Jump to content

Yeni Yapmış Olduğum Kasa

barcoletti

KASAYI NASIL BULDUNUZ  

11 members have voted

1. 1. SİZCE BU KASA GÜZEL Mİ

Recommended Posts

Arkadaşlar yeri burası mı bilmiyorum ama yeni yapmış olduğum kasayı sizlerle paylaşmak istedim..

Yorumlarınızı bekliyorum.. :rolleyes:

PLEXIGLASS GAMER EDITION...

62783990.jpg

99215360.jpg

29979890.jpg

91966021.jpg

25218515.jpg

35663201.jpg

40212113.jpg

77732097.jpg

SICAKLIK DEĞERLERİ

performans.jpg

GELELİM OYUN PERFORMANSINA...

residentevil5r.png

singularity.png

gata4.png

gta43.png

gta44.png

dirt2i.png

starwarsforceunleashedu.png

transformerswarforcyber.png

SİSTEM ÖZELLİKLERİ

Klavye:A4-TECH X7 Kablolu Gamer

Mause:A4-TECH

Anakart: Biostar TA 790 GX 128 M (Ati Cross Fire X)

İşlemci: AMD Phenom II X2 550 BE (3.6 GHz(Overclock!..)-6 MB L3 Önbellek)

Ekran Kartı : Palit Nvidia 9600 GT Sonic (512 MB/256 Bit/GDDR3)

Ram (Bellek): OCZ XTC Platinum 4GB Gümüş(2.1 Volt/DDR2/800 Mhz)

Sabit Disk: Seagate Baracuda (500 GB/7200 Rpm/Sata 2/16 MB Önbellek)

Güç Kaynağı: High Power 500 Watt(Nvidia SLI/Ati Cross Fire X/EPS/PFC/12 Cm. Fan)

İşlemci Fanı: Thermaltake BigTyp 120 VX(Low Noise/12 Cm. VR Fan/6 Heatpipes)

Optik Sürücü: LG Dvd Double Layer DVD+RW

ama sana birşey önerebilrmiyim o fanların hava aldıkları delikleri iptal edip fanın boyutuna göre punch matkabı ile orayı komple açıp ondan sora o krom ızgaraları taksan daha iyi olur hem hava emişi açısından hemde ses açısından çünkü o deliklerden geçen hava birazda olsa ses yapar

Çok güzel olmuş abi, hayırlı olsun.

Yaratıcı bir çalışma, bakan bir daha bakar.

Üst kapağı da çok iyi düşünmüşsün sıcaklık anormal olunca ac kapağı çok portatif.

Yalnız o madde cam mı plastik mi?

Ekleme : Geceleyin insanın gözünü almasın bu ?

Çok güzel olmuş abi, hayırlı olsun.

Yaratıcı bir çalışma, bakan bir daha bakar.

Üst kapağı da çok iyi düşünmüşsün sıcaklık anormal olunca ac kapağı çok portatif.

Yalnız o madde cam mı plastik mi?

Ekleme : Geceleyin insanın gözünü almasın bu ?

plexiglass kardeşim. 5mm kalınlığında mika benzeri bir madde.Daha çok reklam sektöründe kullanılıyor.(kalemlik,vb.promasyon ürünlerinde)

Geceleyin odanın ışığını yakmıyorum :D pc ışığı yetiyor... :D

Yorumun için teşekkürler.....

güzel olmuş eline sağlık o power tuşunu nereden buldun öyle ,sanki bizim amfibi nin elinden çıkmış gibi duruyor

yok normal kasanın ön panel çıkarılıp gerekli kadarı kesilerek yapıldı :D

sağlı sollu düğme gibi gördüğünüz şeyler gizli vida oluyor..

ama sana birşey önerebilrmiyim o fanların hava aldıkları delikleri iptal edip fanın boyutuna göre punch matkabı ile orayı komple açıp ondan sora o krom ızgaraları taksan daha iyi olur hem hava emişi açısından hemde ses açısından çünkü o deliklerden geçen hava birazda olsa ses yapar

Aslında düşünce öyleydi ama CNC ci son dakkalarda sukoyuverdi :D Yeter artık dedi. Yeni projem biraz daha yandan kırpılmış hali olacak;yani hemen hemen tam anakart boyunda kasa. Fanlar da çift yeşil olup biri önde diğeri arkada olacak...

abi arkadaşa katılıyorum o fan deliklerini komple açık yapıp sonra ızgaraları taksan daha iyi olur. ayrıca ızgaraların altınada ince süngerimsi bişi koyarsan kasa içinin tozlanmasını bi nevi önlersin ;) çok bilmişlikmi yaptım bilmiyorum ama bunları önermek istedim :)

bu ev kaç katlı hocam :D

şaka bir yana gece olunca mükemmel ama gündüz vakti kasa pek hoş durmuyor...

hayırlı olsun :D

fazla yüksek değil hocam korkma üstünden düşsen birşey olmaz yani :rofl:

gerçekte de resimde de gördüğün gibi monitör boyunda deil yani...

vallahi kasana hayran kaldım müthiş birşeymiş hem şeffaflık açısından hemde ne bileyim hoşuma gitti vallhi yiğidin malı meydanda olur hesabı:)))))

aynen katılıyorum arkadaşım kapasite bu bundan fazlası can sağlığı... :D

o güzelim kasaya o beko monitor uymuşmu hiç cıx cıx yaptın madem monitorude şöyle kaliteli birşeyle değiştirseydin kasa güzel ama

aslında sistemi satmayı düşünüyorum yanında gamer klavye,webcam,mause ve de snopy direksiyon setiyle beraber.O yüzden fazla masrafa girmicem :rolleyes:

Bunu satıp iyi bir notebook almayı düşünüyorum..

abi arkadaşa katılıyorum o fan deliklerini komple açık yapıp sonra ızgaraları taksan daha iyi olur. ayrıca ızgaraların altınada ince süngerimsi bişi koyarsan kasa içinin tozlanmasını bi nevi önlersin ;) çok bilmişlikmi yaptım bilmiyorum ama bunları önermek istedim :)

Eyvallah kardeşim.

Aslında düşünce öyleydi ama CNC ci son dakkalarda sukoyuverdi Yeter artık dedi. Yeni projem biraz daha yandan kırpılmış hali olacak;yani hemen hemen tam anakart boyunda kasa. Fanlar da çift yeşil olup biri önde diğeri arkada olacak...

Benim modifiye hakkında az çok bilgim vardır.

Lakin projemde var.Ancak maddi sebeblerden dolayı yapamıyorum.

Gelelim arkadaşın yaptığı işe.

Arkadaş yapmış ve buraya koymuş.İyi yada kötü yorumları bekliyor.

ben iyi yorum yapmıcam.

Kullanılan malzeme plexi.Bunu yapabilme imkanın vardı neden bu kadar büyük yaptin hacım ?

Çok fazla büyük.yüksekliği monitör kadar.

Ayrıca kablo vs toplanması şart.

Çok sade bir şekil vermişsin.

Biraz daha şekilli birşey olabilirdi.Sanki mod olsun sudan olsun gibi aceleye gelmiş bir iş gibi.Üst kapağı beğendim ancak plastik hemen kırcak gibi bişey duruyor.Metalik rengi bir metal güzel bir menteşe çok güzel durardı diye düşünüyorum.

eski kasanın ön kısmını(power bölgesi) kesmek yerine ledleri ve powere kasadan söküp direk monte etsen daha iyi olurdu.

Böyle hoş durmuyor.Sanki uzaydan gelen yabancı cisim gibi bişey :)

yeni bir projeye başlıyacak olursan öncelikle yapıcağın şeyi kağıda dök.oynamalar yap.destek al.

Başarıların Devamını Dilerim.

Not:Kullanılan plexiglass reklamcılarda bulunur..

son msjı görmedim abi kusura bakma :( peki abi bu plexiglas denen zımbırtıyı nerden bulabiliriz?

reklamcılarda kardeş..

Benim modifiye hakkında az çok bilgim vardır.

Lakin projemde var.Ancak maddi sebeblerden dolayı yapamıyorum.

Gelelim arkadaşın yaptığı işe.

Arkadaş yapmış ve buraya koymuş.İyi yada kötü yorumları bekliyor.

ben iyi yorum yapmıcam.

Kullanılan malzeme plexi.Bunu yapabilme imkanın vardı neden bu kadar büyük yaptin hacım ?

Çok fazla büyük.yüksekliği monitör kadar.

Ayrıca kablo vs toplanması şart.

Çok sade bir şekil vermişsin.

Biraz daha şekilli birşey olabilirdi.Sanki mod olsun sudan olsun gibi aceleye gelmiş bir iş gibi.Üst kapağı beğendim ancak plastik hemen kırcak gibi bişey duruyor.Metalik rengi bir metal güzel bir menteşe çok güzel durardı diye düşünüyorum.

eski kasanın ön kısmını(power bölgesi) kesmek yerine ledleri ve powere kasadan söküp direk monte etsen daha iyi olurdu.

Böyle hoş durmuyor.Sanki uzaydan gelen yabancı cisim gibi bişey :)

yeni bir projeye başlıyacak olursan öncelikle yapıcağın şeyi kağıda dök.oynamalar yap.destek al.

Başarıların Devamını Dilerim.

Not:Kullanılan plexiglass reklamcılarda bulunur..

aslında aceleye geldiği doğru.Genelde bu tür işler kağıt üzerinde değil de deneme yanılma yoluyla yapılınca daha iyi anlaşılıyor.Özellikle işin içine girince.Kasanın büyüklüğüne gelince; makina orta seviyede bir performans PC sayılır.Isınma açısından iç hacimi dar yapmak biraz zor gibi.Yanlız sonraki denememde en azından genişliği anakart kadar yapma çabasındayım yani 5-6 cm kadar daraltmayı düşünüyorum;fanları da ön ve arkalara alınabilir.Yüksekliğe gelince;işlemci fanının büyüklüğü nedeniyle en fazla 1-3 cm. feragat edilebilir, o da alt kattaki power yan yatırarak olabilir diye düşünüyorum. Kablo toplama olayı da tam bir işkence :D

Yorumlarınız için teşekkürler...

yani donanım çok uç seviye değil orta karar sayılır ekran kartıda orta seviye anakart biostar :) geçinizz işlemcide aynen amd orta fiyatta bişey ramler ddr2 2010 ağustosunda çokta dibim düştü cinsinden değil:)

bana yetiyor bugüne kadar en baba oyunda 35-40 fps altına düşmedim.(1024x768 yüksek ayarlarda)Oyun testlerinde de görmüş olmanız lazım...

şekli aynı mutfak robotuna benzemiş :dribble:

bulaşık yıkar... :rofl::rofl:

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...