Jump to content

Svchost.exe Belleği Aşırı Kullanıyor !

ASLANRAMBO

Recommended Posts

Arkadaşlar benim başıma bela oldu bu :S ne formatla silebiliyorum nede virüs programıyla işlemi sonlandırdığımda pcnin sesi gidiyor :( lütfen gerçekten denenmiş ve çalışan bir yöntem söyleyin .

sorun : ( herhangi program çalışırken veya çalışmazken fark etmiyor bazen düşüyo ama çoğu zaman tavan yapıyor . svchost.exe adındaki uygulama aşırı bir bellek kullanıyor ancak işlemciyi yormuyor . Çalıştığında pcde işlem yapmak tam bir işkence oluyor . Güvenli modda eset smart security ile tarattım (Güncel) herhangibir virüs bulamadım ve defalarca format atmama rağmen sürekli geri geliyor .

işlemlerde birden fazla svchost var ancak yükselen system tarafından kullanılan . diğerleri network service ve local service tarafından kullanılıyor.toplam 6 tane svchot var . . :(:(

Özellikle yeni bir konu açtım çünkü diğer konular aşırı derecede karışık ve düzgün bir sonuç yok . . . .

Özellikle yeni bir konu açtım çünkü diğer konular aşırı derecede karışık ve düzgün bir sonuç yok . . . .

Bana sanki araştırma yapmadım bunu yüzme vurmayın demek istiyosun gibi geldi.Çünkü aynı sorunla bende karşılaştım ve bu yolla çok kişinin virüsü sildim.Buyur anlatımı altta..

Arkadaşlar benim başıma bela oldu bu :S ne formatla silebiliyorum nede virüs programıyla işlemi sonlandırdığımda pcnin sesi gidiyor :( lütfen gerçekten denenmiş ve çalışan bir yöntem söyleyin .

sorun : ( herhangi program çalışırken veya çalışmazken fark etmiyor bazen düşüyo ama çoğu zaman tavan yapıyor . svchost.exe adındaki uygulama aşırı bir bellek kullanıyor ancak işlemciyi yormuyor . Çalıştığında pcde işlem yapmak tam bir işkence oluyor . Güvenli modda eset smart security ile tarattım (Güncel) herhangibir virüs bulamadım ve defalarca format atmama rağmen sürekli geri geliyor .

işlemlerde birden fazla svchost var ancak yükselen system tarafından kullanılan . diğerleri network service ve local service tarafından kullanılıyor.toplam 6 tane svchot var . . :(:(

"düzgün bir sonuç yok..." demektesiniz; düzgün sonuç almak için, düzgün bilgi vermek gerekir...:):

Hangi işletim sistemini kullandığınızı bile belirtmemişsiniz...

Herneyse, Bill Amca'nın sistemlerinde "svchost.exe"lerin bol olması doğaldır; ancak, bunların tümü de gerçek sistem dosyaları mı, yoksa, içlerinde kendine svchost.exe süsü vererek saklanan kötücüller de var mı araştırmak gerekir. Sahte svchost'ların en tehlikelisi aynı adı kullananlardır; harf ekleme-çıkarma-değiştirme yaparak saklananlar ise kolay saptanır ( örneğin, svchosts.exe, schost.exe vb.)...

Gerçek svchost.exe'lerin yeri C:*Windows\system32 klasörüdür; o halde, ilk araştılması gereken şey svchost.exe'lerin yeridir:

* "Başlat"tan "Ara"ya basın; açılan arama sayfasında dosya adı kutusuna "svchost.exe" yazın; "Konum" olarak sistemin kurulu olduğu bölümü (örneğin C:) seçip, "İleri düzey seçenekler"de ise "Gizli dosya ve klasörlerde ara" kutucuğunu imleyerek "Ara" düğmesine basın ve arama bitince sonuçlarını bildirin (görüntü de koyabilirsiniz);

* "Başlat"tan "Çalıştır"a "msconfig" yazıp "Tamam"a basın; açılan pencerede "Başlangıç(Başlatma)" sekmesine tıklayıp, pencerenin görüntüsünü buraya ekleyin ki, svchost.exe'lerin tümü de ev sahiplerinden mi, yoksa içlerinde istenmeyen konuklar da var mı öğrenelim...:)

Not:

* Bu tür kötücülleri elle silmeye çalışmak genellikle başarı sağlamaz; örneğin, "Görev Yöneticisi'nden durdurmaya kalksanız, durmuş gibi yapıp, hemen yenisi ortaya çıkar...

* O yüzden, en doğrusu işi profesyonellerine -yani nitelikli antivirüslere- yaptırmaktır ve ama "Sistem Geri Yükleme"yi kapatıp, bilgisayarı güvenli kipte başlatıp, tüm sistemi taratmak koşuluyla...

arkadaşlar bende 2 gün önce bu sorundan muzdarip oldum :)

Baktım PC çok kasıyor,görev yöneticisine girdim..

Bi baktım svchost.exe %98 işlemci kullanıyor...

Dedim görevi sonlandırayım...

Bi sonlandırdım makina çöktü :D.Güvenli modların hiç biri çalışmıyor. (msdos dan bilgi kurtarma dahil)

Mecbur Linux çalışan CD ile bilgileri kurtardım...

Bilgiler için çok sağolun...

Tıpkısının aynısı bendede vardı işlemi sonlandırınca ses gidiyordu, kısayoldan format attım :) sorun düzeldi...

Bana sanki araştırma yapmadım bunu yüzme vurmayın demek istiyosun gibi geldi.Çünkü aynı sorunla bende karşılaştım ve bu yolla çok kişinin virüsü sildim.Buyur anlatımı altta..

senin anlattıklarınıda gördüm ancak bahsettiğin exe benim bilgisayarımda yok :S ...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...