Jump to content

Flash Diskime Virüs Bulaştu Temizleyemiyorum

maxi_cex

Recommended Posts

DAHA ÖNCE BÖLE BİR VİRÜSLE KARŞILAŞMADIM

FLAH DİSKİ BİÇİMLENDİRDİNMİ FLASH DİSKİTAKTIGIN BİLGİSAYARDA DA VİRÜS VARSA

BELKİ ONDANDA OLABİLİR

içindeki bilgiler önemli o yüzden biçimlendiremiyorum. Başka bilgisayarlarda da denedim.

E OZAMAN USB DİSK SCURİTİ PROGRAM KUR SONRA ÖNEMLİ OLAN DOSYALARI İÇİNDEN AL SONRA BİÇİMLENDİR

USB İLE ARAYA BARİYERKOYMUŞ OLURSUN BİR DENE.

Kopyalamaya da izin vermiyor (Dosya kopyalanamıyor. Diskten okunamıyor diyor)

bilgileri alman içn flaşı biçimlendir sonra veri kurtarmayla kurtar yoksa hiç bi şekilde geri alamssın flaş içindeki bilgileri bozmuş benim cok başıma geldi sag tıkla özleikler de hatta örnek flaş 2 gb ise dosyalar 30 gb gösterir ...

Güvenli modda Combofixi çak.

Sonra avira ve usb disk security kur.

Avira ve usb disk security ile flashı tarattır...

Hiçbirşey kalmaz makinanda...

Sanada ne biçim virüs bulaşmış be kardeşim :D

Boşver antivirüsleri,kendine bi Ubuntu,Mandriva falan indir,cd'den çalıştır,tak usb'yi,verilerini at düzgün bi yere. Eğer istersen mesela Ubuntu'da çok başarılı bi antivirüs programı var,Windows virüsleri için,onunla da taratırsın,bu şekilde kurtulmuş olur veriler.

kardeş yapman gereken tek şey cdden çalışan pardusu indir onda temizle.bunu denemeden önce son bişey dene. flash diski chdısk yaparsan tüm dosyalar düzelir.bendede aynısı oldu geçen hafta. chdısk yaptım düzeldi.olmazsa cdden çalışan pardusu indir.koly gelsin...

• 4 hafta sonra ...

Boşver antivirüsleri,kendine bi Ubuntu,Mandriva falan indir,cd'den çalıştır,tak usb'yi,verilerini at düzgün bi yere. Eğer istersen mesela Ubuntu'da çok başarılı bi antivirüs programı var,Windows virüsleri için,onunla da taratırsın,bu şekilde kurtulmuş olur veriler.

ubuntuda nasıl bir antivirüs programı var aydınlatırmasın benim bilgisayarımda gizli klasörleri göstermeyen virüs var ComboFix, EMUT ANTIVIRUS, dracula2010, kill_amvo_virus_usb_en, gizliaktifolsun.bat, ve bir kaç program denediysemde başarılı olamadım ayrıca bu virüs güvenli moda'a açılmasını engelliyor bir çok antivirüs programının kurulmasını engelliyor özellikle kaspersky'ı formatı bile engelliyecekmiş gibi geliyor güvenli modda açsa sav32sfx.exe yi dos ortamından uygulayacam ama yapılmıyor. Hirin boot cd yapıyordum asıl sistemin kurulu olduğu hard diskkime onda da bad sektör vardı HDAT2 ile (hiren&antivirüsli bir cd'i vardı) sonrada boot'dan anti virüsle tarattım falan anlamadığım bir karışıklık oldu durduk yere C yi biçimlendirmeden silmiş virüsden şüpeleniyorum. şimdi öteki hardiskde'de var orayada bulaştırmış. şu anki harddisk'e yukardaki anlattıklarımı uyguladım hiç bir işe yaramadı iyice deli etti beni

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...