Jump to content

Kotalı İnternet Nasıl Kullanılmalı?

taytanıx

Recommended Posts

1->bir kere indirmeyi düşünmeyin.

2->windows update kesinlikle kapatın. yok benim için çok önemli derseniz o ayrı.

3->kullandıgınız programlar otomatik update yapıyorsa onları kapatın( adobe update , hp software , yani gereksiz sayılabilecek)

4->İnternet explorer yada firefox yerine OPERA kullanın

turbo destegi sayesinde %80 gibi bir sıkıştırma yapar biraz resim kalitesi düşer ama faydası çok büyük

bir haber sitesinde deneme yapmıştım firefox ile 17 mb tutuyordu bütün resimler opera turbo aktif bir sekilde : 3mb tuttu

->

Please register to see this content.

kotalı kullanıcılar ve 3G ile baglananların kullanması gerekiyor.

tek dezavantajı siteler biraz daha yavaş geliyor ama oturup bir hesaplama yaptıgınızda bir ay içinde ne kadar tasarruf sagladıgına şaşırıyorsunuz.

test etmek istiyorsanız netlimiter tarzı programlarla deneyebilirsiniz arasında farkı

saolasın arkadaşım şu anda operanın turba modundan yazıyorum sana benim internetim baya hızlıydı zaten telekom dibimizde olduğu için pekte yavaş değil turbo modunda ama resim kalitesini farkettim google biraz düşük çözünürlük ama iyi oldu.terkrar teşekkür ederim

Sana öncelikle söyliyim:

-Youtube

-izlesene.com

-video75.com

gibi video sitelerinden VİDEO İZLEME (bu facebook içinde geçerlidir...)

2- MSN den videolu görüşme

3- Tarayıcıyı Opera KUllan

4- Antivirüs haricinde hibir proğramın güncellemesine izin verme

5- Windows Güncellemelerini kapat

6- Çok canlı sitelere (görsel açıdan) çok fazla girme

7- Günlük 50 Mb tan fazla dosya indirme bunu nette gezmeyi ve diğerlerini eklersek 4 ü aşarsın

Ayrıca ben de 6 Gb kotalı kullanıcıyım şimdi şu resme bakın:

2n7josl.png

Babam kotaya bakmadı, görürse beni doğrar ama bu ay hiç br şey indirmeyeceğim... diyomuşum :rofl:

BUNLARI SANA TECRÜBELERİME DAYANARAK SÖYLÜYORUM :D

adszob.jpg

daha bugün ayın 4 ü ama kota gene de 15 gb olmuş bişey de indirmedim hiç sadece video izledim.bence eğer kotalı internetin varsa kesinlikle video izleme güncellemeleri kapat yoksa kotayı taşarsın çok.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...