Jump to content

Ethernet Kartı Sorunu

cyhperking

Recommended Posts

Arkadaşlar Sp3 Sata ve driverlı DVD cd indirdim şubat veya mart ayıydı bu cd ile format atıyorum müşterilere ve kendi pc lerime başlarda uyanamadıydım ama son zamanlarda sıklaştığından sanırım dikkatimi çekti. Format attığım makinanın ethernet kartı iptal oluyor. Aygıt yöneticisinden bakınca sorun görünmüyor. Ethernet kablosunu takınca internet geliyor ama 1 dakaika sonra internet gidiyor makina ağdan düşüyor. Birde son zamanlarda şöyle bir sorun oluyor; gene ethernet kablosunu takıyorum internet bağlantısı geliyor ama çok yavaş sonra düzeliyor sayfaları çok hızlı olmasada açıyor ama bir şey indirmek isteyince insanı bezdiriyor. Mesela winrar setup ını 25-30 dakikada felan indiriyor. BU sorunlarıma yardımcı olabilecek bir arkadaş olursa çok sevinirim.Ve bu formattan sonra ne yaptıysam düzeltemiyorum makinayı. Üstüne hangi cd ile format atarsam atayım aynı...

Sorununuz büyük ihtimalle yine virüsten kaynaklanıyor..Bunu şu şekilde anlayabilirz.Bi kaç internet sayfası açınız sayfaları kapatmayınız.Ağ bağlantılarıma sağ tıklayıp özellikler den karşımıza gelen ekranda yerel ağ bağlantısını görürsünüz.SOnra durumu tıklayınız.Ve gelen giden paketlerniniz eğer oratısız bir şekilde yükseliyorsa bu bilgisayarınızda virüs olduğunu gösterir.Kontrol ediniz.

Merhaba

Bir ihtimal, indirdiğiniz yazılımda Virüs olasılığı var gibi gözüküyor. Çünkü bu gibi işletim sistemlerini modifiye eden kişilerin bilgisayarlarında neler var bilinmez ve belkide içine özel bir yazılımla işletim sistemine sızma gibi durumlar olnak sağlıyorlardır. Başka bir .ISO yazılımı ile denemenizde yarar vardır.

Önce şunları yapın ve durumu gözlemleyiniz.

Başlat/çalıştır ve oraya gpedit.msc yazarak Grup İlkesini çalıştırın. Burada Yönetim Şablonları/Ağ/Qos Paket Zamanlayıcısına girdikten sonra sağdaki Ayılabilir bant genişliğini sınırla yazan yazıya çift tıklayın ve bir pencere açılacaktır. Bu pencerede Etkin tuşuna tıklayın ve Bant genişili sınırı% yazan yeri 0(sıfır) yazın ve Uygula ile pencereyi kapatın.

Bilgisayarıma sağ tıklayın Yönet seçeneğinden girin. Açılan penceredeki Yerel Kullanıcılar ve Gruplar'a tıklayın, Users yazan yerde KIRMIZI çarpı ile belirtilmiş(Guest) dışında ne varsa silin. Sonrasında Gruplar kısmına geçin ve orada silinmeye izin verilen öğeleri silin.

Mevcut durumu gidermek için birde aşağıdaki vereceğim regedit ayarlarını değiştirmenizi tavsiye ederim.

Windows Registry Editor Version 5.00

;Bu ayar Exploreri daha hızlı açar.

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\stisvc]

"Start"=dword:00000004

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer]

"NoSaveSettings"=dword:00000000

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer]

"NoRemoteRecursiveEvents"=dword:00000001

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced]

"NoNetCrawling"=dword:00000001

;Bu ayar Web sayfalarının daha hızlı yüklenmesini sağlar.

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Tcpip\ServiceProvider]

"DnsPriority"=dword:00000001

"HostsPriority"=dword:00000001

"LocalPriority"=dword:00000001

"NetbtPriority"=dword:00000001

;Bu ayar eş zamanlı bağlantı sayısını artırır.

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Internet Settings]

"MaxConnectionsPerServer"=dword:00000040

"MaxConnectionsPer1_0Server"=dword:00000040

;Bu ayar Kimlik Avı Filtresini açar.

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\PhishingFilter]

"Enabled"=dword:00000001

"ShownVerifyBalloon"=dword:00000002

;Bu ayar boot performansını arttırır.

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Dfrg\BootOptimizeFunction]

"Enable"="Y"

;Bu ayar bilgisayarın kapanışını hızlandır.

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control]

"WaitToKillServiceTimeout"="5000"

[HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop]

"AutoEndTasks"="1"

"HungAppTimeout"="500"

"MenuShowDelay"="0"

"WaitToKillAppTimeout"="1000"

Bunu kopyalayıp yeni metin belgesine yapıştırarak farklı kaydet seçeneğini kullanarak Regedit ayarları.reg şeklinde veya kendinizin vereceği bir isim ile kaydedin. Veya doğrudan kaydederek dosya uzantısını .reg olarak değiştirin ve sonrasında üzerine tıklayarak kayıt girdilerini etkinleştirin.

Buda olmadıysa siz başka bir işletim sistemi ile kurulum yapın.

Başarılar.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...