Jump to content

Sanal Makinalar Arasındaki Fark ?

UnGooD

Recommended Posts

Sanal Makinalar Arasındaki 7 Fark ? :D

Arkadaşlar şimdiye kadar hep Hot_Jaz arkadaşımızın katılımsız virtual box ını kullanıyordum.

Eski bir sürüm virtual box olduğu için artık isteklerime karşılık veremiyoor :)

Şimdi yeni bir sürüm indirmek istiyorum ama o kadar çok çeşit var ki seçemedim...(Malum kota sorunumda var )

Ben Xp den windows7 ye geçicem ama hangi sanal makinaya xp kurursam ses ve ekran kartı mükemmel çalışır.

Yani bir modifiye Xp kurduğumda sanal makinanın tüm driverlarını tanımasını istiyorum...

Windows 7 yanında güzel bir sanal XP min olmasını istiyorum...

Daha önce windows 2007 virtual pc programını kurdum ama ekran kartı paylaşımı 8 mb'dı sanırım.2 saatte bir xp anca kuruluyordu...

O kadar çok kasıyordu ki......

-Sun Microsystems virtual box

-Oracle virtual box

-İnnotek virtual box

-VmWare

-Microsoft virtual pc

-Artiz ne ararla bazarda virtual box (şaka şaka :D )

Arkadaşlar hangisine adam gibi bir xp kurulur ve bu çok çeşidi bulunan virtualboxların arasındaki fark nedir :D?

Şimdiden vereceğiniz cevaplar için teşekkürler...

bence VMware.Workstation kur. Avantajı; eğer işlemcin de destekliyorsa 32 bit sisteme 64 bit sanal kurabiliyorsun. Ayrıca linux falan da rahatlıkla kurulabiliyor.Zaten win.modcu arkadaşların çoğu bunu kullanıyor sanırım forumda;ekran görüntülerinden öyle anlaşılıyor...

Ben Vmware ve şimdiki adıyla Oracle virtualboxu ikisinide kuruyorum.Vmware çok süper host ana bilgisayardan dosya kopyalama yapılma özelliği cezbedici ve birçok artısı var.

Lakin Vmware ile xp kurarken mesela key soruyor ve modifiye xplerde masaüstüne gelmesi gereken tema değilde normal luna teması geliyor.

Ama virtualbox sanki sıfırdan normal bir bilgisayara kurulum yapıyormuş gibi çok güsel.Kalıcı olarak paylaşım dizini oluşturunca ana makine ile dosya paylaşımı sağlanabiliyor.

Bu yüzden ben ikisinide her zaman kurarım ve yeni sürümleri oldukça mutlaka yüklerim.

Eğer kota sorunun varsa VMwarenin micro veya lite sürümünü kullanabilirsin.Veya virtualbox 70-80 mb boyutunda ve ücretsiz indirir kullanırsın.

Virtualboxtada 32 bit ana makineye 64 bit sistem kuruluyor.

Ayrıca benim VMware sanala makinemde acronis yedeğim var.Program ve katılımsız denemelerimi onula deniyorum.Belki 25-30 defa o yedeğe geri dönmüşümdür.

bence VMware.Workstation kur. Avantajı; eğer işlemcin de destekliyorsa 32 bit sisteme 64 bit sanal kurabiliyorsun. Ayrıca linux falan da rahatlıkla kurulabiliyor.Zaten win.modcu arkadaşların çoğu bunu kullanıyor sanırım forumda;ekran görüntülerinden öyle anlaşılıyor...

saolasın kardeşim Vmware 1-0 önde :D

Ben Vmware ve şimdiki adıyla Oracle virtualboxu ikisinide kuruyorum.Vmware çok süper host ana bilgisayardan dosya kopyalama yapılma özelliği cezbedici ve birçok artısı var.

Lakin Vmware ile xp kurarken mesela key soruyor ve modifiye xplerde masaüstüne gelmesi gereken tema değilde normal luna teması geliyor.

Ama virtualbox sanki sıfırdan normal bir bilgisayara kurulum yapıyormuş gibi çok güsel.Kalıcı olarak paylaşım dizini oluşturunca ana makine ile dosya paylaşımı sağlanabiliyor.

Bu yüzden ben ikisinide her zaman kurarım ve yeni sürümleri oldukça mutlaka yüklerim.

Eğer kota sorunun varsa VMwarenin micro veya lite sürümünü kullanabilirsin.Veya virtualbox 70-80 mb boyutunda ve ücretsiz indirir kullanırsın.

Virtualboxtada 32 bit ana makineye 64 bit sistem kuruluyor.

üstad oracle virtual box ı indir diyosun yani ...

Yorumlar için sağolun...

Tamamdır kardeşlerim sözlerinize inanarak Oracle VM VirtualBox ı indircem...

Kotayı bir gözden geçirip Vmware work stationu indirip indirecmeyeceğimi karar verecem.(Malum 8mbps ye kadar intenetim var.)

Tekrardan sağolasınız...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...