Jump to content

Atı Hd5770

bukibuks

Recommended Posts

hocam keşke markasını söyleseydin...(axle,his vs. )Fanına internetten bakıp yorum yapabilirdim ama neyse...

Sen gerekenleri yapmışsın zaten termal macun vs.

Şimdi kasanı görmeden yorum yapmak biraz saçma ama ben yorumumu yapayım...

Ne bilim makinan kasa içini iyi soğutuyor mu ?

Veya makinan duvara ne kadar yakın?(atıyom 5 cm)

Hava giriş çıkışları nasıl?Sıcak havayı dışarı atabiliyor mu ?

Belirli bir süre makinayı kullandıktan sonra kasa içi sıcaklık nasıl?

Bilgisayarı kullanırken hangi oyun veya programları kullanıyon?Bu programlar ekran kartını ne kadar zorluyor?

Yani sorunu sadece ekran kartında aramak biraz hata...

Ha ben gerekenleri yaptım sorun ekran kartında diyorsan çift motorlu bir fan alabilirsin...

Yapılacak başka bir şey olmadığı kanısındayım...

Benim şahsi görüşüm bu...

Yapabileceğiniz fazla birşey yok ati zaten fazla ısınan bir kart havalarında sıcaklığıyla iki katına çıkar desem abartmış olmam. Özellikle HD 4XXX serisinden sonraki kartlarda ısınma çok fazla oluyor. Kasanın dört bir yanını da açsanız bu sorunu tam olarak çözmez Ya orjinal fanı söküp o karta uyumlu yeni bir fan takmanız gerek yada masraftan kaçmayp sıvı soğutmaya geçmeniz gerek. Bende HD 4870 var kasanın her yeri açık iskelet gibi duruyor yan tarafında vantilatör var buna rağmen sıcaklık 70 lerde geziyor

Yapabileceğiniz fazla birşey yok ati zaten fazla ısınan bir kart havalarında sıcaklığıyla iki katına çıkar desem abartmış olmam. Özellikle HD 4XXX serisinden sonraki kartlarda ısınma çok fazla oluyor. Kasanın dört bir yanını da açsanız bu sorunu tam olarak çözmez Ya orjinal fanı söküp o karta uyumlu yeni bir fan takmanız gerek yada masraftan kaçmayp sıvı soğutmaya geçmeniz gerek. Bende HD 4870 var kasanın her yeri açık iskelet gibi duruyor yan tarafında vantilatör var buna rağmen sıcaklık 70 lerde geziyor

Sıvı soğutmada cebe zarar be kardeşim :D

Dediğin gibi sıcaklardan da olabilir...

Birçok kişinin makinasında da yaz sıcaklarından dolayı bu sorun var..

Vantilatör hee :D...Koptum hocam ya :D

hocam keşke markasını söyleseydin...(axle,his vs. )Fanına internetten bakıp yorum yapabilirdim ama neyse...

Sen gerekenleri yapmışsın zaten termal macun vs.

Şimdi kasanı görmeden yorum yapmak biraz saçma ama ben yorumumu yapayım...

Ne bilim makinan kasa içini iyi soğutuyor mu ?

Veya makinan duvara ne kadar yakın?(atıyom 5 cm)

Hava giriş çıkışları nasıl?Sıcak havayı dışarı atabiliyor mu ?

Belirli bir süre makinayı kullandıktan sonra kasa içi sıcaklık nasıl?

Bilgisayarı kullanırken hangi oyun veya programları kullanıyon?Bu programlar ekran kartını ne kadar zorluyor?

Yani sorunu sadece ekran kartında aramak biraz hata...

Ha ben gerekenleri yaptım sorun ekran kartında diyorsan çift motorlu bir fan alabilirsin...

Yapılacak başka bir şey olmadığı kanısındayım...

Benim şahsi görüşüm bu...

arkadaşım markası axle ama sitesinde böyle soğutuculu birşey yok :D bunu bnde anlamıyorum ama malesef öyle

Sıvı soğutmada cebe zarar be kardeşim :D

Dediğin gibi sıcaklardan da olabilir...

Birçok kişinin makinasında da yaz sıcaklarından dolayı bu sorun var..

Vantilatör hee :D...Koptum hocam ya :D

bende de yanı acık pc nın bende vantilator koyuyorum soğutsun dıe... yoksa kapatıyor kendını resetliyor :)

Bende 5770 almayı düşünüyorum oyunlardaki performansını merak ediyorum kullanan arkadaşlar biraz bahsederse iyi olur benim için.

Aldığın ekran kartı şuan kendi grubunun en iyi lerine yakın fakat sade ekran kartı ile olay bitmez yanına sağlam Ram İşlemci Ve hdd olursa bu ekran kartının açamayacağı oyun yok...

2l_gpusicaklik2.jpg

orta üst seviye kartların sıcaklık incelemesi bu sana yardımcı olur.

2k_guctuketimi.jpg

Ben bu tabloya kesinlıkle katılmıyorum 5 senedir şirket işletiyorum 5 senede öğrendiğim tek bişey var ati chipli ekran kartlarından uzak durun sıcaklık problemleri hiç değişmedi nvidia serilerinde en düşük sıcaklık 35-40 derece yük altında iken 65-70 derece şüam kullandığım gtx260 898mb 448bit oyunlarda full detay oynuyorum banamisin demezken sıcaklıkda maksimum 70 görmüşümdür

Ati sıcaklık olayına çözüm sunmadan da düşüncemde ati yok

Not.: bir eşşeğe kaldıramıcağından fazla yük verirsen sonuçlar hiç güzel olmaz

Ben bu tabloya kesinlıkle katılmıyorum 5 senedir şirket işletiyorum 5 senede öğrendiğim tek bişey var ati chipli ekran kartlarından uzak durun sıcaklık problemleri hiç değişmedi nvidia serilerinde en düşük sıcaklık 35-40 derece yük altında iken 65-70 derece şüam kullandığım gtx260 898mb 448bit oyunlarda full detay oynuyorum banamisin demezken sıcaklıkda maksimum 70 görmüşümdür

Ati sıcaklık olayına çözüm sunmadan da düşüncemde ati yok

Not.: bir eşşeğe kaldıramıcağından fazla yük verirsen sonuçlar hiç güzel olmaz

Sıcaklık dışında atinin eksileri yok artıları var. Verdiğiniz örneğe bakın 448 bit ! Zaten bit değeri bu kadar yüksek olduğuna göre oyunları en yüksek düzeyde oynayamıyorsanız o kart beş para etmez derim.

Sıcaklık dışında atinin eksileri yok artıları var. Verdiğiniz örneğe bakın 448 bit ! Zaten bit değeri bu kadar yüksek olduğuna göre oyunları en yüksek düzeyde oynayamıyorsanız o kart beş para etmez derim.

Ya yapma Allah aşkına sende öldürdün iyi bu karda 5 para etmez demek için elindeki kartın özelliğini düşünemiyorum..!

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...