Jump to content

Bilgisayar Kendi Dosya Oluşturuyor Neden ?

harita03

Recommended Posts

bilgisayarın hard diski ( c ve d ) diye 2 ye bölünmüş durumda.

D sürücüsünde kendiliginden dosya ouşturuyor

6de03f1eb13339bb760feac630df ( amd64 ve i386 şeklinde dosyalar oluşturuyor )

df81338e33a82438092dc1bb5a31bcfd ( 1025 , 1028 , 1029 ...... şeklinde dosyalar oluşturuyor

System Volume Information ( gizli Dosya şeklinde bunların içine girilmiyor )

RECYCLER ( gizli Dosya şeklinde bunların içine girilmiyor )

diye dosyalar oluşturuyor

bunları silemiyorum

virüs olabilir mi ?

yardımcı olurmusunuz ne yapmalıyım ?

bendede olmuştu, takma kafaya boyutu çok yüksek değil, ama bi ara nette bakmıştım system volume inf. da herkes virüs dolu diyor, bence sen dokunma öyle kalsın, girme de, uzun süredir format atmadıysan bi format at...

Virüs var bilgisayarında. Öncelikle Hirens BOOT CD yi indirip CDye çektikten sonra sistemi onun üzerinden başlat. Açılış menüsünden Mini XPyi seçip sanal sistem açıldıktan sonra da masaüstündeki HBCD Menu yü aç. Ordan Antivirüsler yardımıyla bi temizlik yaptır sistemine.

Başarılı olmazsa HDDi başka bir bilgisayara bağla ama bilgisayarın kendi HDDindeki sistemle başlat. Sistemi açtıktan sonra Kaspersky Antivirüs 2011 ile bir tarama yaptır.

Yine kurtulamazsan haber ver.

Hocam dediklerin sistem dosyalarıdır...

10 kere format at gene çıkar onlar...

system volume information içine virüs bulaşabiliyor o ayrı mesele...

Avira ile taratırsan virüsler silinir...

Kaspersky sana göre iyi bana göre değil...

Aviranın free(bedava) sürümü bile kaspersky nin ücretlisine kafa tutacağı inancındayım...

hocam ben şimdi antivürüs seçimi meselesine girip polemik yaratmak istemiyorum...

Avira vodafone gibi kısa bir sürede alt yapısını çok güçlendirdi :D.Ben bunu bilir bunu konuşurum...

Avira system volume virüslerini siliyor....

Bana göre bu....

Dediğin dosyalarda sistem dosyasıdır tekrar söylüyom...

O dosyalarda virüs olduğunu sanmıyorum çünkü o dosyalar benimde dikkatimi çekmişti. Laptop a format attıktan sonra o dosyalar oluşuyor ve virüs filan değildir. Canım sıkıldıkça yapacak birşey bulamadığım zaman laptop a format atıyorum her defasında o dosyalar oluşuyor endişelenmene gerek yok.

Saygılarımla..

kis i kaldırayım mı ?

bir de aviranın hangi sürümünü kuramamı tavsiye edersiniz ?

kaspersky i kaldırıp kaldırmamak sana kalmış....

Eğer kaspersky crackli ise kaldır...Eğer lisanslıysa kullanmaya devam et...

Hangi antivirüs en iyi konusu çok tartışıldı...Bence avira...

Please register to see this content.

burdan indir sonra güncellemesini yaptır...

Sonra bütün bilgisayarı tarat seçeneği ile tarattır makinayı....

Arkadaşlar O dosyalar sistem dosyalarıdır.İstesenizde istemesenizde onlar orda otomatikman oluşurlar.O klasörler silinmez biçimlendirme yapsanız dahi tekrar oluşurlar...Virüs bilgisayarda her here bulaşır ama En çok Sytem volume klasörüne bulaşır..Bu haldeyken zaten klasörü silmeye çalışsanız dahi silemezsiniz..

Bu çok önemli birçok virüs System Volume Information altında bulunan genellikle exe tabanlı dosyalara girer ve bilgisayarınızda donmalar performans kaybı yaşabilirsiniz

Bakın mesela C ve D sürücünüz olsun örneğin gom player yükleme exesi D den silseniz bile bazen System Volume Information altında kendini kopyalıyor ve bir dosyada bulunabiliyor

Bana sality virüs bulaşmıştı Ddeki bütün exe uzantılı dosyaları silip Pc ye tekrar format attım Pc de hala donmalar oluyordu. Meyersem virüslerin %90 ı D imiş

System Volume Information altındaymış.

Ben bu virüslerden kaspersky ile kurtuldum kaspesky tarama yaparken size ayrıntılı rapor verecektir

Onun için girin ve oradaki System Volume Information içerisinde bulunan bütün dosyalara ulaşabilirsiniz

Yalnız bunu tarama yaptıkça diğer bütün System Volume Information altında bulunan dosyalara ulaşabilirsiniz

Ben bu dosyalarda ne var ne yok hepsini sildim

O zaman bende System Volume Information altında yaklaşık 700 tane exe uzantılı dosyaya virüs bulaşmıştı

Beni kaspersky kurtardı

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...