Jump to content

Açılışta Otomatik Recovery Ekranı

wedroys

Recommended Posts

merhaba arkdslar benm bi arkdsımın cafesindeki ana pc ye bi sistem ypamıslar nasıl yptıklarına dair bi bilgi bulamadım acılısta boot menu seklınde normal ve restore yazan bi ekran gelio normalde seçili oluo belli bi kac saniye bekledikten sonra pc acılıo pcde recovery li bi sstem mevcut ama nasıl ypıldıgna dair bi bilgim yok ana makinaya format atıcas bizde bu seklde ypabılırmıyız bi bilgisi olan varmı veya hangi programı kulnmıslar...

buna benzer acronis ile yapıyorlardı ama belki boot.ini veya boot dosyaları üstünde oynanmış olabilir mesela işletim sistemi adı win xp pro iken onu normal diğeri acronis iken restore yapmış olabilirler

buna benzer acronis ile yapıyorlardı ama belki boot.ini veya boot dosyaları üstünde oynanmış olabilir mesela işletim sistemi adı win xp pro iken onu normal diğeri acronis iken restore yapmış olabilirler

belki dedğin gibidir ama sistemde acronis veya gohst ile ilgili bi dosya bulamadım anlam veremedgm o zaten nasıl ypmıslar bu sistemi ..

acronis true image programı ile oluyor ama nasıl yapıldığını bende bilmiyorum :(

daha önce bende bi cafede görmüştüm güzel bi özellik ama ben acronis kullaniyorum boot

işini beceremedim.

Edit:

Resime bakarmısın şimdi böyle bi özellik buldum :)

sanırım boota recovery atıyor..

adszhs.jpg

acronis true image programı ile oluyor ama nasıl yapıldığını bende bilmiyorum :(

daha önce bende bi cafede görmüştüm güzel bi özellik ama ben acronis kullaniyorum boot

işini beceremedim.

Edit:

Resime bakarmısın şimdi böyle bi özellik buldum :)

sanırım boota recovery atıyor..

adszhs.jpg

mukemmelsin arkdsım ama bu ozelligi iyice arastırıp daha detylı bi bilgi sahibi olmak gerekir sonucta recovery yparken bi sorunla karsı karsıya kalmayalım ;)

Merhaba

Resimde gösterildiği gibi F11 tuşunu etkinleştirirseniz, bilgisayarınız her açıldığında F11 tuşuna basmak için bir zaman ayırdığını göreceksiniz.

Bu sayede yedek alma veya geri yükleme yapamamanıza hiç bir neden kalmayacaktır.

Başarılar.

arkdslar benm dedgim sistem mavi ekran seklınde dos olrak acılıo ekrana gelirken normal ve restore yasıo mavi ekran uzerinde makina sahte yazılımcılık fln dedi bnde bi restore ypyım dedim sonc olrak imagi kurmaaya baslarken su sekılde yasıo ekranda alltada ilerleme durumu gorunuo İMAGE 1.51b RESTORİNG İMAGE

Eğer Acronis boot CD'si seri numarası girilerek elde edilmemişse, bu tür uyarıları almak normaldir. Seri numarası girilmiş bir boot CD'de böyle bir sorun yaşanmaz. Çünkü aktif olarak ben kullanıyorum arkadaşım.

Başarılar.

Eğer Acronis boot CD'si seri numarası girilerek elde edilmemişse, bu tür uyarıları almak normaldir. Seri numarası girilmiş bir boot CD'de böyle bir sorun yaşanmaz. Çünkü aktif olarak ben kullanıyorum arkadaşım.

Başarılar.

usteki yazımda demek istedgin konuyu acmamdaki soruyla ilgliydi acılıstaki recovety sistemi bugun denedm resotre yptım onu ve image restoring 1.51b diye yazı cıkıp kurmaya basladı aradım ama ole bi prgram bulamadım ..

Yazılım sitede olması lazım. Acronis adıyla aratırsanız, bulacağınızdan eminim.

Eğer bulamazsanız, benim kullandığım full sürüm olan Acronis True Image Home 2010 v13.0.0.7046 Boot CD'yi bir siteye yükleyebilirim. Ancak bu hususta bana ÖM atmanız gerekiyor. Eğer yazmazsanız benimde hiç bir şekilde durumdan haberim ollmaz. Dışarıda olsam da E-Postama gelen ÖM'larımı okuyup cevap yazma imkanım oluyor.

Başarılar.

arkadaşım senin dediğin geek koruma kartı olmasın entera basınca sistem açılır korumalı mod açık mod alan böyle bir sistem

deep freezenin donanımlısı yani galiba adı geek koruma kartı idi

7.jpg

ben arkadaşın dediğini gittiğim bir internet cafede bizzat cafede gördüm..

2 seçenek geliyor ilk başta

1. sırada xp 2. sırada acronis true image var.

5sn sayıyo kendisi pc ye yeçiyor sonra.

bu boot ekranı siyah ama.

bende acronis kullandim ama yapamadım. üste resim ekledim kapatıp açarken sormuyor öyle.

tam olarak bi bilen çıkacak az kaldı :)

boot ini dosyası üzerinde bir oynama ile olabilrmi mesela acronisin boot.ini girdisi ile windowsun boot.ini birleştirilmiş gibi birşey acronis bir imaj halinde komutu alınca yüklenip recovery yapıyor olabilir

yada kendilerine özgü bir boot ini oluşturmuşlar gibi

bende de bir zamanlar tune up vardı aynı bu gibi idi boot sırası

1.win xp

2.tune up backup

3.win 7

4.win vista

üst üste farklı disklere kurup kullandım ve bu şekil boot ekranı oldu

Yukarıdaki resimde gösterildiği gibi, önce boot CD ile giriş yapacaksınız ve oradan Tools & Utilities kısmında resimdeki durum gibi F11 tuşunu aktif duruma getireceksiniz.

Eğer bunu yaparsanız artık Boot CD'ye ihtiyacınız kalmadan başlangıçta ihtiyaç duyduğunuz zaman, klavyenizdeki mevcut F11 tuşuna bastığınızda karşınıza Acronis Backup & Recovery kısmı açılacaktır. Bundan sonra ne yapmak istiyorsanız, onu gerçekleştireceksiniz.

Sizin için bu kadar zor olduğunu zannetmiyorum ama bir türlü kavrayamadığınıza da üzülüyorum doğrusu. :angry:

Başarılar.

asil_kg

kavramama söz konusu değil... arkadaşın dediği pc ye birkaç tane işletim sistemi yükleyince çıkan menü gibi birşey seçim menüsü gibi

acronis için

kavraması basit çünkü acronis okulların vazgeçilmezidir...acronis loader kullanmak o kadar zor bir iş değil.. sadece sorun olan şeyi çözmeye çalışıyoruz... acronis sistemden kalkınca bile acronis loader çalışır çünkü windows 7 deki 100 m lık alan gibi kendine bir bölüm oluşturur ve orası boot sırasında gösterir yani bi bakıma ikinci bir işletim sistemi gibidir çok yararlı bir şey herkese tavsiye ederim

ancak bunun kavrayamama ile ilgisi yok ukarıdaki gibi bir kaynağa bakarak boot dosyalarını modifie ettim ve isimlerini kısalttım orda program ismi yerine aynı yöntem ile restore yazmış olabilirler

bende sizin konunun içeriğini kavrayamadığınıza üzülüyorum

arkdsın demek istedgini anladm fakat byvistakazımın dedgi gibi benm anltmak isterdgim acılısta ekrana gelen boot dosyalarının nasıl olusturuldugu yoksa bnde kullndım acronisi halada kulnıorum yedeklemeyi geri yuklemeyi ypğıorum hatta cafedeki pclere ama acronis ile ilgli bi program değil dmeek istedgim farklı bi sistem acılısı var byviztakazım demek istedgimi anladı sanırım ama olmadıtelle bi goruntusunu cekip buryaa atmalıyım yoksa sorunu cozemıcez.

asil_kg

kavramama söz konusu değil... arkadaşın dediği pc ye birkaç tane işletim sistemi yükleyince çıkan menü gibi birşey seçim menüsü gibi

acronis için Acronis'in boot bölümü, o bahsettiğiniz birkaç işletim sisteminden önce çıkar(aygıtlar yüklendikten hemen sonra), 5-6 sn. sonrasında çoklu işletim varsa o kısım boot edilir. Bunu bilmenizde yarar görüyorum.

kavraması basit çünkü acronis okulların vazgeçilmezidir...acronis loader kullanmak o kadar zor bir iş değil.. sadece sorun olan şeyi çözmeye çalışıyoruz... Demekki arkadaş çözememiş ve durumu buraya yazarak, yardım talebinde bulunmuş! acronis sistemden kalkınca bile acronis loader çalışır çünkü windows 7 deki 100 m lık alan Bu 100 MB'lik alan C: bölümüdür ve Win7 buradan boot eder! gibi kendine bir bölüm oluşturur ve orası boot sırasında gösterir yani bi bakıma ikinci bir işletim sistemi gibidir çok yararlı bir şey herkese tavsiye ederim Acronis kendisine özel bir bölüm oluşturmaz, sadece boot bölümüne aktif olan bölüme(C:) boot kısmını kopyalar ve bu bölümden de istenierse kaldırılabilir. Bunu yüklemek için Boot CD de yeterli olacaktır. Sisteme ayrıca Acronis programı kurmaya gerek yoktur!

ancak bunun kavrayamama ile ilgisi yok ukarıdaki gibi bir kaynağa bakarak boot dosyalarını modifie ettim ve isimlerini kısalttım orda program ismi yerine aynı yöntem ile restore yazmış olabilirler Boot bölümünü modifiye etmeyede gerek yoktur. Resimde gösterildiği gibi F11 tuşu ile aktif edilirse, işletim sistemi seçeneklerinden önce bu bölüm gelir sayın byvistakazim.

bende sizin konunun içeriğini kavrayamadığınıza üzülüyorum Konu içeriğini o kadar güzel anladım ve bizzat uyguladığım için, sizin duruma vakıf olamadığınızı düşünüyorum.

Yukarıda yazı aralarında cevap yazdım ama sizin konuya tam vakıf olmanız için tekrarlıyorum.

a- Acronis kendine Win7 gibi özel bir bölüm ayırmaz! Boot bölümünü ve CD içeriğini mevcut C: kısmına kopyalar.

b- Boot dosyasını editlemeye(modifiye) gerek yoktur!

c- Acronis Boot CD ile bu iş gayet güzel yapılabilir.

d- Acronis ana programını kurmaya da gerek olmadığını düşünüyorum, çünkü Boot CD aynı işi görmektedir.

e- Program istenirse kurulduğu şekilde uygulama yapılır ve Deactivate butonuna tıklayarak sistemden kaldırılır.

Bilmem anlatabildim mi sayın byvistakazim ?

Saygılarımla.

merhaba arkdslar benm bi arkdsımın cafesindeki ana pc ye bi sistem ypamıslar nasıl yptıklarına dair bi bilgi bulamadım acılısta boot menu seklınde normal ve restore yazan bi ekran gelio normalde seçili oluo belli bi kac saniye bekledikten sonra pc acılıo pcde recovery li bi sstem mevcut ama nasıl ypıldıgna dair bi bilgim yok ana makinaya format atıcas bizde bu seklde ypabılırmıyız bi bilgisi olan varmı veya hangi programı kulnmıslar...

Merhaba

Özel mesajınızı E-Posta aracılığı ile okudum ve programın full sürümünü Rapidshare'ye yükledim. Aşağıdaki linkten indirip kullanabilirsiniz. Eğer bunda da olmuyor derseniz, size tavsiyem arkadaşım dediğiniz caffeci arkadaşınıza gidin ve ondan yardım alın.

Saygılar.

Please register to see this content.

MD5: F8FD845C823DD333AA9AF45B0F72BE07

Combofix le Sistem taratılınca olmuştur. Combofix ile Sistemi taratmadan sana başta soruyor yukarda dediğini sisteminze yükliyimmi EVET - HAYIR diye.

Arkadaş doğru söylüyor bu sorunun kaynağı Combofix ile tarama yapınca oluyor daha önce benimde başıma geldi. Xp yüklü başka bir bilgisayarı taratınca o bilgisayar da Recovery ekranı gelmeye başladı

Merhaba

Özel mesajınızı E-Posta aracılığı ile okudum ve programın full sürümünü Rapidshare'ye yükledim. Aşağıdaki linkten indirip kullanabilirsiniz. Eğer bunda da olmuyor derseniz, size tavsiyem arkadaşım dediğiniz caffeci arkadaşınıza gidin ve ondan yardım alın.

Saygılar.

cd ye nasıl yazırcas bu inen dosyları iso seklinde değildi bu dosylar yardımcı olurmusun acaba ?

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...