Jump to content

Sorunsuz Bir Uydu Alıcısı?

ratapan

Recommended Posts

Arkadaşım uydu alıcısına biss girme işi ne kadar basit derlerse desin girsen bile çalışmadığı zamanlar oluyor.

Benim sana tavsiyem işin sadece biss key girilebilen uydu alıcı ise seoul hiremco 1453 fta diye bir cihaz var.

hepsiburada.com da satılıyor. Bu cihazla ;

1-uydudan güncelleme yapıyor cihaz kanl frekansı falan değiştiğinde otomatik yeniliyor,

2-Biss keyleri otomatik giriyor ntvspor laliga trt formula maçlarının otomatik biss şifresini çözmüş oluyor böylece,

3- Kanal geçişleri çok çok hızlı,

4- Kullanımı çok kolay,

5, Fiyatıda makul.

ayrıca evinizde internet varsa dreambox diye bir uydu alıcı var uydu alıcıyı aldıktan sonra birde server alıyorsunuz piyasadaki tüm kanlları uydu alıcının arkasına modemden gelen eternet kablosunu takrak iliyorsunuz. ama yasal bir şey değil yakalanırsanız başınız ağrır.

Son olarak plazma full hd televizyonunuz varsa full hd destekli bir uydu alıcı almanızda fayda var. bunun içinde önderim size seoul hiremco turbo hd uydu alıcısı olacaktır. seoulleri merih video diye bir firma üretiyor fiyatları uygun olduğu için önerdim.

Umarım yardımcı olabilmişimdir. Hayırlı günler.

Kardeş hepsiburada daki yorumlara baktımda kanl değiştirmede falan sorun yaşandığını yazmışlar.Başka önerebileceğin alıcı var mı acaba?

seoul hiremco 1453 fta ben öyle bir sorun yaşamadım ama olabilir tabi. size başka önerebileceğim 90 lira civarı uydudan güncellemeli goldmsaterlar var. dreambox tamam güzel ama yasal değil onun için uygun bulmuyorum ben.

arkadaşlar bende bir şey sorayım; bende yumatu marka uydu alıcısı var. şifre çözücü kartlı. yalnız son günlerde güncelmeme modunda kanal arama yapmaya kalktığımda 187 kanaldan 6. da takılıp kalıyor. birde ntv ve cnbc-e kanallarını zayıf gösteriyordu. çanaktan büyük ihtimalle çanakla oynadım bu sefer daha kötü oldu. bu iki kanal dışında yerel kanalların türkiyelerinide göstermez oldu. atv, kanal d, star.. bunların avrupalarını gösteriyor. aslında çanağın yeri tam sınırda bir yerde yani çatıyla sıfır . acaba bundanmı biraz açığa almak elbette daha iyi olacak ama almak için yerde müsait değil.

şimdi sonuçta daha önceden bu kanalları gösterdiğine göre çanağın yeri ile oynamadan, değiştirmeden yani şu bahsettiğim güncelleme arama modunda takılmayı nasıl önlerim. tarasa yeni yerel kanallar bulup gösterir muhtemelen. ama bu takılmayı nasıl aşarım ? evet ne dersiniz bu konuda bilgisi olan arkadaşlar?

arkadaşlar bende bir şey sorayım; bende yumatu marka uydu alıcısı var. şifre çözücü kartlı. yalnız son günlerde güncelmeme modunda kanal arama yapmaya kalktığımda 187 kanaldan 6. da takılıp kalıyor. birde ntv ve cnbc-e kanallarını zayıf gösteriyordu. çanaktan büyük ihtimalle çanakla oynadım bu sefer daha kötü oldu. bu iki kanal dışında yerel kanalların türkiyelerinide göstermez oldu. atv, kanal d, star.. bunların avrupalarını gösteriyor. aslında çanağın yeri tam sınırda bir yerde yani çatıyla sıfır . acaba bundanmı biraz açığa almak elbette daha iyi olacak ama almak için yerde müsait değil. yani çok uğraştım bu kanallları buldurmak için çanakla ama olmadı.

şimdi sonuçta daha önceden bu kanalları gösterdiğine göre çanağın yeri ile oynamadan, değiştirmeden yani şu bahsettiğim güncelleme arama modunda takılmayı nasıl önlerim. tarasa yeni yerel kanallar bulup gösterir muhtemelen. ama bu takılmayı nasıl aşarım ? evet ne dersiniz bu konuda bilgisi olan arkadaşlar?

arkadaşlar bende bir şey sorayım; bende yumatu marka uydu alıcısı var. şifre çözücü kartlı. yalnız son günlerde güncelmeme modunda kanal arama yapmaya kalktığımda 187 kanaldan 6. da takılıp kalıyor. birde ntv ve cnbc-e kanallarını zayıf gösteriyordu. çanaktan büyük ihtimalle çanakla oynadım bu sefer daha kötü oldu. bu iki kanal dışında yerel kanalların türkiyelerinide göstermez oldu. atv, kanal d, star.. bunların avrupalarını gösteriyor. aslında çanağın yeri tam sınırda bir yerde yani çatıyla sıfır . acaba bundanmı biraz açığa almak elbette daha iyi olacak ama almak için yerde müsait değil. yani çok uğraştım bu kanallları buldurmak için çanakla ama olmadı.

bence sizin sorun çanak ayarı veya yeri ile alaklı.

öncelikle lnb yi sola 30-35 derecelik bir açıyla çevirin sinyal artıyormu artmıyorsa sağa doğru 30-35 derecelik açı ile çevirin çoğu zaman işe yarıyor eğer buda işe yaramazsa da çanak yönü ile ilgili olabilir çünkü son günlerde demişsiniz demek ki daha önce çekiyormuş kanallardan birinin frekansını girip yani kanalı ayarlayaıp çanağı çok hafif çevirmeniz gerekiyor sinyal seviyesi artınca sabitleyin en son ihtimal lnb bozuk olursada dediğiniz gibi bir kaç kanal gösteriyor diğerlerini göstermiyor ama bu çok düşük bir ihtimal.Birde unutmadan lnb çanağın tam ortasına bakıyormu yani biri çarpmış olabilir sağa sola eğilmiş lnb sabitleyici çubuk varsa sinyal seviyesi çok düşüyor.

Konuyu açan arkadaşa ise tavsiyem next-nextstar en kolay emu güncelleme key.txt hazırlama yükleme şifre kırma işlemleri bu cihazlarda oluyor tabiki dreambox da çok iyi ama fiyatına göre bir usb girişli next al direkt flash dan yazılım güncelle RS-232 ye bile gerek ok

bunun ayrıntılı anlatımı turkeyforum'da mevcut çok basit rar'dan çıkarıp gücellemeden bu dosyayı göstermek gerisini kendisi hallediyor zaten ve nextlerde yazılım desteği epey iyi en az 2 yıl idare eder seni kimse hotbird de şifreli yayınları izleyemezken günlük değişen 256 satırlık şifreleri notepadde düzenleyip günlük olarak seyredebiliyordum

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...