Jump to content

Bir Tavşan Aldım

vBulletin

Recommended Posts

2 yaşında tavşanım var. Hemen hemen 1 aylıkken almıştım. Bahçede bakıyorum, kendine ait büyük bir kafesi var. Çevre tanıdık olunca da çok nadir rahatsız ediyorlar hayvanı. Bahçede bakınca pek zor olmuyor. Evin içinde sakın serbest dolaştırma 1 saatliğine bile bıraksan savaş alanına çevirir heryeri :D 2 aylığa yaklaştığı zaman artık zıplamaya hoplamaya başlar. Çok seviyorum tavşanımı adı da Tafi :D :D

1 aydır görmüyorum şehir dışındayım özledim ya :( Başına birşey gelmemiştir umarım. Ha düşünmeyin sakın aç susuz, bakanlar var tabiki :)

Hayvanı kafeslere vurursan evinden atmak isteyeceksin önceden uyarayım. Sakın kafeste uzun süre tutma. Beni uyutmuyordu hiç. Kafesin telleriyle sesler çıkartıp duruyordu. O kadar sinir bozucu bir seski anlatamam.

Sonra ilgisizlik etme sakın bunalıma girer. Çok duygusal hayvan bunlar. Dalga geçiyorum falanda sanma ciddiyim. Kucakta büyüdükten sonra pek rahat durmuyorlar. Benimkini bebekken sırt üstü yatırıp bacaklarımın arasında tutuyordum çok sevimli oluyordu ^_^

3-4 aylık olduktan sonrada tuvaletini belirli bir yere yapmaya başlıyor. En kısa zamanda da resimlerini bekliyorum ;)

Bendede bir hollanda lop var 5 aylık balkonda kafeste bakıyorum kafesi büyük kış gelince içeri alıcam artık bakımında bir zorluk yok 2 ayda bir veterinerde tırnaklarını kestirceksin 2 günde bir yada mümkünse hergün kafesini temizliceksin kafesi temizledikten sonra kesinlikle koku yapmaz marul yemeye bayılırlar + kuru yem yerler genelde bu ikisinden verin

Benimde ilkokuldayken köyde iki tavşanım vardı. Bir gece hain bir sansarın saldırısı sonucu kaybettik onları. Kopmuş kafalarını görünce bir dahada tavşan almak istemedim -_-

Eğer tavşanına karşı cinsten bir arkadaş alacaksan sakın ikisini birden küçük çocukların önüne çıkarma. Oh my god! :facepalm:

Bendede bir hollanda lop var 5 aylık balkonda kafeste bakıyorum kafesi büyük kış gelince içeri alıcam artık bakımında bir zorluk yok 2 ayda bir veterinerde tırnaklarını kestirceksin 2 günde bir yada mümkünse hergün kafesini temizliceksin kafesi temizledikten sonra kesinlikle koku yapmaz marul yemeye bayılırlar + kuru yem yerler genelde bu ikisinden verin

Ben tavşanın tırnaklarını kestirmedim, ama daha fazla uzamıyor. Bahçede toprağın içinde yaşadığından tırnakları aşınıyor olabilir diye düşünüyorum. Acaba böyle devam ederse sıkıntı olurmu  :huh:

Ben tavşanın tırnaklarını kestirmedim, ama daha fazla uzamıyor. Bahçede toprağın içinde yaşadığından tırnakları aşınıyor olabilir diye düşünüyorum. Acaba böyle devam ederse sıkıntı olurmu  :huh:

bahçede bakıyorsan zaten dediğin gibi tırnakları aşınır çünki sürekli bi yerleri kazar bir yerleri tırmalar tırnaklar aşınır bu dişler içinde geçerli uzamaması lazım sürekli kemirdiği için buda o görevi görüyor evde bakılan tavşan kazıp tırmalayamadığı için tırnak uzuyor mecbur kestiriyorsun yoksa kucağına almak istediğinde kolun felan hep çizik oluyor acaip keskin oluyor tırnakları :)

bahçede bakıyorsan zaten dediğin gibi tırnakları aşınır çünki sürekli bi yerleri kazar bir yerleri tırmalar tırnaklar aşınır bu dişler içinde geçerli uzamaması lazım sürekli kemirdiği için buda o görevi görüyor evde bakılan tavşan kazıp tırmalayamadığı için tırnak uzuyor mecbur kestiriyorsun yoksa kucağına almak istediğinde kolun felan hep çizik oluyor acaip keskin oluyor tırnakları :)

Yine uzun ama, bilerek tırmalamadığı sürece can yakmıyor. :dribble:

Çok Güzel Sevindim Tavşanlarınıza Bu Kadar Önem Vermeniz Beni Grurlandırdı Doğrusu Bilgiler İçin Teşekkür Ederim Tekrar Sağolun Arkadaşlar.....

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...