Jump to content

Görev Yöneticisi Devre Dışı

huseyin1134

Recommended Posts

selam arkadaşlar burdaki pc ustalarından yardım istiyorum ben şöyele bi hata alıyorum .görev yöneticisi yönetici tarafından devre dışı bırakılmış.2 kayıt defteri yönetici tarafından........... bu konu hakkında netten bulduğum herşeyi denedim fakat olmadı.gpedit.msc den devre dışı bıraktım olmadı kod verilmiş onları yaptım olmadı calıştıra şunu yazın enter demişler onu yaptım olmadı format atttım programlarımı kurdum gene aynı neden olduğunu bi türlü bulamadım bi virüs ama nerden bulaşiyo cözemedim

lüften bu işin harbi cözümünü bilen varsa yardım etsin kafayı yiycem

d sürücün varsa yada flash belleğin formattan sonra virüs taraması yaptırmadan giriyorsan virüs tekrar sisteme bulaşıyor demektir başka açıklaması yoktur

Bu Programda Görev Yöneticisini Aktif Eder.

http://www.recoverdatasoftware.com/tools/TaskManagerFix.exe

çalıştıra gpedit.msc yaz

çıkan ekranda

Kullanıcı yapılandırmasının altında yönetim şablonları var

oraya bas

sağ tarafta ya da altında açılır

Sisteme tıkla

orada Ctrl+Alt+Delete seçenekleri gibi bir şey olması lazım

oraya da bas

en üste görev yöneticisi ile ilgili bir pencere var

seçeneği devre dışı yap olur

• 2 ay sonra...

Görev yöneticisi, yöneticiniz tarafından devre dışı bırakıldı sorunuyla karşılaştığınızda öncelikle spy ve virüs taraması yapmalısınız.

Regedit Çözümü:
Kod:
Windows Registry Editor Version 5.00

Kod:
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\Policies\System]"DisableTaskMgr"=dword:00000000"
Bir not defteri açarak yukarıda yazanları kopyalayın ve Dosya Farklı Kaydet yolunu kullanarak dosya adına Gorevyoneticisi.reg yazarak kaydetin, kaydettiğiniz dosyaya çift tıklayın ve uyarıya evet diyerek işlemi tamamlayın.

Veya Başlat > Çalıştır'ı açıp regedit yazın ve Enter'a basarak devam edin. Kayıt defteri düzenleyicisinde yukarıda code olarak verdiğim yolu bulun DisableTaskMgr yazan anahtara çift tıklayarak veri değerini sıfır yapın.

İkinci bir yöntem ise sadece XP Pro için geçerli:
Başlat > Çalıştır'ı açın ve gpedit.msc yazın Enter'a basarak devam edin. Grup ilkesi açılacak gerisini aşağıdaki resimdeki gibi yapmalısınız.

Olmadı demeden önce bilgisayarınızı yeniden başlatıp deneyebilirsiniz
.........

1. Başlat > Çalıştır > regedit yazıyoruz.
2. Kullanıcı yapılandırılmasını açıyoruz
3. Yönetim şablonlarını açıyoruz.
4. Sistem seçeneğine giriyoruz.
5. Ctrl + Alt + Delete seçeneklerine giriyoruz
6. Görev yöneticisini devre kaldır'ı açıyoruz, Yapılandırılmadı seçeneğini seçip Uygula / Tamam'a basıyoruz.
İşte bu kadar. Artık Görev Yöneticisini kullanabilirsiniz.

çözümü başlat>çalıştır>gpedit.msc>kullanıcı yapılandırılması>yönetim şablonları>sistem>ctrl+alt+del seçenekleri>ctrl+alt+del kitmesi>devredısı bırak olur(benim pcde öyldede)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...