile bağlantılıdır.Ekran kartı bir yere kadar destekler.Üreticiler biraz daha iyi ekran (LCD/LED) koysalar çözünürlük 1920x1080 olacak.Dell studio xps, sony f12 1920x1080 desteği olan notebooklardır.

Böyle bir dizüstü sizi mezun oluncaya kadar rahatlıkla ******ürecektir.Ekran kartı olarak hd 5730'lu modeli  tavsiye ediyorum.

Marka olarak önerim Asus ve Dell'den yana tercihini kullanman yönünde.Isınma sorunları diğer modeller bakarak azdır.

Vatan bilgisayar'da bu aralar dell laptoplara %20 indirim var bir bak istersen.

Notebook her şeyden evvel keyifli kullanım ve mobilite(taşınabilirlik) sağlar.

Öğrenci olarak proğramlarınıza uygun olarak işlemcisi ve ram'i yüksek olması gerekeceği için size i7 işlemcili ve 4 GB ram dizüstü kullanmanızı tavsiye diyorum.

Çizim - tasarım işlerinde daha fazla alana ihtiyacınız olabiliceği için çözünürlüğü yüksek dizüstü tercih edip 1920*1080 mutlaka desteklemeliki  daha fazla alan görebilesiniz.

Çözünürlük tabiki ekran ile bağlantılıdır.Ekran kartı bir yere kadar destekler.Üreticiler biraz daha iyi ekran (LCD/LED) koysalar çözünürlük 1920x1080 olacak.Dell studio xps, sony f12 1920x1080 desteği olan notebooklardır.

Böyle bir dizüstü sizi mezun oluncaya kadar rahatlıkla ******ürecektir.Ekran kartı olarak hd 5730'lu modeli  tavsiye ediyorum.

Marka olarak önerim Asus ve Dell'den yana tercihini kullanman yönünde.Isınma sorunları diğer modeller bakarak azdır.

Vatan bilgisayar'da bu aralar dell laptoplara %20 indirim var bir bak istersen.

muhtar hocam ilgilendiğin için teşekkürler. i7 li işlemci bende isterim ama malum fiyatlar 1700 den yukarıda.yani öğrenci bütçesini sarsar biraz.ama bakarım duruma göre alabilirsem alırım.

casper'ın sitesinde yeni modellerde autocad hediyeli 2 tane model var onlara bakmanı öneririm :)

cem casperlar için çok ısınıyor ısınma problemi var diyorlar.Konfigürasyon olarakta casper tercihim değil.Daha çok asus hp ya da dell var kafamda.ilgilendiğin için sağol.

Her ne özellikde olursa olsun sony hp dell packardbell alma lanet olsun allah belalarını versin içlerinde tek düzgün toshiba var birde apple şu ana kadar gördüğüm laptoplarda sony de ve hp de 1.5 seneden sonra ekran problemi sony de formatdan sonra webcam ve mouse pad sorunu dellde bios problemi var parana kıy toshiba veya apple al kafan rahat olsun.

al bi samsung ısınma sorunu olmasın kafan rahat olsun

r522 p8700 ati hd 4650 1 gb gddr3

r560 t9600 ati hd 4650 1 gb gddr3

birde i işlemcili r580 ler var ama fiyatı uygun olsun diyosan t9600 öneririm

ben p 8700 kullanıyorum çok memnunum

arkadaşım bence hazırlık okuyacaksan 1 sene daha bekle seneye alırsın laptopu çünkü herggün yeni makineler çıkıyor eskileri ucuzluyor aldığın zaman 2 ay sonra bakarsın seninkinden daha iyisi senin verdiğinden daha ucuz pişman olursun ayrıca o dediğin programları hiç kasmayacak laptoplar 2500 tlden başlar en az masaüstü de alabilirsin 1500tl ye canavar gibi bir sistem kurulur

bende masaüstü kurup kurmamak arasında gelgit yaşıyorum.İyi bir notebook için 1500 ve daha fazla harcamam gerekiyor.Ama bir masaüstüyü bu fiyata süper toplayabilirim.Kararsızım ama notebook ağır basıyor biraz.Zaten masaüstü olursa kafamdaki konfigürasyon 6Gb Ram Amd X4 3.0 işlemci 1Gb Zotac DDR3 256 Bit Ekran Kartı var.Bu konfigürasyon için ne derseniz??

Senin önerdiğin bu ekran kartlarının fiyatı nedir?

sana onerım masaustu yonunde olucak tabı pro. kartları bulman dıger grafık kartlarını bulman kadar kolay deıl malasef

teknofıyatta 2 yerde cıktı ıstersen bak sana onerım nvıdıa quadro fx580 modelı

Please register to see this content.

tabı buna baglı olarak aldıgın monıtorunde detayları ıyı suzebılmen ve gorebılmen ıcın 1920x1080 cozunurluk desteklı olmasına dıkkat etmelısın

masaustunde karar kılarsan ıyı bır sıste duzerız sana :good:

Kardeş bende Autocad 2007 kullanıyorum, başkaları ne der, ne yorum yapar bilmem ama ben Ramazandan önce lenovo g550 aldım(fiyatı uygundu) şikayetim yok istersen sende özelliklerine bak ama autocad 2007 için ekran kartının 512 olmasıda yeterli kasmaz zaten autocad 2007 sonrası sürümlerin genelde görselliği değiştirdiği için daha yüksek ekran kartına ihtiyaç duyuluyor, programın işlevi aynı okulda da muhtemelen 2007 kullanırsınız

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...